גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

מה בין הסדרי הראיה לתשלום המזונות בהסכם גירושין?


הסכם גירושין אינו מעמד נעים לכל הצדדים - ומצריך יד מקצועית שתנהל את התהליך - גם אם צריך לטפל בנושאים שעדיין אינם נראים באופק - ועלולה להתעורר לגביהם מחלוקת בטווח הזמן הרחוק. כשמדובר בכספים, זוהי עוד אחת מהנקודות הרגישות שמאחוריהן עומד אגו, או פשוט נקודת רצון לנהל את התהליך מנקודת הכוח של אותו הצד.

 

 

בתקופת הזמן של המאה ה- 21, עדיין רואים בגידול הילד אצל האם כמחסה הטבעי וההכרחי של הילד בצל כנף ההורים, לפחות עד לגיל 6, על אף שהאם המודרנית של היום עסוקה לא פחות מהאב פעמים רבות.

תשלום דמי המזונות
דמי המזונות ינתנו להורה שנמצא במשמורת על הילד ולמזונות הילד עצמו (או הילדים). מלבד זאת, ישנו קשר חלש מאוד בין עניין זה לעניין הסדרי הראיה. דpatishמי מזונות הם בעלי פסק דין שאין מילוט ממנו אלא לשלמו מדי חודש בחודשו. הסדרי הראיה מעוגנים בהסכם נפרד, שלגביו נערך דיון בנפרד.

הקשר בין הסדרי ראיה לתשלום מזונות
תשלום מזונות באופן סדיר מונע חיכוכים בין השניים; כאשר צד אחד אינו משלם את דמי המזונות כמוסכם, מתגלעים רגשות שליליים המתובלים באותם מטענים של פירוד וגירושין, ושם מגיעים גם האיומים - עד להסדרת החוב. בשלב זה, כל אחד ואחת מבני הזוג בדרך כלל מסתייעים בעורך דין משפחה צמוד מטעמם.

הסדרי ראיה שאינם נפגעים מאי תשלום המזונות
"על הנייר", אין סיבה לפגיעה בהסדרי הראיה - גם אם דמי המזונות אינם משולמים. רק אילו משכנעים את בית המשפט בתביעה, כי אחד ההורים מחבל בקשר של ההורה הבלתי משמורן עם הילד, הרי שהוא יכול לפסוק לטובת ההורה הלא משמורן גם בדמי מזונות, אילו ניתן להוכיח כי האינטרס של ההורה המשמורן לחבל בקשר שבין הילדים להורה השני.

 

 

 

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

קבלת דירה בירושה, לקבל דירה בירושה

article thumbnailקבלת דירה בירושה כשאדם בעל קרבה משפחתית נפטר ומותיר אחריו נכסים בירושה, על הקרובים לו לפנות לעורך דין לענייני ירושה ולראות איך ניתן לקדם את עניין הירושה; עורך דין נדל"ן או לענייני ירושה עשוי להמליץ על הגשת בקשה לצו ירושה...
להמשך המאמר

התרת נישואי תערובת, להתיר נישואי תערובת

article thumbnailהתרת נישואי תערובת נישואי תערובת מיוחסים בדרך כלל להתבוללות חברתית ותרבותית, כשאחד לפחות מבני הזוג איננו יהודי. ההתבוללות יכולה לחול גם בין מי שהוא יהודי כהלכה ובין מי שהוא חסר דת (מרשם האוכלוסין מגדירו כ"אחר"). בישראל...
להמשך המאמר

שותפים לדירה, סתם חברים או ידועים בציבור?

article thumbnailשותפים לדירה, סתם חברים או ידועים בציבור? בני זוג אשר אינם מעוניינים או שהחוק אינו מתיר להם להנשא כדת או כדין האזרחי, אולם חולקים יחדיו משק בית משותף, מנהלים הוצאות משותפות ואולי אפילו מגדלים ביניהם ילדים לאורך פרק זמן...
להמשך המאמר

מזונות לאישה, דיני מזונות, חוק מזונות, מזונות לילדים, תשלום מזונות

article thumbnailמזונות אישה  ההלכה היהודית קובעת כי לאחר טקס הנישואין בין בני זוג, מקיים הבעל זכויות וחובות אשר בינהם מזון, דיור, ביגוד וכו..
להמשך המאמר

אי תשלום מזונות, אי תשלומי מזונות

article thumbnailאי תשלום מזונות למי שעומד בהסכמים טוב ויפה, אולם מה קורה כאשר אחד מבני הזוג שנפסק עליו לשלם מזונות, מפסיק לשלם אותם? לחיוב מזונות ישנו תוקף של פסק דין או כתובענת מזונות. הם הינם הוראה חלוטה אשר שווה לשטר חוב או לשיק. אי...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...