גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הצעת חוק ביטול מירוץ הסמכויות

כפי שניתן להתחתן באופן מסורתי רק באמצעות בתי הדין הרבניים, נתון גם עניין הגירושין רק בידי סמכות זו. כדי לדון בעניינים שכרוכים בכך כמו למשל דמי מזונות, הסכם ממון, משמורת ילדים ועוד -ניתן לפנות גם לסמכות המקבילה - סמכות בית המשפט לענייני משפחה. הגשת התביעה הראשונה אצל הסמכות הנבחרת תקבע באופן ישיר או עקיף את הסיכוי של התובע לנצח בתביעה.

כך ניתן לחרוץ את גורל התביעה כבר עם הפניה לסמכות - וחשוב לדעת מה תהיה ההשפעה על התביעה הנלווית. לפיכך, ישנו מרוץ סמכויות שבו כל אחד מבני הזוג ינסה לכבוש את היתרון בתביעpatishה לפני השני.

הצעת חוק - שיפוט בתי דין רבניים
הצעת החוק נועדה להסיר לפחות את אלמנט ההתשה הזה ממעמד הגירושין, בו ההורים מתעסקים בעיקר בניסיון להקדים את בן הזוג בהגשת התביעה - תחרות שעלולה לגרום להשפעה רעה על הילדים וליכולת להפרד ברוח טובה. הצעת החוק מעמידה לרשות בן הזוג תקופה של 30 ימים כדי להחליט האם ברצונו להקנות לבית המשפט לענייני משפחה זכות בלעדית לדיון בתביעה וזאת גם אם כבר הוגשה תביעה בנושא לבתי הדין הרבני.

תיקון הסעיפים 3 ו-9
חוק שיפוט בתי דין רבניים מייצר הסכמה חופשית ומדעת בין שני צדדים כדי לדון בעניינים הנלווים לגירושין. ההסכמה הזו תיתמך באמצעות תצהיר שהוא הסכמה לאחר קבלת ייעוץ משפטי מאת עורך דין. אין צורך בהסכמה משותפת על תוצאת התביעה, אלא לפחות בפעולה מחושבת ונכונה שתתאים לשני הצדדים.

צמצום ההתדיינויות הכפולות
הצעת החוק תשנה את לוח הזמנים לגבי מועד בו הערכאה שנבחרה תדון בדברים. משום כך, הצעת חוק זו עשויה להביא לכדי צמצום ההתדיינויות הכפולות ולחסוך לקופת המדינה כספים רבים בנושאים של סמכויות השיפוט או בנושאים שנלווים לתחום הסכם הגירושין.

 לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

הסכם ממון, הסכמי ממון,הסכם יחסי ממון, חוק הסכם ממון, הסכם רכוש

article thumbnailהאם לחתום על הסכם ממון לפני החתונה? זוגות העומדים להינשא אינם מתכננים או חושבים על נושא ה-גירושין אך יחד עם זאת אי אפשר להישאר אדיש לסטטיסטיקה ההולכת וגוברת כל שנה ואומרת שיותר ויותר זוגות בוחרים להיפרד.
להמשך המאמר

כושר השתכרות בראי הלכת השיתוף

article thumbnailכושר השתכרות בראי הלכת השיתוף סוגיית ההון האנושי מככבת גם במחקרים שנערכים בגברים ובנשים בעולם המערבי שהתגרשו, ובעקבות כך רמת החיים שלהם הושפעה; גברים עלו ברמת החיים בכ- 42%, ואילו כושר ההשתכרות של נשים ירד בכ- 72%. כושר...
להמשך המאמר

לפתוח תיקי גירושין, פתיחת תיק גירושין, תיקי גירושים פתחיה

article thumbnailלפתוח תיקי גירושין בשלב שבו כבר ידוע- אתם הולכים לכיוון אחד שאין ממנו חזרה, רצוי בדיוק בנקודת הזמן הזו להתחיל להתייעץ עם עורך דין משפחה. לאחר השלב הראשוני של בחירת עורך הדין, ניגשים לעניין מרוץ הסמכויות - מי מגיש את...
להמשך המאמר

ייעוץ גירושין בריא, תהליך ייעוץ גירושין

article thumbnailייעוץ גירושין בריא גירושין יכולים להיות התשובה או השאלה, זה תלוי בכל צד שנושא בהשלכות של פירוק הקשר. פעמים רבות מדובר במהלך שאינו מתוכנן מראש מספיק, ותלוי בפרצי הרגשות או במציאות העגומה שנתהוותה ואלו דוחקים לצאת מהמצב...
להמשך המאמר

התרת עגונות, התרת נשים הגונות, להתיר נשים הגונות

article thumbnailהתרת עגונות אישה עגונה היא אותה אישה שמעוניינת בהתרת הנישואין בינה לבין בעלה, אולם אינה נענית בחיוב. אחת הסיבות יכולות להיות משום שבעלה נעלם מעבר לים ולא נמצא ולכן לא מתקבל אישורו להתרת ברית הנישואין, אולם לאחרונה...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...