גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

צוואות וירושות - איך עושים את זה ?

צוואה אינה מתאימה רק לבעלי הון שמעוניינים להוריש וגם לתרום את מה שבחלקם לאחרים, אלא תתאים גם לכל אדם שרוצה להבטיח כי רצונו ימומש ובאופן האופטימלי. ההבטחה הזו היא משפטית ומטופלת גם באופן משפטי במידה ואינה מקוימת על פי הדין.

 

צוואה אמורה להיות תואמת לערכי המוסר של החברה שבה אנו חיים, תוך חלוקה הוגנת והגיונית לכאורה. על החלוקה הזו, מסתבר, רצוי לחשוב כבר מעכשיו, ללא קשר לגיל. העולם דינאמי ומלא בהפתעות, ואין אנו יכולים לדעת מתי יזדמן לנו לעסוק בכך להבא, או מה יעלה הגורל.

ישנם סוגים שונים של צוואות
ניתן ליצור צוואות ללא עוררין אם מעוניינים שאלו לא ישונו, ניתן ליצור צוואה הדדית כשישנם בני זוג שמעוניינים להוריש האחד לשני את הרכוש לפני שזה יעבור לילדים ולחוג הקרובים, ישנה צוואה שוללת שיכולה להדיר אנשים או יורשים אפשריים מכתב הירושה; אחד הדברים שחשוב לדעת לגבי צוואות זה שידו של עורך דין ירושות אמורה להיות בענייןpatish.

על הצוואה להיות ברורה
ישנן ארבע דרכים מגובשות לעריכתה של צוואה על מנת שזו תהיה רלבנטית וחוקית. הכללים לכתיבת צוואה - קודם כל שהיא חייבת להיות כתובה באופן שאינו מתפרש לשני פנים ובלשון בהירה וחד משמעית. היא תיכתב מפי המצווה ולעתים גם בחתימתו או בעדים ותוגש לרשם הירושות לאחר אישורה בבית המשפט.

ישנן דרכים שונות ליצור צוואות
הצוואה נוצרת על פי ארבע הדרכים הבאות: צוואה בנוכחות שני עדים שאינם הנהנים ממנה, צוואה בפני רשות, צוואה בעל פה אשר נקראת גם "צוואת שכיב מרע" וגם צוואה בכתב. רצוי לקרוא מידע לגבי אופנים אלו לכתיבת צוואה ולהסתייע בעורך הדין שישמור על נוסח מתאים ועל תקינותה.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות צוואות פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

עורך דין גירושין- איך לקיים תקשורת טובה?

article thumbnailעורך דין גירושין- איך לקיים תקשורת טובה? בתהליך של  רבים מחפשים את הסלע האיתן עליו יוכלו להישען כדי לעבור את הסערה הזו בשלום ועדיין לשמור על אותו מקום ואינטרס שנלחמים עליו, אפילו כשממשיכים בנפרד ולא כזוג. לכן, הדבר...
להמשך המאמר

צו הרחקה, צו הרחקה מהבית

article thumbnailמהם הנסיבות להוצאת צו הרחקה? לפי חוקי בית הדין אישה זכאית לגור עם ילדיה בשקט וללא חשש לסכנה פיסית ובמקרה שזכויות אלו מופרות רשאי בית הדין להוציא כנגד בן הזוג צו הרחקה.      
להמשך המאמר

מזונות זמניים, מזונות, מזונות בגרושין, דמי מזונות זמניים

article thumbnailמזונות זמניים שינויים רבים בחיים, התפחות הטכנולוגיה, הכרויות חדשות עם אנשים שונים לעיתים מביאים אותנו למצבים שלא תכננו מראש, גרושין הוא דוגמא לאחד המצבים הללו, לרוב זוגות אשר נקלעים למצב בו הם נאלצים להתגרש, דבר אליו לא...
להמשך המאמר

תביעת אבהות, התביעה לאהבות, תביעות אבהות, תביעה לאבא

article thumbnailתביעת אבהות   תביעות אבהות הינם תביעות אותם מגישים בדרך כלל ילדים אשר מבקשים להכיר באדם כאביהם.
להמשך המאמר

מה ההבדל בין צוואה לצו ירושה?

article thumbnailמה ההבדל בין צוואה לצו ירושה? לאחר היוודע מותו של אדם פלוני, יורשיו יכולים לפעול בשתי דרכי פעולה - האחת תתקיים באם ישנה צוואה מאיתו בעניין עזבונו, ואילו השניה תתקיים אולי אין צוואה והירושה אמורה להתחלק בין היורשים על פי...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...