גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

תוקפה של תניית שיפוט בהסכם יחסי ממון

כאשר דרכם של בני זוג נשואים אינה קושרת עוד את האחד בידי השני, אלו יכולים לבחור ללכת בדרך הגירושין עם כל המשתמע מכך, כלומר - אלו יחלקו את זכויותיהם ביניהם על פי מוסכם בחוזה יחסי ממון. עד כה טוב ויפה, אולם מה עולה במקרה אשר בו בני הזוג כללו בחוזה זה תניית שיפוט שבה ידונו בדיני מזונות רק תחת סמכות מסוימת, למשל - סמכותו של בית משפט אזרחי? מדובר בפעולה שעלולה להגביל פעולות נוספות בעתיד שינקטו באם תהיה כוונה לפנות לגורמים אחרים מלבד בית המשפט האזרחי.

מה כולל הסכם יחסי ממון?
על פי חוק הסכם ממון אשר נכנס לתוקף מהמועד 01.01.1974, זוגות אשר התחתנו מתאריך זה ואילך יסכמו את חלוקת הרכוש והמזונות ביניהם על פי ההסכם ממוןסכם שווה בשווה (איזון משאבים) ומרצונם החופשי, כלומר כאשר לא היו נתונים תחת השפעת הצדדים וזה מובן ומוסכם על כל צד.

אישור הסכם יחסי ממון אצל נוטריון
בית המשפט קבע, כי לנוטריון ישנה הסמכות לתקף את ההסכם בין בני זוג באשר לדיני מזונות, להבדיל מחוזה של חלוקת רכוש ין בני הזוג. במקרה זה, הנוטריון מוודא כי החוזה נערך תחת הסכמה חופשית של שני בני הזוג. החוזה היה בתוקף גם אילולא עבר תחת ידיו של הנוטריון, ולכן יש להתייחס לכל התניות השיפוטיות שנערכו בנושא תחת החוזה.

איך לעמוד על הסכם יחסי ממון יעיל?
לפני עשיית הסכם ממון בין בני זוג, רצוי לפנות לעורך דין משפחה אשר יכול לא רק למצוא את טובתו של מרשו ואת האינטרס של מרשו מוגשם תחת הסכם זה, אלא לצפות פני עתיד ולמצוא מקומות בהם רצוי להוסיף תניות שיפוט כאלו או אחרות על מנת להגביל את הצד השני מלהגיש תביעה בנושא שלא הערכאה שתוביל לטובתו.

לקבלת פרטים נוספים אודות הליך הסכם ממון, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מתגרשים? הטיפים שלא כדאי לכם לאמץ!

article thumbnailמתגרשים? הטיפים שלא כדאי לכם לאמץ! עצה יכולה להיות שווה זהב, אולם במעגל המתגרשים ההולך וגדל, כל אחד יכול להציג את עצמו כיועץ לענייני גירושין או לפחות ככזה שיודע איך ללוות את אחד מבני הזוג ומה חסר לו על מנת להשלים את...
להמשך המאמר

מזונות האישה, מזונות אישה, מזונות לנשים, אישה מזונות

article thumbnailמזונות האישה תהליך הגירושין הינו תהליך עצוב ומאתגר מבחינה נפשית שכן הוא כרוך בהליכים משפטיים מסובכים וברבים מהמקרים גם בהוצאות כלכליות גבוהות במיוחד.
להמשך המאמר

פגמים הקיימים בצוואות, תיקון פגמים בצוואות

article thumbnailפגמים הקיימים בצוואות העיסוק הצוואה אולי עשוי להיראות מוקדם מדי, אולם אין לדעת מתי יהיה צורך בזה. ואם בכלל תהיה הזדמנות להתעסק במחשבה ארוכה אודות חלוקת הרכוש והעיזבון - כמו גם הירושה הרוחנית שיעניק אדם לשאריו וליקיריו...
להמשך המאמר

הסכם ממון והשלכותיו, ההשלכות של הסכם הממון

article thumbnailהסכם ממון והשלכותיו לפני החתונה יש סידורים כספיים שונים כיון שההוצאות לא קטנות לקראת האירוע. בני זוג שיש להם הווי חיים משותפים אולי כבר חשבו על זה קודם, ופתחו חשבון משותף אולם המחשבה על הסכם ממון ותשלום לעורך דין שיטפל...
להמשך המאמר

מהו סכום המזונות עבור גברים גרושים?

article thumbnailמהו סכום המזונות עבור גברים גרושים? אחד מן הנושאים היותר שנויים במחלוקת בעת הליך גירושין הוא עניין ההחלטה על דמי המזונות. אומנם קיימים סוגי מזונות שונים ואלו הניתנים לילדים ניתנים להם עד גיל 18, אך עיקר ההתכתשות היא על...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...