גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

איך מתחילים הליך גירושין?


תחילתו של הליך גירושין, נראה הוא הרבה לפני שנעשה מעשה בנושא, ויכול להיות שהרצון להתגרש התגבש בקרב שני בני הזוג גם יחד, או רק אצל אחד מבני הזוג. הזמן מאז ההחלטה להתגרש ועד שעושים מעשה יכול להיות קריטי, במיוחד לאור העובדה שקיים עניין מרוץ סמכויות וצורך לבנות אסטרטגיית גירושין נכונה לאור העובדה שהרבנות מקבלת לצורך תיקוף הגירושין רק עילות לגירושין המוכרות בדין העברי.

 

נראה, כי ישנם מספר הליכים שיש לעשות בטרם יוצרים את הצעד ברבנות או בבית המשפט. ראוי לפנות לעורך דין משפחה על מנת לקבל את מירב המידע בתחום ולגבש את האסטרטגיה הרצויה.

מאיפה להתחילpatish?
חשוב מאוד לאסוף כל ניירת משותפת המראה כי בני הזוג ניהלו מסגרת חיים משותפת, ולתעד גם את המצב כפי שהוא במקורות פיננסיים שונים: בבנקים, בקרנות הפנסיה, בתוכניות החיסכון למיניהן, בקופות הגמל וכן הלאה. בנוסף, ראוי לבדוק היכן עומדים תשלומי המשכנתא, באם ישנן הלוואות פרטיות ועוד. גם את תלושי המשכורת רצוי לשמור כדי להיות מוכנים להגיש תביעה לחיוב מזונות.

איפה להגיש את התביעה?
רצוי לפעול בהתאם להוראותיו של עורך הדין שלצדכם, וחשוב לדעת כי ישנן שתי ערכאות הפועלות במקביל כשלכל אחת הסמכות שלה כשהיא לעתים ייחודית, כמו הסמכות לשבור את ברית הנישואין בין השניים בבית הדין הרבני, או סמכות שהיא מקבילה, כמו למשל לטפל בעניין דמי מזונות והסדרים הקשורים לחלוקה בין השניים.

מה להביא לפגישה הראשונה עם עורך הדין?
יש להכין מראש את שנים עשר תלושי המשכורות האחרונות - של התובע ושל בן זוגו, על אף אם התחתן בשנית, להביא צילום של תעודת זהות ודרכון, חוזה לרכישת הדירה, הסכמים קודמים על נכסים או על זכויות בין בני הזוג וכל שיגיד עורך הדין בנושא.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות עילות גירושין פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

עורכי דין מגשרים להסכם גירושין,עורך דין ומגשר

article thumbnailעורכי דין מגשרים להסכם גירושין תהליך הגירושין הוא אחד התהליכים הקשים ביותר שיכול לעבור כל אדם. בכל מצב של פירוק זוגיות שפעם הייתה זוגיות אוהבת, מעורבים אמוציות ורגשות רבים, וכל זאת הופך את התהליך לקשה אפילו יותר. במקרים...
להמשך המאמר

סעדים זמניים, סעד זמני, מזונות זמניים, דמי מזונות

article thumbnailסעדים זמניים סעדים זמניים הם צווים הניתנים על ידי בית המשפט לענייני משפחה ומטרתם להבטיח החלטות שעוד לא נסגרו בתיק גירושין.
להמשך המאמר

השלכות של בגידה מבחינה משפטית, השלכות בגידה,השלכות משפטיות

article thumbnailמהן ההשלכות של בגידה מבחינה משפטית?    אחת הסיבות הנפוצות ביותר לגירושין היא בגידה. פרידה בעקבות בגידה של אחד מבני הזוג גוררת אחריה מאבק משפטי מכוער וזאת בגלל שהצדדים מסוכסכים ורוצים לראות אחד את השני נפגעים.
להמשך המאמר

גירושין בבית הדין, בית הדין הרבני, גירושין בבתי הדין

article thumbnailגירושין בבית הדין בשל היותה של מדינת ישראל כפופה לחוקי בית הדין הרבני, כל זוג שמעוניין להתגרש גם אם נישא בנישואין אזרחיים, עליו להיות כפוף לדין האורתודוכסי. מי שלא בקיא בעולם זה יבוא במבוכה ולעתים אף יחוש תסכול לנוכח...
להמשך המאמר

מתגרשים ? טובת הילד מעל הכל משמורת על קטין

article thumbnailמתגרשים ? טובת הילד מעל הכל משמורת על קטין גירושין הם הליך קשה מאוד לכל באי הבית, לאחר חיים משותפים ארוכים או ארוכים פחות פתאום מגיע השלב בו יש לפרק הכל. שלב זה אינו קל לאף אחד מהמעורבים ובייחוד לא לילדים הקטנים שלרוב אינם...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...