גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

להתגרש בלי להתרושש - הליך גירושים בהסכמה

במציאות העכשווית, רבים משתמשים בביטוי "מעבר לכך שצריך לדעת עם מי להתחתן, חשוב לבחור גם ממי להתגרש", ולא בכדי. לעתים, יותר מאשר הנישואין ובניית בית בישראל עולים כסף רב לבני הזוג - הגירושין הם התחייבות כלכלית "פור לייף טיים" - ועד לאחרית הימים.

 פעמים רבות, בני זוג מעדיפים להבליג או לספוג את המצב הקיים או לנסות לשפר אותו ויהי מה וגם לחיות במסגרת שלום בית גם כשלא נוח לאף אחד מן הצדדים, רק כדי שלא להתגרש ולשלם הון תועפות כאשר רף השכר נשחק והוצאות הקיום רק הולכות וגדלות.

גירושין בהסכמה
הליך הגירושין בהסכמה רווח בין זוגות שמסכימים ביניהם כי הם צריכים להתגרש, ולאו דווקא על התנאים לגירושין. אלו המקבלים את הצורך בגירושין בהשלמה, יכולים לשריין עבור כל צד עורך דין משפחה שייצג אותם ויכולים להשתמש בסיועו של עורך דין לשניהם - אשר יערוך בעבורם חוזה. עולה לעתים patishצורך מעל לפני השטח להשתמש בשירותיו של מגשר - כשאותו המגשר יכול להיות גם עורך הדין המשותף שיחתום עליו ויגישו לאישור בית המשפט.

"וכיתתו חרבותם"
יש להבדיל בין מקרי הגט השונים ולהבחין מתי רצוי להשתמש בעורך דין פרטי שייצג צד אחד בלבד מול הצד שממנו מתגרשים, ומתי ניתן לחסוך בעלויות כשמשתמשים בעורך דין משותף לשניים. יש לקחת בחשבו ואת טובת הילדים המשותפים, לערוך חלוף ולצפות את פני העתיד.

באילו נקודות להתמקד?
הנקודות המרכזיות שבהסכם ממון או הסכמי גירושין משותפים, יש לוודא חתימה על הסכמה למתן גט בתוך פרק זמן מוגבל. יש לוודא שפרק הסדרי ראיה ומשמורת משולבים בו, כמו גם דמי מזונות לקטינים ולאישה אם ישנם, הוצאות שונות - לחינוך ולרפואה, סעיף הכולל אפשרות לשינוי דמי המזונות בעתיד, היעדר תביעות עתידיות ועוד.

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מתנה או הלוואה בין קרובי משפחה

article thumbnailמתנה או הלוואה בין קרובי משפחה הורים רבים בוחרים לסייע לילדים שלהם עם ראשית דרכם בדרך הנישואין - ובכל גיל, כאשר הילדים אינם יכולים לקחת הלוואה מהבנק אשר לא יעמדו בה - אפילו משום שאינם עומדים בקריטריונים המבוקשים לצורך...
להמשך המאמר

מהי אישה עגונה, אישה עגונה, נשים עגונות, זכויות נשים עגונות

article thumbnailמהי אישה עגונה? המושג אישה עגונה הינו מהיהדות ונלקח מהמילה עוגן בדומה לספינה שמטילה את עוגנה ואינה יכולה לזוז מהמקום מדמים את האישה שבעלה נעלם והיא עדיין נשואה.      
להמשך המאמר

הסכם טרום גירושין, הסכמי גירושין, הסכם נישואין, הסכם לפני נישואין

article thumbnailהסכם טרום נישואין   מה זה הסכם טרום נישואין?הסכם זה הינו הסכם משפטי אשר אותו עורכים בני זוג אשר עומדים להינשא.
להמשך המאמר

מזונות זמניים ו/או קבועים ודרכי הגבייה העומדים בפני הזוכה

article thumbnailמזונות זמניים ו/או קבועים ודרכי הגבייה העומדים בפני הזוכה הליך הגירושין של בני זוג עלול להמשך זמן רב, כאשר האישה (או הבעל) חייבים בדמי מזונות מבן או מבת הזוג, או מהאב. בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה יפסקו את סכום...
להמשך המאמר

רכוש בגרושין, רכוש בגירושין

article thumbnailרכוש בגירושין כל החלטה על גירושין היא קשה ולרוב היא עסק מאוד לא נעים שבתוכו נמצאים מחלוקות וריבים רבים ממילא ולכן כדאי ורצוי לתת לעורך דין המתמחה בדיני גירושין לבצע את תהליך חלוקת הרכוש בין הצדדים ולאפשר לכם להימנע...
להמשך המאמר

   

צור קשר

חוקים דיני משפחה

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...