גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

זכויות רכוש נכי צה"ל בגירושין

חוק יחסי ממון מסדיר בין זוגות שנישאו לאחר המועד 1.1.74 את עניין חלוקת הרכוש בגירושין. אותו חוק טוען כי למעט מספר סייגים אשר מפורטים בחוק, הסדר לאיזון משאבים יחלק את הרכוש באופן שווה, גם בין ידועים בציבור. מי שנישא לפני ה- 1.1.74 יאלץ לצאת מהקשר עם החלק היחסי שלו ברכוש או עם מה שצבר הוא מכספו בלבד.

 

חלוקת המשאבים בין בני הזוג תהיה גם במקרה שבו אחד מבני הזוג נפטר. מדובר כמובן לא רק על רכוש, אלא גם על זכויות פנסיה בגירושין ונכסים, על חובות, מניות וכספים כמו גם חלוקת מוניטין ויכולת השתכרות בגירושין.

אילו סייגים לחוק ישנם?
על פי סעיף 5א לחוק איזון משאבים, חלים מספר סייגים לחלוקה השווה לשני הצדדים. לא מחלקים שווה בשווה את הנכסים מלפני הנישואין או שקיבלו בירושה, לא מקבלים את הגמלה מהביטוח הלאומי ולא את הפיצויים המגיעים לבן הזוג גם אם זה בpatishגין נזקי גוף או מוות. על אלו נוספים המשאבים אשר שני בני הזוג הסכימו ביניהם מראש כי לא יחולקו ביניהם.

חלוקת זכויות של נכי צה"ל בעת הגירושין
היות והכול נתון לפרשנות בית המשפט, עדיין דנים בכל מקרה לגופו. כאשר מדובר בזכויות נכי צה"ל, ניתן לשכור עורך דין אשר ידאג לאינטרס של הצד המיוצג. ניתן להעמיד לדיון את קצבת הנכות החודשית, את קצבת הנכות החד פעמית, את הרכב אשר מוגדר כרכב רפואי ויש בו מערכת מיוחדת להנעתו, על הפעלת מונית או על דירה אשר מגיעה לו ממענק ומתנאי ההלוואה המועדפת לו.

איך להתגרש נכון?
חשוב מאוד לחשוב על כל האפשרויות שניתן לדון בהן כבר בפעם אחת, לכן אותו עורך דין עשוי להיות הכתובת המכוונת והמנוסה להפעלת הסכם גירושין והסכם ממון מוצלח בזמן הגירושין. רצוי לעשות הכול באופן ששני הצדדים ירגישו מורווחים במידה שווה מהעניין.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות  גירושין בעקבות בגידה פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מינוי אופוטרופוס לדין, למנות אופוטרופוס

article thumbnailמינוי אפוטרופוס לדין כל אדם זכאי לייצוג על פי דין כשהוא בא להתייעץ עם גורמים משפטיים כמו גם עורך דין משפחה. כך, גם מי שאינו מסוגל לשרת את צרכיו של עצמו, ולא מסוגל לדאוג לרווחתו או לצרכיו - ימונה בעבורו אפוטרופוס לפי הוראות...
להמשך המאמר

רוצה להתגרש ולא יודע איך מתגרשים ברבנות?

article thumbnailרוצה להתגרש ולא יודע איך מתגרשים ברבנות? יש לגבי גירושין בישראל תאוריות והבחנות רבות, רבות עד כדי כך - שקשה להבין מה הסדר הנכון של הפעולות, במיוחד לא בתקופה רגשית סוערת זו. ידוע שישנו טקס הגירושין ברבנות הטקס התיאטרלי...
להמשך המאמר

הסכם ממון אינו מחייב רק את הגבר, הסכמי ממון מחייבים

article thumbnailהסכם ממון אינו מחייב רק את הגבר היום מאוד מקובל בין שני בני זוג שמכירים זה את זו תקופה ארוכה, וגם בין בני זוג שלא, לעשות בניהם הסכם ממון לפני שהם ממסדים את הקשר בניהם. כאמור, החיים יכולים להיות מאוד הפכפכים והסטטיסטיקה אשר...
להמשך המאמר

הסדרי ראיה, הסדר ראיה, הסדר ראיה בגירושין, הסדרי ראית ילדים

article thumbnailהסדרי ראיה הילדים הם הקורבנות הגדולים ביותר של גירושין בין בני זוג. לעיתים גורם תהליך הגירושין לפגיעה לא קלה בנפשם של הילדים, דבר שאותו הם נושאים לעיתים במשך שנים רבות.      
להמשך המאמר

הגירה של ילד לאחר הגירושין, הגירה לאחר גירושין

article thumbnailהגירה של ילד לאחר גירושין החוק במדינה קובע כי כל עוד ילד לא מגיע לבגרות הוא נחשב לקטין, והאחריות עליו מוטלת על הוריו. עליהם לדאוג לו ולכלכל אותו על פי חוק, ולדאוג לו למקום מגורים. אולם מה קורה במקרה שזוג ההורים עובר...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...