גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הדרך הקלה והנעימה להתגרש

האם באמת יכול לקרות מצב שבו נפרדים ממישהו בדרך נעימה? "חלק" ככל שזה יחתך, עדיין ישנם משקעים ורגשות שנשארים הלאה, ועולה הצורך לייצר פתרונות לטווח הארוך מבעוד מועד, כדי למנוע הסתבכויות עתידיות וכמובן - כדי להמשיך הלאה בחיים. הרצון לייצר מערכת יחסים טובה גם בפרידה יכול לעשות בעיקר טוב לשני הצדדים ולחסוך אנרגיות מיותרות.

 התמיכה בתהליך אינה מחייבת השארות בקשר רציף עם בני הזוג הפרודים, אלא אם ישנם ילדים משותפים והחזקה המשותפת בוערת לשני הצדדים. במקרים שבהם נפרדים באהבה או לפחות בשלום מן הצד השני, ראוי לשקול גם תהליך של גישור.

גישור בפרידה - למה?
אתם מתחייבים לעתיד טוב יוpatishתר בעבורכם? תוכלו לעשות את זה גם תוך כדי יצירת פתרונות מוסכמים לכל בתהליך הגישור. הגישור הוא אכן הליך שבא לבנות בצעדים גדולים או קטנים את הדרך האחד לשני או לשניה. גם כשנפרדים (ואולי בעיקר אז) כשהדעות חלוקות וגם ההוויה המשותפת מתפרקת, חשוב לדעת לפרק את זה כמו שצריך.

לסנכרן רצונות
לפעמים צריך לדעת להתפשר בזוגיות ולא פחות חשוב - לעשות את זה גם כשנפרדים. זה לא אומר שאתם בצד המפסיד - כיוון שבהליך הזה שאמור להיות הוגן, שני הצדדים עושים את הפשרה ונושאים באחריות לעתיד האישי. לאחר שמעלים את הרצון ומגלים אם ניתן להמיס את המשקעים באופן שאינו מפריע לאחר, חותמים על חוזה הגישור בהסכמה מלאה ומרצון חופשי.

היכולת לשנות או להשלים
החוכמה בין מה שניתן לשנות או מה שיש להשלים עימו אולי כבר בידכם, אולם גם אם לא, הרי שניתן תמיד לפנות לעורך דין משפחה שיש לו ניסיון בתחום ואת היכולת לייעץ ולייצר מצב שבו ימנעו כמה שיותר תקלות בעקבות אותו החוזה וההסכמות שבו.

לקבלת פרטים נוספים אודות הליך הגירושין, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

התנגשות בין ערכאות- מצב בו הוסמכו 2 ערכאות

article thumbnailעקרון כיבוד הערכאות- (פס"ד פייג פלדמן) אם 2 תיקים דומים תלויים בשתי ערכאות אז הערכאה שהצטרפה יותר מאוחר מכבדת את השנייה ונותנת לה להכריע.
להמשך המאמר

גירושין מאוחרים, גירושין בגיל מאוחר

article thumbnailגירושין מאוחרים אנשים רבים בוחרים לדחות את מועד גירושם מסיבות אלו אחרות כמו ילדים - הם מחכים עד שהילדים יהיו גדולים מספיק לעזוב את הבית על מנת שלא ייפגעו, סיבה נוספת היא כלכלית, בן הזוג לבדו אינו יכול לתמוך בעצמו אולם...
להמשך המאמר

אישור הסכם ממון בבימ"ש, עריכת הסכם ממון

article thumbnailאישור הסכם ממון בבימ"ש אין זה משנה מה תזמון עריכת הסכם הממון בין בני זוג - בין אם לפני הנישואין, במהלכם או לאחריהם - ההסכם לא יכנס לתוקפו אלמלא אישור בית המשפט או בית הדין - הסמכות אליה הבקשה לאישור הוגשה.
להמשך המאמר

גירושין, מאבקי גירושין, הפללה על ידי בן הזוג במאבקי גירושין

article thumbnailכיצד למנוע הפללה על ידי בן הזוג? במאבקי גירושין רבים מוצא עצמו אחד מבני הזוג מופלל בהתנהגות לא ראויה כחלק מאסטרטגיית הגירושין של בן הזוג השני. דבר זה נובע משימוש בצו הגנה המאפשר השארה של בן הזוג ללא קורת גג כאשר הוא תלוי...
להמשך המאמר

איך מפחיתים את כאבם של ילדים בגירושין, כיצד מפחיתים את כאב הילדים בזמן גירושין

article thumbnailאיך מפחיתים את כאבם של ילדים בגירושין תהליך גירושין הוא תהליך לא נעים עבור כל הצדדים המשתתפים בו. מעבר לבני הזוג שנפגעים מהפרידה וכל מה שמתלווה אליה הקורבן העיקרי במקרים רבים הם הילדים שמשתתפים במאבק בין אם ירצו בכך...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...