גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

גירושין מזונות והוצאה לפועל

גירושין הינו הליך לא פשוט כלל וגם כאשר הוא מסתיים אחד הצדדים מחויב בתשלום מזונות על פי חוק. אי עמידה בתשלום המזונות מהוה עבירה פלילית היכולה לגרום להליכים שונים לא נעימים לחייב. בית המשפט קבע וחייב לשלם דמי מזונות לילדים בתשלומים חודשיים, במידה ולא ישולמו דמי המזונות יפתח תיק הוצאה לפועל.

 

תיקי ההוצאה לפועל
קיימים הבדלים רבים בין תיק הוצאה לפועל רגיל לבין תיק הוצאה לפועל שנפתח עקב אי תשלום דמי מזונות. בעוד בתיקי הוצאה לפועל רגילים יכול לבקש החייב לפרוס ולשלם את החוב בתשלומים חודשיים נמוכים לא כך הדבר בתיקי הוצאה לפועל שנפתחים עקב הוצאה לפועל מזונות. זאת מכיון שבית השפט שקבע את דמי המזונות החודשיים כבר פסק למעשה מהם התשלומים החודשיים ולהוצאה לפועל אין שום סמכות לשנות זאת.
patish
כיצד לשנות את גובה דמי המזונות ?
הדרך היחידה לשנות את גובה הדמי המזונות היא לא באמצעות פנייה להוצאה לפועל אלא באמצעות הגשת בקשה מתאימה לבית המשפט. גירושין הינם תהליך רציני מאוד והפרת אחד התנאים יכולה להוביל להגבלות רבות כמו עיקולים, וצווי מאסר בגין אי תשלום דמי מזונות. את דמי המזונות חובה לשלם במלוא סכומם ואי עמידה בכך תהווה צעדים משפטים קשים ולכן הבקשה לבית המשפט צריכה להעשות באמצעות עורך דין מיומן.

מה כוללים דמי המזונות ?
דמי המזונות כוללים בתוכן את כל ההוצאות השוטפות,מזון, ביגוד, הנעלה, חינוך בריאות ועוד. חשוב לשים לב שהוצאות אלו חלות על האב לעיתים בצורה כפולה כיוון שחלק מהזמן הילד נמצא במשמורת אצלו. בעת חתימה על הסכם גירושין יש להתייחס לפרט זה על מנת להסדירו בצורה הראויה. יש להגיע להסכמה בין ההורים ואם לא להחלטה על ידי בית המשפט בנוגע לגובה דמי המזונות, כיצד הם מתחלקים בין בני הזוג ומה קורה במידה והם מופרים. דמי המזונות הם אחד הנושאים הסבוכים ביותר מבהלך הליך הגירושים וחשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין לפני חתימה על ההסכם.

 

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

האם ידוע בציבור זכאי למזונות, זכאות למזונות, זכאי למזונות.

article thumbnailהאם ידוע בציבור זכאי למזונות?
להמשך המאמר

זכויות של ילדים בעת הסכמי מזונות, זכויות מזונות של ילדים

article thumbnailזכויות של ילדים בעת הסכמי מזונות הילדים הקטינים מיוצגים אפילו בזמנים של גירושין בין ההורים באמצעות הוריהם האפוטרופוסים. עניין זה משליך על זכויות הילדים, שכן נכון למצב זה, אין להם יד ורגל בהסכם המזונות שההורים כללו אותם...
להמשך המאמר

השלמת פרטים בהסכם ממון, להשלים פרטים בהסכמי ממון

article thumbnailהשלמת פרטים בהסכם ממון הסכם ממון הוא אחד ההסכמים הנפוצים בשנים האחרונות בין בני זוג לפני שבאים בברית הנשואים. ההסכם נועד להסדיר את כל היחסים הנושאים הכספים של בני הזוג, כלומר מה קורה עם ממון של בני הזוג שנצבר לפני תקופת...
להמשך המאמר

על חוק ידועים בציבור ומשמעותו

article thumbnailעל חוק ידועים בציבור ומשמעותו "ידועים בציבור" הם בני זוג אשר מקיימים ביניהם מערכת יחסים אינטימית עם ניהול משק בית משותף, אולם אינם נשואים. החוק אינו מגדיר זכויות חד משמעיות לבני זוג אלו, אולם עדיין מתהווים דפוסים משפטיים...
להמשך המאמר

תיקון גיל, תקון גיל, שינוי גיל, תיקון תאריך לידה

article thumbnailתיקון גיל    תיקון גיל מתייחס לבקשתו של אדם לשנות את גילו עקב רישום לא נכון או מסיבותיו שלו. את הבקשה לשינוי רישום הגיל יש להגיש לבית דין ל-דיני משפחה בעיר בו אותו אדם רשום.
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...