גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

זכויות רכוש נכי צה"ל בגירושין

חוק יחסי ממון מסדיר בין זוגות שנישאו לאחר המועד 1.1.74 את עניין חלוקת הרכוש בגירושין. אותו חוק טוען כי למעט מספר סייגים אשר מפורטים בחוק, הסדר לאיזון משאבים יחלק את הרכוש באופן שווה, גם בין ידועים בציבור. מי שנישא לפני ה- 1.1.74 יאלץ לצאת מהקשר עם החלק היחסי שלו ברכוש או עם מה שצבר הוא מכספו בלבד.

 

חלוקת המשאבים בין בני הזוג תהיה גם במקרה שבו אחד מבני הזוג נפטר. מדובר כמובן לא רק על רכוש, אלא גם על זכויות פנסיה בגירושין ונכסים, על חובות, מניות וכספים כמו גם חלוקת מוניטין ויכולת השתכרות בגירושין.

אילו סייגים לחוק ישנם?
על פי סעיף 5א לחוק איזון משאבים, חלים מספר סייגים לחלוקה השווה לשני הצדדים. לא מחלקים שווה בשווה את הנכסים מלפני הנישואין או שקיבלו בירושה, לא מקבלים את הגמלה מהביטוח הלאומי ולא את הפיצויים המגיעים לבן הזוג גם אם זה בpatishגין נזקי גוף או מוות. על אלו נוספים המשאבים אשר שני בני הזוג הסכימו ביניהם מראש כי לא יחולקו ביניהם.

חלוקת זכויות של נכי צה"ל בעת הגירושין
היות והכול נתון לפרשנות בית המשפט, עדיין דנים בכל מקרה לגופו. כאשר מדובר בזכויות נכי צה"ל, ניתן לשכור עורך דין אשר ידאג לאינטרס של הצד המיוצג. ניתן להעמיד לדיון את קצבת הנכות החודשית, את קצבת הנכות החד פעמית, את הרכב אשר מוגדר כרכב רפואי ויש בו מערכת מיוחדת להנעתו, על הפעלת מונית או על דירה אשר מגיעה לו ממענק ומתנאי ההלוואה המועדפת לו.

איך להתגרש נכון?
חשוב מאוד לחשוב על כל האפשרויות שניתן לדון בהן כבר בפעם אחת, לכן אותו עורך דין עשוי להיות הכתובת המכוונת והמנוסה להפעלת הסכם גירושין והסכם ממון מוצלח בזמן הגירושין. רצוי לעשות הכול באופן ששני הצדדים ירגישו מורווחים במידה שווה מהעניין.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות  גירושין בעקבות בגידה פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

תגובת ילדים לגירושין, גירושין עם ילדים, רגשות ילדים להורים גרושים

article thumbnailתגובת ילדים לגירושין התא המשפחתי הינו תא מרכזי כבור כל אחד ואחת מאיתנו כאשר במסגרת זאת אנו מרגישים בטוחים ביותר ואהובים ביותר. הקשר בין ילדים להוריהם הינו הקשר החזק ביותר כאשר הלידים מאוד מושפעים מהתהגות ההורים כלפיה...
להמשך המאמר

גירושין ברבנות? איך מתגרשים נכון?

article thumbnailגירושין ברבנות? איך מתגרשים נכון? אומרים שכדי להכנס לעסקה לא צריך לעשות הרבה. העניין הוא לדעת איך לפרוש מהעסקה, וגם בתחום הגירושין מדובר על עסקה לא פשוטה. קחו לדוגמה את עניין הכתובה. הרי הבעל מתחייב לשלם לכלה לעתים דמי...
להמשך המאמר

עילות גרושין, עילת גרושין, עילה לגרושין, עילה גרושין

article thumbnailעילות לגירושין תהליך הגירושין הינו תהליך כואב ומורכב עבור שני הצדדים, הן הבעל והן האישה. במקרים בהם לזוג נולדו הילדים במהלך הנישואין תהליך הגירושין הופך לבעייתי אף יותר. ילדים עוברים טראומה קשה כאשר מגלים ששני האנשים...
להמשך המאמר

נישואי תערובת, נשואי תערובת

article thumbnailנישואי תערובת נישואים שנערכו בין שניים שלא משתייכים לאותה עדה דתית, נערכים מחוץ לישראל ובד"כ מדוברבנישואין אזרחיים.    
להמשך המאמר

מה מעמדה של ירושה במסגרת חלוקת רכוש?

article thumbnailמה מעמדה של ירושה במסגרת חלוקת רכוש? בזמן פרידה בין בני זוג ידועים בציבור או בני זוג נשואים, מחלקים ביניהם דברים רבים, וביניהם - גם את הרכוש. נוהגים לחלק את הרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים - והחלוקה בדרך כלל שווה בין...
להמשך המאמר

   

צור קשר

חוקים דיני משפחה

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...