גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

סכסוכים משפחתיים

סכסוכים משפחתיים הם אחד מהנושאים הכאובים ביותר שיכולים לגרום לבני משפחה להסתכסך ולהיפרד חיש מהר אלו מאלו. על מה נסובים סכסוכים כאלו? ענייני ירושה, גירושין, עסקים משפחתיים, הסכמים טרום נישואים שונים ובכלל זאת הסכם ממון ועוד.

הצד הגרוע בסכסוכים משפחתיים
במקרים גרועים או של סכסוך עמוק, כל אחד מן המעורבים בסכסוך פונה לערכאות משפטיות שונות (דגמת עורכי דין לענייני משפחה, בתי משפט מחוזיים או בתי דין רבניים וכולי) ואז הסכסוך נעשה משמעותי ויתר ומכוער יותר. אם נגרמה עוגמת נפש, הרי שבעת שהיא נידונה בבית המשפט, עוגמת הנפש אף גדלה יותר והניסיון למצוא אשמים וצודקים, לרוב מסתיים בכך שאף אחד לא מקבל את מה שרצה להשיג. אך יחד עם זאת, patishהסכסוכים הללו הם בלתי נמנעים.

האם יש אופציה אחרת?
אז מה קורה לבני משפחה שלא מצליחים לפתור את הסכסוך שלהם והענין נהיה עמוק ורציני הרבה יותר? האם יש עוד אופציות חוץ מאשר עורכי דין ובתי משפט? התשובה היא- כן! קיים גם בעולם המשפט הליך של גישור משפחתי- משפטי. הגישור הוא הליך הנעשה ע"י עורכי דין המומחים בנושא זה וקיבלו הכשרה מטרתו של הגישור הוא להגיע לעמק השווה ולהסכמה למרות המחלוקות. ואגב, מבחינה משפטית, לא מעט פעמים השופט יעדיף לשלוח אתכם לגישור מאשר לבזבז את זמנו על דיון בסכסוך המשפחתי הקטן שלכם.

היתרונות של גישור משפחתי
ראשית כל, בוא נשים את הקלפים על השולחן- התעסקות בעורכי דין, בתי משפט וכל זה, עולה לא מעט כסף. לעומת זאת, הליך גישור הוא הליך שמשלמים עליו כל הצדדים המשתתפים בו ביחד. הגישור הוא מיידי, לא צריך לחכות חודשים עד שיגיעו לדיון בתיק שלכם כמו בבתי המשפט ולרוב הפתרון שנמצא בו הוא בהחלט הוגן ולא יגרום לכך שהצדדים ירגישו כאילו הפסידו בוויכוח.

לקבלת פרטים נוספים  פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

הסכם ממון שלא אושר, הסכמי ממון שלא אושרו

article thumbnailהסכם ממון שלא אושר הסכם ממון נחתם על ידי שני הצדדים מתוך רצונם החופשי ומול עורך דין (בשביל שיהיה עד לכך שזה מרצונם החופשי). על מנת שהסכם ממון יעטה תוקף חוקי, עליו לקבל תוקף של פסק דין מאת בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני...
להמשך המאמר

הסכם חלוקה בעת גירושין, חלוקת רכוש בגירושין

article thumbnailהסכם חלוקה בעת גירושין גם אם זו "פרידה אחת מאלף", בזמן גירושין ואפילו לפני יש להשכיל ולערוך הסכם חלוקה משותף, אם כורח הנסיבות עוד לא הביאכם לידי כן. כשם שקשר בין שני אנשים שבאו בברית הנישואין יכול להיות מורכב ומסועף, כן...
להמשך המאמר

לדעת יותר על אימוץ בישראל, מידע על אימוץ בישראל

article thumbnailלדעת יותר על אימוץ בישראל גידולו של ילד או בן בית בתוך משפחה, על מנת שלזה יהיו הזכויות המותרות לו משום שייכותו למשפחה, נקרא תהליך אימוץ במשפחה. בישראל מדובר על מספר העומד על ממוצע של 300 ילדים בשנה אשר נמסרים לאימוץ, כאשר...
להמשך המאמר

הסכם ממון בין בני זוג- על מה ולמה, למה לעשות הסכם ממון בין בני זוג

article thumbnailהסכם ממון בין בני זוג - על מה ולמה? למרות שבדין אין הגדרה קבועה למונח "ידועים בציבור", ניתן לומר שזהו מעמד שנתהווה מכורח המציאות, ויש לו ביטוי בחוקים שונים. האינדיקציות שכוללות את האבחון לידועים בציבור הן בדרך כלל משך הזמן...
להמשך המאמר

הסכם טרום גירושין, הסכמי גירושין, הסכם נישואין, הסכם לפני נישואין

article thumbnailהסכם טרום נישואין   מה זה הסכם טרום נישואין?הסכם זה הינו הסכם משפטי אשר אותו עורכים בני זוג אשר עומדים להינשא.
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...