גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

גירושין - סעדים זמניים

סעדים זמניים הינם צווים שיאפשרו לצדדים שנמצאים בהליך גירושין להטיל מגבלות, סנקציות וניצול זכויות - זאת עד שתתברר התביעה כדי להבטיח שהסטטוס קוו ישאר מוקפא עוד לפני שהוגשה התובענה, ולהבטיח כי פסק הדין העתידי יהיה בר מימוש.

להשגת אותם הסעדים, יש לפנות לבית משפט לענייני משפחה או לבית דין רבני באמצעות עורך דין משפחה ולדרוש בין היתר סעדים כמו צווי עיקול, צווים לעיכוב היציאה מן הארץ, צווי הגנה וכן הלאה.

סוגי סעדים זמניים
הסעדים הזמניים נועדו כדי למנוע התחמקות של הצד השני מהדיון בעניין - לרבות בריחה מן הארץ או הברחת הילדים, לסכל כל פעולה שנועדה לצורך הברחת רכוש או שימוש ברכוש שאמור להתחלק בין השניים, מניעה של שיבוש נתונים שאמורים לשמש לחלוקה בין השניים כמו למשל זכויות שונות וחלוקת מוניטין.

תנאים לקבלת סעדים זמניים נדרשים
תנאי מרכזי לתביעת הסעדים הואpatish הוכחה כי אי נקיטתם עלולה לגרום נזק או שלא לשקף את הנתונים האמיתיים הנדרשים לחלוקה. ישנה חשיבות גדולה לתזמון של הגשת הסעד - רצוי לעשות זאת באופן המהיר ביותר שניתן על מנת למנוע הברחת נכסים מהירה. או בריחה של בן או של בת הזוג מן הארץ. צו ההגנה ינתן כמובן עם הגשת ראיות לכך שאותו בן זוג עלול להיות אלים בכל צורה שהיא ולפגוע או לאיים על המשפחה.

צו אנטון פילר
צו הנקרא "אנטון פילר" נועד לחיפוש אצל הנתבע. על פי הצגת צו שכזה התובע או גורם מטעמו יהיו יכולים לחפש מסמכים וחפצים שנמצאים בכליו של הנתבע - ואמורים להיות קשורים בצורה מסוימת להליך המשפטי. ישנו חשש שהמסמכים או החפצים הללו יוחבאו אצל הנתבע או יושמדו ולכן המצאת צו כזה במהירות המירבית חשובה לאין ערוך.

לקבלת פרטים נוספים אודות סעדים זמניים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

אי תשלום מזונות, אי תשלומי מזונות

article thumbnailאי תשלום מזונות למי שעומד בהסכמים טוב ויפה, אולם מה קורה כאשר אחד מבני הזוג שנפסק עליו לשלם מזונות, מפסיק לשלם אותם? לחיוב מזונות ישנו תוקף של פסק דין או כתובענת מזונות. הם הינם הוראה חלוטה אשר שווה לשטר חוב או לשיק. אי...
להמשך המאמר

ביקורת על איסור ריבוי נישואין

article thumbnail ביקורת על איסור ריבוי נישואין: a. ישנה הפלייה כלפי האישה (לפחות ביהדות). בתוך ההלכה היהודית רק גבר יהודי יכול לקחת אישה נוספת. אישה לעולם לא תוכל לקחת גבר נוסף (גם אם היא עגונה). ביהדות יש פתח לגברים המאפשר להם...
להמשך המאמר

תביעת אבהות, התביעה לאהבות, תביעות אבהות, תביעה לאבא

article thumbnailתביעת אבהות   תביעות אבהות הינם תביעות אותם מגישים בדרך כלל ילדים אשר מבקשים להכיר באדם כאביהם.
להמשך המאמר

דוגמאות להסכמי גירושין, דוגמאות להסכם גרושין, הסכמי גרושין דוגמאות

article thumbnailדוגמאות להסכמי גירושין תהליך הגירושין הינו תהליך הינו תהליך מורכב וכואב עבור שני בני הזוג כאשר הם אלה אשר מליטים באשר לחלוקה הוגנת בנושאים שונים: רכוש, משמורת על ילדים ועוד. על מנת להפוך את תהליך לקל ומהיר ככל האפשר...
להמשך המאמר

האם ניתן לכפות טיפולים רפואיים על קטינים?

article thumbnailהאם ניתן לכפות טיפולים רפואיים על קטינים? בית המשפט יכול להתערב בשיקול הדעת של הורים בנוגע לטיפול רפואי עבור ילדיהם, אולם האם הוא מסוגל לסתור את החלטתם? כל בוגר יהיה רשאי להחליט לגבי מה שייעשה בגופו, כל עוד הוא צלול ובריא...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...