גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הבעל לשעבר הפך למסורתי, האם החרדית מונעת ממנו לראות את הילדים

כשהאב משנה את אורחות חייו והילדים נשארים בחיק האם למשמורת, חשוב להיערך לכך מבעוד מועד עם הסכם גירושין שלוקח מצב זה בחשבון. מקרים אלו עלולים לקרות גם בקרב החוג החרדי, כאשר הבעל מתיר את הדת מעט יותר - והופך מחרדי למסורתי, בעוד האם והילדים נותרים באותו חוג דתי בעל אורחות חיים הדוקים יותר לגבי הדת.

גם כשיש פסיקה של בית דין רבני או של בית משפט לענייני משפחה המתירה את התראות האב עם הילדים, האם עלולה למנוע את המפגש מחשש לפגיעה בילדים עקב שינוי אורחות חייו.

לנסות את דרך הגישור
היותר שבמרכז העניין עומדים למעשה הילדים, הרי שרצוי להבין כי ישנה השפעה גדולה של אופן ההתקשרות בין ההורים הנפרדים; הורים שמנהלים ביניהם תקשורת סבירpatishה ומכבדת מאפשרים לילדים לספוג את המנהגים הללו ולהיות מושפעים מכך בדרך שהיא מועדפת על דרך הריב והמדון שבתקיעת יתד בתא המשפחתי - מעבר למה שכבר פורק, ולהיות עדים לסכסוך הלא נעים והמתמשך.

מה הבעל יכול לעשות בנדון?
גם כאשר האישה מונעת מן הבעל להתראות עם הילדים חרף ההסכם ביניהם, הרי שהדיינים יכולים להטיל קנסות כבדים עליה וסנקציות כדי שההסכם יתקיים - לרבות מאסר, או שהבעל יהיה יכול לבקש ולבטל את הסכם הרכוש ביניהם - אילו האישה קיבלה רכוש רב וכספים.

כל מקרה נדון לגופו
בית המשפט דן בכל מקרה לגופו במקרי משפט כגון אלו, כשהוא לוקח בחשבון את טיעוני כל הצדדים. כך למשל יש צורך בעורך דין משפחה ממולח שידע לייצג את הצד - התובע או הנתבע, ולייצר מצב שהוא מוסכם על כולם - כמו גם הליך של גישור שיכול לייצר מצב שיש בו הסכמה על כל הצדדים - עם או בלי עירוב הילדים בכך.

לקבלת פרטים נוספים, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

תיק אלימות במשפחה, תיקי אלימות במשפחה

article thumbnailתיק אלימות במשפחה בחדשות שומעים כי האלימות נפוצה מאוד כשהיא בתוך המשפחה. ישנם סוגי אלימות שונים המתקיימים במשפחה, כמו למשל אלימות מילולית, אלימות כלכלית או אלימות פיזית, אלו גם אלו זכו להתייחסות שונה מידי החוק ולדרך...
להמשך המאמר

אימוץ ילד על ידי זוגות חד מיניים, אימוץ ילד אצל הומואים

article thumbnailאימוץ ילד על ידי זוג חד מיניים אמנם בניו יורק כבר עומד בתוקף ההיתר לנישואין חד מיניים, אולם בישראל - עדיין נישואין חד מיניים לא נכנסו לתוקף ועימם פריווילגיות שיש לזוג נשוי על פי החוק. לצורך העניין עבור אלו שלא התחתנו...
להמשך המאמר

ניסוח כתב צוואה, איך לנסח כתב צוואה

article thumbnailניסוח כתב צוואה עורכי דין ממליצים לנסח כתב צוואה גם אם הבריאות בקו התקין וגם אם כל החיים עוד לפנינו. צוואה מאושרת בידי נוטריון מבטיחה את חלוקת ההון הפרטי באופן המועדף עלינו ולא על פי קירבת דםלמרות שמדובר בנושא מורבידי...
להמשך המאמר

דמי מזונות לילדים, דמי מזונות לילד, מזונות ילדים, מזונות, מזונות בעת גירושין

article thumbnailדמי מזונות לילדים מקרי גירושין בישראל מתייחסים כמובן למצב האישי של האב והאם כבני זוג, אך כמובן שבאותם מקרים חשוב מאוד להתייחס בצורה מעמיקה ומחמירה לילדים ומצבם.    
להמשך המאמר

גירושין של זוגות מעורבים, גירושים בין זוגות, גירושים בין זוגות, מתגרשים

article thumbnailגירושין של זוגות מעורבים   במדינת ישראלי חיים זוגות מעורבים רבים. במידה ואתם זוג מעורב המעוניין להתגרש, כדאי שתקראו את המובא להלן.
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...