גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הפרת הבטחת נישואין מזכה בפיצויים

על פי דין, הבטחת נישואין פירושה יצירת חוזה - ולכן הפרתה נחשבת להפרת חוזה. במידה והפרת החוזה נעשית ללא צידוק מתאים, הרי שהצד השני יכול להגיש תביעה להפרת הבטחת נישואין. כמובן שאין חובה לתבוע את מימושו של ההסכם, אולם ממילא לא ניתן לחייב את המפר להנשא בעל כורחו. ניתן אם כן לתבוע את אכיפת ההסכם ובנוסף, ניתן לתבוע פיצויים בגין אותם נזקים שנגרמו עקב הפרת ההסכמה, ובכלל זה עגמת נפש, בושה, פגיעה בסיכויים להתחתן שוב ועוד. בית המשפט עצמו דן בסוגיה זו ויש צורך בעורך דין משפחה שיסייע בהכרעת הכף על פי יכולתו.

מתי הבטחת נישואין תקפה?patish
חוזה יכול להחשב לבטל ולמבוטל על פי לוגיקת בית המשפט, ככל ששני בני זוג אשר כל אחד נשוי לבן זוג אחר מבטיחים האחד לשני להתגרש מבני הזוג האחרים על מנת שיוכלו להתייחד ולהנשא. ככל שהעניין אמור לגעת בבני זוג פנויים, בית המשפט אמנם לא מתערב בעניין האינטימי בין השניים אולם כרוכים בעניין זה נזקים שונים כתוצאה מהפרה של הבטחה כזו.

מה צריך להוכיח כדי להראות שהיה צריך לכבד את הבטחת הנישואין?
במקרה שבו יש שני אנשים הנשואים כל אחד לאדם אחר ומתקיים ביניהם קשר שמוביל להבטחת נישואין, יש להוכיח כי היו סדקים וקצרים בנישואין שלו הקיימים. לעתים מתקבלת גם הטענה שאדם אשר הבטיח נישואין לאדם מחוץ לנישואיו אינו תורם לחיזוק מעמד מוסד הנישואין, לכן אפשר להוכיח את העובדה כי אותו אדם אכן הבטיח נישואין.

כל מקרה נידון לגופו
בית המשפט דן בכל מקרה לגופו, ובעיקר בוחן את הקשר החוזי שנוצר בין השניים - מתי הוא תקף, האם ניתן לו ביטוי והאם אותו חוזה סותר את תקנות הציבור בעניין. על מנת להמנע ממקרים כאלו, ניתן לעשו הסכם טרום נישואין כבר בשלב הצעת הנישואין.

לקבלת פרטים נוספים , פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

איפה מתגרשים,איך מתגרשים?, מתי גירושין, תהליך הגירושים

article thumbnailאיפה מתגרשים? רבים מהאנשים שמגיעים לסיטואציה של גירושין מבת או בת הזוג, שואלים את עצמם שאלות כגון: "איפה מתגרשים?" "איך מתגרשים?" "מתי מתגרשים?" ועוד. ננסה במאמר הזה לתת תשובה על השאלה "איפה מתגרשים?"    
להמשך המאמר

בגדת בבן/בת הזוג - האם תשלם/מי על כך?

article thumbnailבגדת בבן/בת הזוג - האם תשלם/מי על כך? זוגות שנישאו החל משנת 1974 זוכים לחלוקת רכוש על פי חוק יחסי ממון, והרכוש ביניהם שנצבר לאורך שנות הזוגיות המשותפת מחולק שווה בשווה, וזאת ללא קשר למי יזם את עניין הגירושין, מי הרוויח יותר...
להמשך המאמר

תיקון גיל, תקון גיל, שינוי גיל, תיקון תאריך לידה

article thumbnailתיקון גיל    תיקון גיל מתייחס לבקשתו של אדם לשנות את גילו עקב רישום לא נכון או מסיבותיו שלו. את הבקשה לשינוי רישום הגיל יש להגיש לבית דין ל-דיני משפחה בעיר בו אותו אדם רשום.
להמשך המאמר

האינטרסים בהליך גישור נישואין

article thumbnailהאינטרסים בהליך גישור נישואין בגישור בין בני זוג שעומדים להתגרש, המטרה היא מציאת הגשר המשותף לבני הזוג שנישואיהם עלו על שרטון כדי להשיג אינטרסים משותפים ביחד. למרות שחל משבר בין בני הזוג ואפילו אם מדובר בקרע חמור, עדיין...
להמשך המאמר

הסכם ממון - היזהרו מחובות עבר של בן הזוג

article thumbnailהסכם ממון - היזהרו מחובות עבר של בן הזוג גם בין בני זוג שאחד מהם לפחות מחזיק עסק, עלולים להסתתר חובות לא ידועים לבן הזוג השני, שחי בדרך כלל ברמת חיים גבוהה שאינה מסגירה ולו דבר מכך. ישנם חובות שהם אישיים - ומן הצדק שלא לחייב...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...