גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הבטחת נישואין והפרתה

קשר הנישואין תלוי בטקס הנהוג על פי ההלכה, למרות שמקורו הידוע במקרה יעקב ורחל נעוץ במין עסקת חליפין - עבודה תמורת האישה. ההלכה מבדילה בין הבטחת הנישואין - על ידי אירוסין ובין ברית הנישואין על ידי קידושין. ההבטחה של בני זוג למחויבות של אחד כלפי השניה אינה רוכשת משנה תוקף ככל שזה נוגע למוסדות שונים בארץ המעניקים זכויות מסוימות לאנשים שהוכרו כחוק כנשואים למשל.

 ברית הנישואין או ההבטחה המופרת טומנת בחובה מחיר. היות ולא ניתן להכריח אדם לקיים את ברית הנישואין המחיר שישלם המתגרש ישמש כפיצוי.

הפרת הבטחת נישואיןpatish
כאשר הייתה הבטחת נישואין, זה אומר שהתקיימו יחסים במסגרת חוזה כל שהוא, אפילו אם זה נעשה בעל פה. שני הצדדים כנראה התכוונו ליצור ביניהם מחויבות שיש לה תוקף משפטי, אולם לא ניתן להוכיח זאת משום שאת ההבטחה עצמה קשה מאוד להוכיח. בית המשפט האזרחי אליו מופנות טענות בגין הפרת הבטחה יבחן כל מקרה לגופו, וישקול את הראיות המובאות בפניו.

האם קוים טקס אירוסין?
יש מבחר דרכים שעורך דין משפחה היה נוקט בהן על מנת להראות כי אכן התקיים קשר זוגי ומחויבות כלשהי לגבי העתיד. אפשר לערוך את החיפוש באולמות חתונות, לשאול קרובים אם התבצע טקס אירוסין, מסיבה מסוימת של השניים ביחד, האם דיברו על העניין ביחד עם החברים, האם נערך הסדר חלוקת רכוש לפני החתונה. בעניין זה תכלל כל אמירה שיש בה כדי להבטיח את פני העתיד כהבטחת נישואין.

האם כל תביעה מסוג זה תתקבל?
לא כל תביעה שעניינה הבטחת נישואין תתקבל על ידי בית המשפט, לאור פסקי הדין האחרונים שנפסקו בנושא. היו מצבים שלמרות שהבעל תבע את האישה בגין הפרת הבטחת נישואין הוא עצמו נאלץ לשלם עשרות אלפי שקלים דמי פיצויים לבית המשפט.

לקבלת פרטים נוספים אודות פיצוי עקב הפרת הבטחת נישואין פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

דגשים בהכנת הסכם גירושין, איך להכין הסכם גירושין

article thumbnailדגשים בהכנת הסכם גירושין בני זוג שרוים להימנע מהליך גירושין ארוך ומייגע שכולל בתוכו עורכי דין, בית משפט ובירוקרטיה ארוכה יכולים להימנע מהליכים אלו על ידי ניהול משא ומתן על מנת להגיע להסכם גירושין שמקובל על שני הצדדים....
להמשך המאמר

הפחתת והגדלת מזונות, להפחית ולהגדיל מזונות

article thumbnailהפחתת והגדלת מזונות כאשר עורכים כל אחד מההסכמים בשלב הפרידה ובכלל, למעשה משנים את פני העתיד וחורצים את היכולת הכלכלית ואת איכות החיים בתקופה שלאחרי ההסכם. ישנם מקרים אשר אדם שנפסק לחובתו פסק דין מסוים, לא יוכל לעמוד...
להמשך המאמר

הסכם אבהות, הסכמי אבהות, הסכם גירושין, עורך דין גירושים

article thumbnailהסכם אבהות בעבר הייתה החברה שמרנית בכלל ובכול מה שקשור לחיי המשפחה בפרט. כיום אנו עדים יותר ויותר למקרים בהם נולדים ילדים מחוץ למסגרת הנישואין, בין אם בכוונה תחילה ובין אם "יד הגורל" היא האחראית.    
להמשך המאמר

הסכם ממון, הסכם ממון בנישואין אזרחיים, הסכמי ממון, גירושין, גירושים

article thumbnailהסכם ממון לבני זוג שנישאים בנישואים אזרחיים התופעה של נישואים אזרחיים אינה אפשרית במדינת ישראל אבל קיימת במדינות רבות בעולם. בישראל זוג אשר רוצה להתחתן בצורה אזרחית צריך לטוס לקפריסין או לחוץ לארץ בשביל זה.
להמשך המאמר

האם זה הזמן לפגוש עורך דין גירושין?

article thumbnailהאם זה הזמן להפגש עם עורך דין גירושין? אומרים שישנה עת לכל דבר ועניין, כנראה שגם בעניין הגירושין האמרה הזו תקפה, כאשר מעוניינים לנקוט עמדה, והפעם לא ביחד. ההחלטה ממילא אינה קלה לאף אחד מהצדדים בדרך כלל - ביחוד כשבונים...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...