גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הסדר מזונות ומשמורת עם עו"ד לגירושין

גירושים הם אף פעם לא חוויה קלה. לרוב מדובר במשבר מאוד קשה לכל אדם על פי כמה וכמה אם מעורבים בעניין ילדים. אז מה כרוך בזה ואיך בכל זאת עושים את זה בצורה נכונה? לצערנו אחוז לא מבוטל של זוגות מגיעים לשלב בו גירושין הוא הפיתרון היחיד למצב יחסיהם.

 גירושין הם חוויה כואבת ועצובה, ומה שמקשה יותר על הליך זה הוא הילדים שצריכים להילקח בחשבון להם צריכים לדאוג הן מבחינה רגשית אך גם מבחינות נוספות כמו הסדרי מזונות, הסדרי משמורת והסדרי ראיה.

כיוון שמדובר בהליך לא פשוט, במיוחד אם מעורבים רגשות שליליים וכעס, נהוג שכל בן זוג שוכר שירותיו של עורך דין לגירושים שייצג אותו בתהליך. עורכי הדין מתווכים בין בני הזוג כך שאלו לא צריכים לבוא במגע אחד עם השני. הדבר יעיל במיוחד בכדי להרגיע רוחות שעלולות להתלהט אלמלא היה גורם מתווך. מלבד זאת לעורך הדין תפקיד חשוב בשמירה על חוקיות עריכת הסכם גירושים מפורט המכיל את כל ההחלטות שנקבעו בין בני הזוג ואת ענייני המשומרת, המזונות והסדרי הראיה. במידה וההסכם אינו תואם את החוק לחלוטין, patishהערכאה המשפטית לא תאפשר קבלת גט. כך עורך הדין מסייע בפן המשפטי, בהגעה להסדרים הנוגעים לילדים ומגן על זכויות הצדדים.

מהו הסכם משמורת?
כל עוד הילדים המעורבים קטינים על הוריהם האחריות לדאוג לגידולם, רווחתם, חינוכם וכדומה. ולכן במקרה גירושין על ההורים להחליט למי תהיה חזקה על הילדים ולתבוע משמורת בבית הדין הרבני או בבית המשפט. במידה ובית המשפט לא מצליח להחליט למי להעניק את המשמורת הבלעדית הוא ממנה מומחים מטעמו שיבדקו את המסוגלות ההורית של כל אחד מבני הזוג.
ישנה גם משמורת משותפת המהווה הסדר לפיו בני הזוג מתחלקים שווה בשווה בגידול הילדים. הסדר מסוג זה מצריך שיתוף פעולה בין ההורים, ולצידו יתרונות רבים הן עבור הילדים והן עבור ההורים.

הסדרי ראיה והסדרי מזונות
לאחר ההחלטה בנוגע למשמורת יש להסדיר את הסדרי הראיה שנועדו לשמור על הקשר בין ההורה השני לילדיו. ישנם מגוון הסדרי ראייה כשהנפוצים ביותר קובעים מספר ביקורים במהלך השבוע כולל לינה פעם בשבוע והסדרים לשבתות, חגים וחופשים. ישנם מקרים בהם בית המשפט מאפשר ביקורים בנוכחות צד

שלישי בלבד לבן הזוג
גם תשלומי מזונות יש להסדיר בגירושים. תשלומים אלו מהווים נטל כלכלי על בן הזוג ולכן פעמים רבות ישנם מאבקים קשים על נושא זה. מזונות ילדים מורכבים ממזונות הכרחיים שעניינם דאגה לצרכים הבסיסיים של הילד, בלי תלות ברמת השתכרות בן הזוג. מזונות מדין צדקה שמטרתם להביא את הילד לרמת החיים אליה הורגל. מגורי ילדים שנועדו להבטיח כי לילדים ולבעל החזקה מקום מגורים, הוצאות בריאותיות והוצאות ספציפיות.

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

סרבנות גט - בעל סרבן גט

article thumbnailסרבנות גט - בעל סרבן גט סרבנות גט נעשית בדרך כלל משום טעם שיש בו פגם. כאשר בית המשפט בו העניין נדון קובע כי סרבנות הגט נעשתה שלא מתוך מניע לגיטימי, יש בכוחה להפעיל סנקציות ל סרבן הגט או על הסרבנית, כשכל מקרה נדון לגופו ולא...
להמשך המאמר

להתגרש בגלל בגידה, לבגוד, הסכם גירושין, גירושין בעקבות בגידה

article thumbnailגירושין בעקבות בגידה אחת מהסיבות השכיחות ביותר לגירושין היא בגידה של אחד מבני הזוג, בשנים האחרונות יש עלייה ניכרת בשיעור הגירושין ולרוב הסיבה היא שאחד מבני הזוג נפל לפיתוי ובגד בשני.  
להמשך המאמר

הסכם חיים משותפים, חתימת הסכם חיים משותפים

article thumbnailהסכם חיים משותפים הסכם חיים משותפים נקרא גם "הסכם זוגיות" או "הסכם לחיי משפחה", והוא חוזה שנועד להיות השורה התחתונה שקובעת את החובות והזכויות של בני זוג האחד כלפי השני. אותו הסכם אמור להתעלות על כל קביעה אחרת שהייתה ברירת...
להמשך המאמר

הבגידה והשלכותיה לקראת גירושין

article thumbnailהבגידה והשלכותיה לקראת גירושין בגידה בין בני זוג נשואים היא עניין שיש לו משמעות רבה בעיני בית הדין הרבני, בייחוד אם מדובר באישה בוגדת. אם נשים לרגע בצד את ההליך הטכני שנערך בבית המשפט בתביעה כנגד אותה אישה, הרי שכרגע...
להמשך המאמר

יעוץ משפטי ללא התחייבות גירושין, יעוץ משפטי ללא התחייבות למקרי גירושין

article thumbnailיעוץ משפטי ללא התחייבות גירושין הליך הגירושין הישראלי ידוע במורכבותו הרבה- כל הליך כשלעצמו עשוי להתנהל בשתי ערכאות משפטיות שונות, שעליהן חלים חוקים והלכות משפטיות אשר לא אחת סותרות האחת את השניה באופן מוחלט.
להמשך המאמר

   

צור קשר

חוקים דיני משפחה

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...