גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

איך מתחילים הליך גירושין?


תחילתו של הליך גירושין, נראה הוא הרבה לפני שנעשה מעשה בנושא, ויכול להיות שהרצון להתגרש התגבש בקרב שני בני הזוג גם יחד, או רק אצל אחד מבני הזוג. הזמן מאז ההחלטה להתגרש ועד שעושים מעשה יכול להיות קריטי, במיוחד לאור העובדה שקיים עניין מרוץ סמכויות וצורך לבנות אסטרטגיית גירושין נכונה לאור העובדה שהרבנות מקבלת לצורך תיקוף הגירושין רק עילות לגירושין המוכרות בדין העברי.

 

נראה, כי ישנם מספר הליכים שיש לעשות בטרם יוצרים את הצעד ברבנות או בבית המשפט. ראוי לפנות לעורך דין משפחה על מנת לקבל את מירב המידע בתחום ולגבש את האסטרטגיה הרצויה.

מאיפה להתחילpatish?
חשוב מאוד לאסוף כל ניירת משותפת המראה כי בני הזוג ניהלו מסגרת חיים משותפת, ולתעד גם את המצב כפי שהוא במקורות פיננסיים שונים: בבנקים, בקרנות הפנסיה, בתוכניות החיסכון למיניהן, בקופות הגמל וכן הלאה. בנוסף, ראוי לבדוק היכן עומדים תשלומי המשכנתא, באם ישנן הלוואות פרטיות ועוד. גם את תלושי המשכורת רצוי לשמור כדי להיות מוכנים להגיש תביעה לחיוב מזונות.

איפה להגיש את התביעה?
רצוי לפעול בהתאם להוראותיו של עורך הדין שלצדכם, וחשוב לדעת כי ישנן שתי ערכאות הפועלות במקביל כשלכל אחת הסמכות שלה כשהיא לעתים ייחודית, כמו הסמכות לשבור את ברית הנישואין בין השניים בבית הדין הרבני, או סמכות שהיא מקבילה, כמו למשל לטפל בעניין דמי מזונות והסדרים הקשורים לחלוקה בין השניים.

מה להביא לפגישה הראשונה עם עורך הדין?
יש להכין מראש את שנים עשר תלושי המשכורות האחרונות - של התובע ושל בן זוגו, על אף אם התחתן בשנית, להביא צילום של תעודת זהות ודרכון, חוזה לרכישת הדירה, הסכמים קודמים על נכסים או על זכויות בין בני הזוג וכל שיגיד עורך הדין בנושא.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות עילות גירושין פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

עו"ד גירושים- מוביל אתכם לעתיד טוב יותר

article thumbnailעו"ד גירושים- מוביל אתכם לעתיד טוב יותר אתם מתגרשים מתוך מחשבה על ההווה ועל העתיד. יכול להיות שההחלטה נתקבלה לאחר שנים, ויכול להיות שזו החלטה בתוך פרק זמן קצר יחסית, אולם מה שבטוח, יש בהחלטה זו מחשבה אודות טובתו של אחד...
להמשך המאמר

פתיחת הסכם גירושין, לפתוח הסכמי גירושין

article thumbnailפתיחת הסכם גירושין ראשית, נבהיר כי הסכם גירושין הוא חוזה ככל שאר החוזים ועל כן כפוף לחוק החוזים אשר אומר שבמקרים של הטעייה, טעות, עושק או כפייה ניתן לפתוח את החוזה. דוגמאות לכך מעולם הגירושין יהיו אם אישה מגלה שבעלה הסתיר...
להמשך המאמר

מתי תובעים מזונות אישה, איך תובעים מזונות אישה

article thumbnailמתי תובעים מזונות אישה לעתים רצוי להתנהל בתביעות הקשורות לגירושין במשפחה באופן שקול, בניגוד למשיכה הטבעית לחרוץ את הגורל ולחיות כמשפחות נפרדות. זאת משום שמזונות אישה יכולים להיתבע בעיקר כאשר ברית הנישואין שקיימת בין...
להמשך המאמר

להתגרש ולהשאר בחיים, איך מתגרשים ונשארים בחיים

article thumbnailלהתגרש ולהשאר בחיים פירוק של החבילה אינו מובן מאליו - מדובר לפעמים על יציאה מאזור הנוחות של כל אחד מבני המשפחה, ומעבר למסגרת אחרת - אולי פחות נוחה. גירושין, מעצם טבעם, מתבצעים בדרך כלל בצעקה רמה, מכיון שהקרע הזה אינו...
להמשך המאמר

סימנים לבגידה, סימני בגידה, סממני בגידות, בגידה בבן הזוג

article thumbnailסימנים לבגידה אחד הגורמים הנפוצים ביותר לגירושין הוא בגידה, זהו מצב המשאיר אחריו משקעים רבים והרגשת מרמור מהצד הנפגע ולכן הליך הגירושין במקרים אלו מלווה לרוב בויכוחים ובניסיונות לפגוע בצד השני.
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...