גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

גבר מתגרש

כאשר מדובר על גירושין, מדובר על פירוק של מערכת משפחתית שלמה, על אף אם היא מורכבת משתי צלעות בלבד. ישנן משמעויות שונות לפירוק המערכת לכל אחד מהצדדים. כשמדובר בזוג הטרוסקסואלי כפי שנהוג בעניין גירושין בחברה החילונית בישראל,

 

ישנה נטייה לדבר יותר על הצד של האישה ופחות על הצד של הגבר, אשר בדרך כלל נבחר להיות הוא זה שמשלם את דמי המזונות לאישה ולילדים. דווקא מהבחינה הזו, ישנה השפעה גדולה ביותר לגירושין על חייו של הגבר - השפעה שעלולה לשנות את אורח חייו של המתגרש בעודו משתדל להבטיח לילדיו איכות חיים כפי שידעו קודם לגירושין.

הגברים בוכים בלילה?
על מנת להמשיך הלאה ממערכת היחסים הקודמת של הנישואין, יש לסגור את הדלת הקודמת, אולם לא ניתן "לסגור" זאת לולא הסכם גירושין מותאם לשני הצדדים שמקובל עליהם. לאחר הסכם הגירושין, אותו גבר אינו מטפל בילדים באפן קבוע - הם אינם מתגוררים אצלו, הוא לא דואג באופן יום יומי לטובתם - ללכת איתם לקופת חולים, לטפל בקשיים היום יומיים,patish אחראי לשלומם כשהם חוזרים מבית הספר או שלא תמיד נמצא באסיפות ההורים, וזה מה שמאפשר לו פתח ליצירת קשרים חדשים.

מי הוא אותו גבר מאושר?
הדרך החוצה מתוך אותם נישואים שהעיקו ואולי לא התאימו אפילו רק לצד השני עלולה להיות עקובת געגועים, ייסורים ומצפון - משום שרגשית, קשה לו להתנתק מהאישה, מהילדים, מהבית שהיה שלו. יכול להיות שדווקא אז מתחילים הייסורים האמיתיים, אז אפילו אם מקימים או לא מקימים משפחה חדשה, עדיין עליו לעבוד מעט יותר קשה כדי לעמוד בהסכם המזונות.

גירושין עם עזרת מומחים
ההשפעה על צד הגבר בגירושין יכולה להשפיע עליו לטובה או לרעה. ההשפעה הזו יכולה להיות נשלטת ומתומרנת תוך הסכם משותף בין שני הצדדים. יש לנהל את ההסכם באמצעות עורך דין משפחה שיעמוד לצד הגבר, כדי שגם אם צד אחד לא מסכים להסכם יהיה ניתן להוציא מכך את המיטב.

לקבלת פרטים נוספים אודות עורכי דין משפחה למזונות פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

בעל זכאי למחצית מהזכויות בנכס מגורים שנרשם בלעדית ע"ש האשה

article thumbnailבעל זכאי למחצית מהזכויות בנכס מגורים שנרשם בלעדית ע"ש האשה בני זוג שמתגרשים עלולים ללבות אף יותר את הכעס והרגשות השליליים ביניהם כשמכניסים למשוואה התמודדות כלכלית בסכומי כסף גדולים. כשמדובר על זכויות בנכס כמו דירת...
להמשך המאמר

תביעה להסרת אבהות, לתבוע הסרת אבהות, תובעים הסרה של אבהות

article thumbnailתביעה להסרת אבהות תביעת אבהות - היא תביעה שבה מעוניינים להכיר באבא כהורה הביולוגי של התינוק או האדם, אולם ישנה גם תביעה להסרת אבהות. לזו גם זו יש סיבות שונות שמתעוררות - ולא רק מצד האב, אלא גם מצד האם.
להמשך המאמר

דיני הפנסיה בישראל וחלוקתן בין בני זוג שהתגרשו

article thumbnailדיני הפנסיה בישראל וחלוקתן בין בני זוג שהתגרשו בני זוג פרודים או כאלו שמעוניינים לפנות אל עורך דין משפחה בנושא, ודאי זקוקים לקשור את כל הקצוות שהשאירו פתוחים, על מנת להשאיר את בני הזוג לשעבר חסרי פניות, כשהם מסופקים במה...
להמשך המאמר

נישואי תערובת, נשואי תערובת

article thumbnailנישואי תערובת נישואים שנערכו בין שניים שלא משתייכים לאותה עדה דתית, נערכים מחוץ לישראל ובד"כ מדוברבנישואין אזרחיים.    
להמשך המאמר

איך מתגרשים צעדים חשובים?, צעד חשוב בגירושין

article thumbnailאיך מתגרשים צעדים חשובים? על פי חוקי ההלכה כל מי שהתחתן במדינת ישראל ונרשם ברבנות מחויב במידה ויתגרש לעשות זאת גם כן דרך בית דין רבני. כדי להתגרש במדינת ישראל יש לעבור טקס דתי מסודר ולעמוד בחוקים הלכתיים מסוימים. על פי...
להמשך המאמר

   

צור קשר

חוקים דיני משפחה

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...