גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

על חוק ידועים בציבור ומשמעותו

"ידועים בציבור" הם בני זוג אשר מקיימים ביניהם מערכת יחסים אינטימית עם ניהול משק בית משותף, אולם אינם נשואים. החוק אינו מגדיר זכויות חד משמעיות לבני זוג אלו, אולם עדיין מתהווים דפוסים משפטיים הנוגעים לכך. אלו יכולים לנגוע בין היתר לבני זוג בני אותו המין, לבני זוג משני המינים שבחרו שלא להתחתן או בין בני זוג שהרבנות אינה מתירה להם להינשא כדת וכדין. אדם יכול להיות "ידוע בציבור" של אחר גם אם הינו "פנוי" או "נשוי" לאדם אחר.

טיב היחסים בין השניים
בית המשפט יכנס בין שניים שנחשבים לידועים בציבור, וינסה לפענח על פי הוכחות מהי מהות היחסים, האם קיים יסוד אינטימי בין השניים כאינדיקציה לקיום חיי משפחה - או באם היה זה רומן חולף. עליהם לחיות תחת קורת גג משותפת אולם קרו מקרים בהם בית המשפט הכיר גם בין ידועים בציבור אשר גרו בנפרד - בשתי דירות שונות. יש להראות יחד עם זאת, כי אכן ישנו שיתוף כל שהוא בדברי אוכל, בהלבשה ועוד.

זכויות של ידועים בציבורpatish
ישנן זכויות סוציאליות שמגיעות לידועים בציבור, והן אינן רק נחלתם של אנשים נשואים בלבד; אלו הם חוקי ביטוח לאומי וחוקים סוציאליים שמקנים זכויות בביטוח שאירים, בביטוח זקנה ואחרים. ניתן אף לומר שמבחינת תשלומי מסים ובמיוחד אצל המרוויחים משכורות גבוהות, ישנה עדיפות לידועים בציבור.

זכויות רכוש
על מנת להבין מהן זכויות הרכוש הספציפיות של אדם מול בן זוגו הידוע בציבור שלו, יש להביא לידיו של עורך דין שמצוי בתחום את סך הראיות שמצביעות על חיים משותפים ועל אותו רכוש שאמור להתחלק ביניהם. השניים - הידועים בציבור - יכולים לכרות ביניהם הסכם ממון, אשר יתאר את ההסדר הרכושי בין השניים שעליו שניהם מסכימים מרצון - בין אם השניים מתכננים עתיד משותף ביחד ובין אם מחליטים להפרד.

לקבלת פרטים נוספים, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

למנות אופוטרופוס, מינוי אופוטורופוס, ממנים אופוטרופוס

article thumbnailלמנות אופוטרופוס כאשר מעוניינים למנות עבור אדם מסוים אפוטרופוס משום שאינו יכול חוקית או טכנית לנהל את ענייניו, יש צורך בהפעלת הליך מינוי אפוטרופוס לדין שכולל תשלום של אגרה על סך כמה מאות שקלים, ובמקרים מסוימים ניתן גם...
להמשך המאמר

לאחר הגירושין, אחרי הגירושין, תהליך קבלת הגירושין, עזרה לאחר גירושין

article thumbnailלאחר הגירושין תהליך הגירושין הינו תהליך מורכב ומסובך הן מבחינה פורמלית- פרוצדורלית, והן מבחינה אישית- נפשית. בייחוד כאשר מעורבים בתהליך הגירושין ילדים קטנים אשר סובלים גם הם מכל התהליך.  
להמשך המאמר

להתגרש בגלל בגידה, לבגוד, הסכם גירושין, גירושין בעקבות בגידה

article thumbnailגירושין בעקבות בגידה אחת מהסיבות השכיחות ביותר לגירושין היא בגידה של אחד מבני הזוג, בשנים האחרונות יש עלייה ניכרת בשיעור הגירושין ולרוב הסיבה היא שאחד מבני הזוג נפל לפיתוי ובגד בשני.  
להמשך המאמר

יעוץ גירושין מא' עד ת'

article thumbnailיעוץ גירושין מא' ועד ת' תהליך הגירושין הוא תהליך כואב בפני עצמו שכן ההחלטה להיפרד מבן\בת הזוג אינה קלה, אולם, אין השלכי התהליך עצמו צריכים להיות כואבים אף הם, ועל כן חשוב להתייעץ עם עורך דין גירושין (קרי: יועץ גירושין). יועץ...
להמשך המאמר

האם האלמנה תמיד זכאית לרשת את המנוח?

article thumbnailהאם האלמנה תמיד זכאית לרשת את המנוח? ישנן שאילתות שעולות מעל לפני השטח, ומאתגרות את מערכת המשפט. בית המשפט דן בכל מקרה בנפרד על פי מערכת הנסיבות שלו, כמו למשל במקרה שבו אישה הטוענת לירושת בעלה משום שהיה בן זוגה הנשוי "על...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...