גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

זכויות רכוש נכי צה"ל בגירושין

חוק יחסי ממון מסדיר בין זוגות שנישאו לאחר המועד 1.1.74 את עניין חלוקת הרכוש בגירושין. אותו חוק טוען כי למעט מספר סייגים אשר מפורטים בחוק, הסדר לאיזון משאבים יחלק את הרכוש באופן שווה, גם בין ידועים בציבור. מי שנישא לפני ה- 1.1.74 יאלץ לצאת מהקשר עם החלק היחסי שלו ברכוש או עם מה שצבר הוא מכספו בלבד.

 

חלוקת המשאבים בין בני הזוג תהיה גם במקרה שבו אחד מבני הזוג נפטר. מדובר כמובן לא רק על רכוש, אלא גם על זכויות פנסיה בגירושין ונכסים, על חובות, מניות וכספים כמו גם חלוקת מוניטין ויכולת השתכרות בגירושין.

אילו סייגים לחוק ישנם?
על פי סעיף 5א לחוק איזון משאבים, חלים מספר סייגים לחלוקה השווה לשני הצדדים. לא מחלקים שווה בשווה את הנכסים מלפני הנישואין או שקיבלו בירושה, לא מקבלים את הגמלה מהביטוח הלאומי ולא את הפיצויים המגיעים לבן הזוג גם אם זה בpatishגין נזקי גוף או מוות. על אלו נוספים המשאבים אשר שני בני הזוג הסכימו ביניהם מראש כי לא יחולקו ביניהם.

חלוקת זכויות של נכי צה"ל בעת הגירושין
היות והכול נתון לפרשנות בית המשפט, עדיין דנים בכל מקרה לגופו. כאשר מדובר בזכויות נכי צה"ל, ניתן לשכור עורך דין אשר ידאג לאינטרס של הצד המיוצג. ניתן להעמיד לדיון את קצבת הנכות החודשית, את קצבת הנכות החד פעמית, את הרכב אשר מוגדר כרכב רפואי ויש בו מערכת מיוחדת להנעתו, על הפעלת מונית או על דירה אשר מגיעה לו ממענק ומתנאי ההלוואה המועדפת לו.

איך להתגרש נכון?
חשוב מאוד לחשוב על כל האפשרויות שניתן לדון בהן כבר בפעם אחת, לכן אותו עורך דין עשוי להיות הכתובת המכוונת והמנוסה להפעלת הסכם גירושין והסכם ממון מוצלח בזמן הגירושין. רצוי לעשות הכול באופן ששני הצדדים ירגישו מורווחים במידה שווה מהעניין.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות  גירושין בעקבות בגידה פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

תבית מזונות אישה, תביעת מזונות לאישה, מזונות לנשים

article thumbnailתביעת מזונות אשה מזונות לאשה הינם חלק חשוב ומהותי בהסדרי הגירושין בין בני הזוג. לעיתים קרובות לא זוכה האשה למזונות המגיעים לה על פי החוק, דבר המחייב אותה להגיש תביעת מזונות אשה.  
להמשך המאמר

רישום אבהות ללא בדיקת רקמות, רישום האבא ללא בדיקות רקמות

article thumbnailרישום אבהות ללא בדיקת רקמות בחוק מרשם אוכלוסין, סעיף 21 נאמר: שם אביו של ילד שנולד לאשה פנויה ירשם על פי הודעת האב והאם כאחד או ע"פ פס"ד של ביהמ"ש או בי"ד מוסמך. משמעות הדבר היא כי גבר אשר טוען לאבהות יכול לעשות זאת על ידי מתן...
להמשך המאמר

עריכת צוואה כהלכה, עריכת צוואות על פי ההלכה

article thumbnailעריכת צוואה כהלכה הצוואה בעת הקדומה הייתה שונה לחלוטין ממה שמוכר לנו כעת, היא הייתה צוואה רוחנית, בקשתו האחרונה של אדם המהרהר במותו. ניתן למצוא לכך תימוכין הן במקרא והן בספרות חכמים. יעקוב אבינו נפרד לפני מותו מצאצאיו...
להמשך המאמר

דמי מזונות לילדים, דמי מזונות לילד, מזונות ילדים, מזונות, מזונות בעת גירושין

article thumbnailדמי מזונות לילדים מקרי גירושין בישראל מתייחסים כמובן למצב האישי של האב והאם כבני זוג, אך כמובן שבאותם מקרים חשוב מאוד להתייחס בצורה מעמיקה ומחמירה לילדים ומצבם.    
להמשך המאמר

מה דינו של אברך לעניין מזונות?

article thumbnailמה דינו של אברך לעניין מזונות?   אברכים הינם צעירים לאחר חתונתם שמקדישים את רוב יומם ללימוד תורה בכולל או בישיבה. כיון שהוא לומד משך היום והלילה אינו עושה לביתו מבחינה כלכלית, אלא עול הפרנסה לעתים נופלים על כתפי האישה...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...