גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

על חוק ידועים בציבור ומשמעותו

"ידועים בציבור" הם בני זוג אשר מקיימים ביניהם מערכת יחסים אינטימית עם ניהול משק בית משותף, אולם אינם נשואים. החוק אינו מגדיר זכויות חד משמעיות לבני זוג אלו, אולם עדיין מתהווים דפוסים משפטיים הנוגעים לכך. אלו יכולים לנגוע בין היתר לבני זוג בני אותו המין, לבני זוג משני המינים שבחרו שלא להתחתן או בין בני זוג שהרבנות אינה מתירה להם להינשא כדת וכדין. אדם יכול להיות "ידוע בציבור" של אחר גם אם הינו "פנוי" או "נשוי" לאדם אחר.

טיב היחסים בין השניים
בית המשפט יכנס בין שניים שנחשבים לידועים בציבור, וינסה לפענח על פי הוכחות מהי מהות היחסים, האם קיים יסוד אינטימי בין השניים כאינדיקציה לקיום חיי משפחה - או באם היה זה רומן חולף. עליהם לחיות תחת קורת גג משותפת אולם קרו מקרים בהם בית המשפט הכיר גם בין ידועים בציבור אשר גרו בנפרד - בשתי דירות שונות. יש להראות יחד עם זאת, כי אכן ישנו שיתוף כל שהוא בדברי אוכל, בהלבשה ועוד.

זכויות של ידועים בציבורpatish
ישנן זכויות סוציאליות שמגיעות לידועים בציבור, והן אינן רק נחלתם של אנשים נשואים בלבד; אלו הם חוקי ביטוח לאומי וחוקים סוציאליים שמקנים זכויות בביטוח שאירים, בביטוח זקנה ואחרים. ניתן אף לומר שמבחינת תשלומי מסים ובמיוחד אצל המרוויחים משכורות גבוהות, ישנה עדיפות לידועים בציבור.

זכויות רכוש
על מנת להבין מהן זכויות הרכוש הספציפיות של אדם מול בן זוגו הידוע בציבור שלו, יש להביא לידיו של עורך דין שמצוי בתחום את סך הראיות שמצביעות על חיים משותפים ועל אותו רכוש שאמור להתחלק ביניהם. השניים - הידועים בציבור - יכולים לכרות ביניהם הסכם ממון, אשר יתאר את ההסדר הרכושי בין השניים שעליו שניהם מסכימים מרצון - בין אם השניים מתכננים עתיד משותף ביחד ובין אם מחליטים להפרד.

לקבלת פרטים נוספים, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

כיצד להתגרש ולפתוח דף חדש, איך להתגרש

article thumbnailכיצד להתגרש ולפתוח דף חדש הסטטיסטיקה בישראל מצביעה על העובדה המצערת לפיה כל זוג שלישי שמתחתן יסיים את הנישואין בטקס גירושין ברבנות. עבור הרבה מאוד אנשים תהליך הגירושין מהווה את אחת השלבים הקשים ביותר בחיים מכמה בחינות....
להמשך המאמר

מזונות אישה - כל השאלות והתשובות

article thumbnailמזונות אישה - כל השאלות והתשובות את התביעה למזונות אישה ניתן להגיש בשני מישורים. הראשון הוא הגשת תביעה לפי סעיף 4 לחוק שיפוט של בתי דין רבניים. מצד שני ניתן לבחור ולהגיש את התביעה בבית משפט אזרחי - לענייני משפחה. עניין...
להמשך המאמר

המשפחה, הנישואים והחוקים שביניהם

article thumbnailהמשפחה, הנישואים והחוקים שביניהם משפחה היא התא החברתי הבסיסי ביותר של האדם והוא גם התא החברתי הראשון שהאדם חווה מאז הוא מגיע לעולם - ואין זה משנה אם זה משפחתו הביולוגית או לא. במשך השנים צוברת המשפחה הון ורכוש, אשר המדינה...
להמשך המאמר

ביטול מזונות, ביטול דמי מזונות, תשלום מזונות, החזרי מזונות

article thumbnailביטול מזונות מזונות ילדים בהגדרתם הינם סכום כסף בשיעור קבוע, הנקבע לאחר פרידה או גירושין של בני הזוג. סכום זה משולם להורה המשמורת ויעודו הבטחת רווחתו של הילד בלבד, באמצעות תשלום הוצאותיו השונות. 
להמשך המאמר

מסמכים לגרושין, מסמכי גרושין, מסמכי גירושים, מסמכים לתהליך גירושין, מסמכים הדרושים לגרושים

article thumbnailהמסמכים הדרושים לתהליך גרושין תהליך הגירושין הינו תהליך קשה ומסובך נפשית ופיזית. התהליך שואב משני הצדיים ולא משנה מהם הנסיבות כוחות נפשיים עצומים.  
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...