גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

זכויות רכוש נכי צה"ל בגירושין

חוק יחסי ממון מסדיר בין זוגות שנישאו לאחר המועד 1.1.74 את עניין חלוקת הרכוש בגירושין. אותו חוק טוען כי למעט מספר סייגים אשר מפורטים בחוק, הסדר לאיזון משאבים יחלק את הרכוש באופן שווה, גם בין ידועים בציבור. מי שנישא לפני ה- 1.1.74 יאלץ לצאת מהקשר עם החלק היחסי שלו ברכוש או עם מה שצבר הוא מכספו בלבד.

 

חלוקת המשאבים בין בני הזוג תהיה גם במקרה שבו אחד מבני הזוג נפטר. מדובר כמובן לא רק על רכוש, אלא גם על זכויות פנסיה בגירושין ונכסים, על חובות, מניות וכספים כמו גם חלוקת מוניטין ויכולת השתכרות בגירושין.

אילו סייגים לחוק ישנם?
על פי סעיף 5א לחוק איזון משאבים, חלים מספר סייגים לחלוקה השווה לשני הצדדים. לא מחלקים שווה בשווה את הנכסים מלפני הנישואין או שקיבלו בירושה, לא מקבלים את הגמלה מהביטוח הלאומי ולא את הפיצויים המגיעים לבן הזוג גם אם זה בpatishגין נזקי גוף או מוות. על אלו נוספים המשאבים אשר שני בני הזוג הסכימו ביניהם מראש כי לא יחולקו ביניהם.

חלוקת זכויות של נכי צה"ל בעת הגירושין
היות והכול נתון לפרשנות בית המשפט, עדיין דנים בכל מקרה לגופו. כאשר מדובר בזכויות נכי צה"ל, ניתן לשכור עורך דין אשר ידאג לאינטרס של הצד המיוצג. ניתן להעמיד לדיון את קצבת הנכות החודשית, את קצבת הנכות החד פעמית, את הרכב אשר מוגדר כרכב רפואי ויש בו מערכת מיוחדת להנעתו, על הפעלת מונית או על דירה אשר מגיעה לו ממענק ומתנאי ההלוואה המועדפת לו.

איך להתגרש נכון?
חשוב מאוד לחשוב על כל האפשרויות שניתן לדון בהן כבר בפעם אחת, לכן אותו עורך דין עשוי להיות הכתובת המכוונת והמנוסה להפעלת הסכם גירושין והסכם ממון מוצלח בזמן הגירושין. רצוי לעשות הכול באופן ששני הצדדים ירגישו מורווחים במידה שווה מהעניין.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות  גירושין בעקבות בגידה פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

איך מתחילים הליך גירושין, איך להתחיל בהליך גירושין

article thumbnailאיך מתחילים הליך גירושין? הסטטיסטיקה מראה כי אחוז הזוגות אשר מחליטים להתיר את קשר הנישואין בניהם, ולעבור תהליך של גירושין, הולך וגודל כל שנה, כאשר במדינות מערביות רבות כמו ארצות הברית למשל אחוז הגירושין עומד על חמישים...
להמשך המאמר

גירושין ללא ילדים, מתגרשים צעירים, תהליך גירושין בלי ילדים, גירושים מוקדמים

article thumbnailגירושין ללא ילדים הסטטיסטיקות האחרונות מראות כי בשנים האחרונות ישנה עלייה חדה במספר המתגרשים הצעירים בגילאי 25-29. נתון זה מגיע בעקבות קצב החיים המהיר והדור החדש שאינו מפחד משינויים ומעדיפים לפרק את החבילה ולא לנסות...
להמשך המאמר

האם ניתן לכרוך בתביעת גירושין תביעת משמורת לגבי טף שטרם נולד?

article thumbnailהאם ניתן לכרוך בתביעת גירושין תביעת משמורת לגבי טף שטרם נולד? בזמן גירושין מפרידים בין הצדדים במשפחה, וידוע שישנה משמורת לגבי ילדים שנולדו - קטינים עד לגיל 18 (ישנם גם תנאים לגבי טיפול בבגירים) והסדרי הראיה לצד חלוקת רכוש...
להמשך המאמר

סכסוכים משפחתיים, מהו סכסוך משפחתי?

article thumbnailסכסוכים משפחתיים סכסוכים משפחתיים הם אחד מהנושאים הכאובים ביותר שיכולים לגרום לבני משפחה להסתכסך ולהיפרד חיש מהר אלו מאלו. על מה נסובים סכסוכים כאלו? ענייני ירושה, גירושין, עסקים משפחתיים, הסכמים טרום נישואים שונים...
להמשך המאמר

נישואים קונסולאריים

article thumbnailקונוסל = נציג של מדינת חוץ שנמצא בארץ ויש איתו יחסים דיפלומטיים. נניח שהולנד מסמיכה את הקונסול שלה להסדיר נישואין אזרחיים בארץ. הולנדית שנמצאת בארץ ורוצה להתחתן עם יהודי.
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...