גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

מה כולל הסכם גירושין

כאשר בני זוג נשואים מחליטים להיפרד ולעבור תהליך של גירושין ישנם הרבה מאוד סוגיות לדין בהם והרבה קצוות לסגור. לרוב מדובר בתהליך מאוד אמוציונאלי וקשה, ולעיתים שני בני הזוג מרגישים כי אין להם את הכוחות להתמודד עם תהליך שכזה. לרות זאת כאשר ישנם ילדים או רכוש משותף יש לעשות את הפרידה בצורה חלקה ככל שניתן מבלי להשאיר משקעים שעלולים להשפיע לרעה של הילדים המשותפים. אולם איך עושים זאת נכון מבלי לעורר תחושות של כעס ואיבה?

להגיע להסכמה
השלב הכי חשו בכל תהליך הגירושין הוא להגיע להסכמות הדדיות בנוגע לסוגיות המחלוקת שעל לפרק. אחת מן הסוגיות הללו היא חלוקת הרכוש. במקרה ואין בין בני הזוג הסכם ממון בתוקף, עליהם להתחלק שווה בשווה ברכוש המשותף שנצבר כל עוד הם היו יחד. patishכל רכוש שנצבר לאחד מבני הזוג בטרם נכנסו השניים בברית הנישואין, יחזור לבעליו המקורי לאחר אישור הגירושין על ידי בית המשפט לענייני משפחה.

מה לגבי מזונות ילדים?
על פי החוק הישראלי אשר מסתמך על כללי ההלכה, על האב לדאוג לכלכלת ילדיו גם במקרה והוא והאם מתגרשים. החובה של אב כלפי ילדיו אינה תלויה ביחסים עם אשתו, והוא מחויב לדאוג לפרנסתם ולכלכלתם. תמיד עדיף להגיע להסכמה משותפת לגבי גובה דמי המזונות, תוך התחשבות בהוצאות האם וביכולת הפרנסה של האב, אך במקרי הצורך בית המשפט מתערב גם בזה.

מה לגבי משמורת ילדים?
בדרך כלל בית המשפט מעניק באופן אוטומטי את המשמרת על הילדים לאם, אלא אם כן הוכח בבית המשפט שהיא אינה מסוגלת מבחינה נפשית או רפואית לדאוג להם. להורה השני ניתנים הסדרי ראייה. הסכם הגירושין חייב לכלול בתוכו גם את האופן בו מקבלים בני הזוג הגרושים החלטות לגבי חינוך הילדים.

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מסורבות גט, סירוב גט, עיכוב גט, סירוב לגט, סירוב גירושין

article thumbnailמסורבות גט הנישואין וה-גירושין בישראל הינם בהתאם לחוקי ההלכה היהודית. על פי ההלכה היהודית , זוג נשוי אשר מעונין להתגרש יכול לעשות זאת אך ורק ברגע שהגבר מעניק לאישה גט.
להמשך המאמר

מי הם היורשים כשאין צוואה

article thumbnailמי הם היורשים כשאין צוואה? לאחר פטירתו של המנוח אשר לא הותיר אחריו צוואה, נוהגים לחלק את הרכוש על פי חוק הירושה המקובל בישראל. מדובר במעין "ברירת מחדל" שמנותבת לפי השארים שהותיר המנוח אחריו. החוק יקבע מי היורשים אחריו...
להמשך המאמר

החשיבות בניסוח הסכם גירושין, חשיבותו של הסכם גירושין

article thumbnailהחשיבות בניסוח הסכם גירושין כל זוג שמחליט לעבור הליך גירושין יודע שישנם כמה דרכים לעשות זאת. או באמצעות מאבק משפטי בו כל צד שוכר עו"ד גירושין, והמאבק מתנהל בבית המשפט, או באמצעות ניסוח הסכם גירושין משותף המקובל על שני...
להמשך המאמר

איך להתגרש, איך מתגרשים, כיצד מתגרשים

article thumbnailאיך להתגרש גירושין מתחלקים לגירושין בהסכמה, ולאלו שלא בהסכמה הדדית, ויש למצוא את הדרך כדי לעבור את הגשר בבטחה תוך שמירה על כל הקיים. מכל מקום מדובר בפירוקו של מצב קיים - יציאה מהרגלים ומנוחות מסוימת ולכן זה מעולם ולעולם...
להמשך המאמר

צו עיקוב יציאה מהארץ, צוי עיקוב יציאה מהארץ

article thumbnailצו עיקוב יציאה מהארץ במהלך סכסוכים ומחלוקות בתוך המשפחה, או בין שני בני זוג שעוברים תהליך גירושין, ייתכנו מצבים בהם יידרש הליך של עיקוב יציאה מהארץ. מקרים בהם בעל שאינו משלם מזונות לאשתו או ילדיו, או מקרים בהם ישנו חשש...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...