גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

האם זה הזמן להיפגש עם עורך דין גירושין?

זוגות רבים (למעשה - כשליש מהזוגות הנשואים בישראל) נתקלים בתופעה הזו וזה קורה מדי יום - התשוקה מזדחלת החוצה, השגרה הופכת אנשים לאפרוריים ולדינמיים עד כדי כך שהדרישות לקיום מערכת יחסים אינטימית הולכות ומשתנות, ולא תואמות את מה שקיים בפועל. בני הזוג לא משתפים פעולה, היחסים הולכים ומעכירים ככל שמצפים מבן הזוג השני לעשות את הצעד השיקומי שלא קורה. לעתים הקרירות במערכת היחסים הזוגית נרקמת כתוצאה ממערכת יחסים צדדית שדורשת משאבים רבים נוספים, והאנרגיה להשקיע בתא המשפחתי על אף שישנם ילדים בתמונה מתפוגגת.

מתי להתייעץ עם עורך דין גירושין?
עורך דין גירושין או לצורך העניין - עורך דין משפחה הוא הכתובת להתייעצות בכל נושא ששור בבניית המערכת הזוגית והתא המשפחתי בראי החוק, וכל מה שקשור מאידך בפירוקה של המערכת הזו. עורך הדין יכול לייעץ בנושא שבו חושדים במצב של בגידה - מה לעשות והאם זה הזמן לפצוח בהליך גירושין, או להמתין? אם אין שוויון בגובה ההכנסות של בני הזוג - האם יש סיבה לדאגה? ובעוד נושאים.
גירושין
מה קורה בזמן גירושין מנישואין אזרחיים?
מי שפנה להינשא באמצעות חוזה בחתונה אזרחית, זה אמר שהרבנות לא מכירה בנישואיו ואינה מתנה את הגירושין באישור מצידה. הליך הגירושין יתבצע לפי תנאים מסוימים, למשל אם המתגרשים הם בני דתות שונות, יוכלו לפנות לבית המשפט העליון. שם התיק יבחן וייקבע איזו ערכאה תטפל בנושא הגירושין.

רצוי לפנות לעורך דין כמה שיותר מהר
כששני הצדדים מצודדים בהליך של גירושין, משם עלולה להתחיל מלחמה "עקובה מדם", אפילו אם לא היה סימן לכך קודם: הדיונים על משמורות, הסדרי ראיה, חלוקת הרכוש ועוד יקבלו יתרון אם בן הזוג יפנה באמצעות עורך דינו לבית משפט למשפחה או לבית דין ראשון.

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

דמי מזונות ביטוח לאומי, תשלום המזונות, דמי המזונות

article thumbnailדמי מזונות ביטוח לאומי דמי המזונות, במהותם, הם סכום כסף המשולם להורה המשמורן עם סיום תהליך הגירושין. ייעודם של דמי המזונות הם הבטחת רווחת הילד ושילום הוצאותיו, ועל כן הינם מבוססים על מספר עקרונות וצרכים. בהתאם, נקבע...
להמשך המאמר

פיצויים בעקבות סירוב לגט, פיצוי כסירוב לגט

article thumbnailפיצויים בעקבות סירוב לגט תהליך הגירושין בדרך כלל אינו הליך נעים ובמקרים רבים הסכסוך האישי נגרר לבית המשפט ועלול גם להימשך שנים. העניין מסתבך כאשר הסכסוך אינו בגלל חלוקת רכוש, אלא בגלל סירוב אחד הצדדים לתת גט, מה שכולא...
להמשך המאמר

מסמכים לגרושין, מסמכי גרושין, מסמכי גירושים, מסמכים לתהליך גירושין, מסמכים הדרושים לגרושים

article thumbnailהמסמכים הדרושים לתהליך גרושין תהליך הגירושין הינו תהליך קשה ומסובך נפשית ופיזית. התהליך שואב משני הצדיים ולא משנה מהם הנסיבות כוחות נפשיים עצומים.  
להמשך המאמר

גירושין גובה המזונות במשמורת משותפת

article thumbnailגירושין גובה המזונות במשמורת משותפת אם בעבר רוב הגירושין הובילו למצב בו האם מטפלת בילד ואחראית על כל צרכיו, ניראה כי בשנים אחרונות יותר ויותר אבות מעונינים לקחת חלק פעיל בגידול ילדיהם ומבקשים שיוויון עם האם בזמן הטיפול...
להמשך המאמר

המדריך למתגרש המתחיל, מדריך למתגרשים מתחילים

article thumbnailהמדריך למתגרש המתחיל גירושין? יכול להיות שהכותרת הייתה ברקע לאורך כל הקשר שלכם, ויכול להיות שזה התעורר לא מזמן, כשהגעתם לצומת דרכים במערכת היחסים שלכם או לפחות לא יכולים להמשיך לחיות אחד לצד השני במתכונת הנוכחית. יכול...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...