גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

תביעה למדור ספציפי ברבני

הזמנים האחרונים מביאים עימם חידושים ושינויים בתבנית המשפחתית, גם כשמדובר על צעד במערכת היחסים שכוונתו היא להשאיר את המסגרת כפי שהיא במתכונת של שלום בית. "שלום בית" הוא במילים אחרות אופציה נוספת כדי לחסוך בדמי מזונות או כדי לייצר מצב שבו כל המשפחה נמצאת תחת קורת גג מכל סיבה שהיא - בין אם בן הזוג חולה או זקוק לתמיכה או בין אם מעוניינים לשמור על ליכוד המשפחה באותו מקום.

 לא אחת, "שלום בית" הוא מילה תחליפית לטקטיקה משפטית שבאה דווקא מן הצד הנגדי, כדי למנוע את עיכוב הפירוק של המשפחה.

ניסיון לשקם את מערכת היחסים
בית המשפט יכול לדרוש מבני זוג שנפרדים ביניהם לנסות בכל זאת ולמנוע את הגירושין - ולשקם את מערכת היחסים ביניהם במסגרת הסכם שלום בית. זאpatishת, אם הוא מוצא לנכון שישנו מקום לשיקום. מכאן, שהדיינים יכולים לדרוש זאת מטעמם. יש לציין, כי תביעה לשלום בין או לגירושין - כלומר למדור ספציפי, נתונה תחת סמכותו הבלעדית של בית דין.

יש לנקוט בקו אסטרטגי
המעוניינים להשיג הישג משפטי כל שהוא בזמן פרידה או ניסיון לשלום בית, יפנו לעורך דין משפחה על מנת לגבש את הקו האסטרטגי שלפיו ינהגו. כדי להשיג זכות למדור ספציפי אשר גובר על הצו לפירוק שיתוף אשר ניתן לבית משפט לענייני משפחה, יש להתייעץ עם עורך דין.

תביעת מדור ספציפי בתביעת שלום בית ובתביעת מזונות
תביעה למדור ספציפי תתאפשר להגשה גם במסגרת שלום בית וגם במסגרת תביעת מזונות אישה. חשוב לציין כי הגשת שתי התביעות הללו יחדיו מייצרת רושם של חוסר תום לב כיון שתביעה אחת לשלום בית - פירושה כוונה לחזור לחיי אישות ולמערכת יחסים תקינה, ואילו השניה - משמעה פרידה.

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

על זכות האשה לממש את כתובתה מהעזבון, זכות העיזבון לירושה

article thumbnailעל זכות האשה לממש את כתובתה מהעזבון יש גם אותיות קטנות בזכות העיזבון לירושה, גם כשמדובר בין בני זוג. על פי סעיף 11-ג' לחוק הירושה, יש לנכות על פי העילה הנובעת מקשר אישות את שווי כתובתה מן העיזבון מזכות הירושה של בת הזוג,...
להמשך המאמר

פתיחת תיק גירושין, לפתוח תיק גירושין, תיק גירושין פתיחה

article thumbnailפתיחת תיק גירושין תהליך הגירושין הוא אף פעם לא תהליך נעים. גם במקרים של גירושין בהסכמה ולבטח בכאלה שלא, הוא מלווה פעמים רבות בתחושות כעס ותסכול, כולל טרטורים ובזבוז זמן ובעיקר מעצבן. בכדי לנסות ולמזער נזקים ולהפוך את...
להמשך המאמר

הסכם טרום גירושין, הסכמי גירושין, הסכם נישואין, הסכם לפני נישואין

article thumbnailהסכם טרום נישואין   מה זה הסכם טרום נישואין?הסכם זה הינו הסכם משפטי אשר אותו עורכים בני זוג אשר עומדים להינשא.
להמשך המאמר

האם צוואתו של אדם המוכרז כחסוי תהיה צוואה תקפה, צוואות, צואה

article thumbnailהאם צוואתו של אדם המוכרז כחסוי תהיה צוואה תקפה אדם שנקרא "חסוי" הינו אדם שבית המשפט מינה אפוטרופוס בעבורו, על פי סעיף 80 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. לצורך העניין הוא יכול להיות פסול דין, מי שסובל ממחלת נפש או מליקוי...
להמשך המאמר

מה מסדירים בהליכי גירושין בישראל בין בני זוג יהודים?

article thumbnailמה מסדירים בהליכי גירושין בישראל בין בני זוג יהודים? כאשר לפחות אחד מבני הזוג מעוניין בגירושין, יש מקום לפנות לעורך דין ולהבין מה האפשרויות העומדות בכל מקרה ומקרה בנפרד. בכל מקרה יש מקום להתדיין ביחד עם הפרודים על...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...