גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

איך לעבור בשלום את הליך הגירושין?

בישראל יש שתי ערכאות שניתן לפנות אליהן ולהסדיר את נושא הגירושין - בית משפט לענייני משפחה ובית דין דתי - רבני ליהודים. כדי להתגרש ניתן לפנות לשתי הכתובות הללו, אולם חשוב להתנהל באמצעות השליח החשוב, עורך דין משפחה שיוביל את התהליך תוך ניסוח של כתבי בקשות ותביעות למיניהן.

 

עורך דין אינו רק מוביל את התהליך הזה, הוא מקל על שני הצדדים ומאפשר להם לראות טוב יותר את האפשרויות המשפטיות העומדות למולם - בחלוקת הרכוש, באינטרס שלהם בהקשר לילדים, ואיך ניתן להתגרש בשלום וברוח טובה.

הרוח מפרקת את החומר - הקן מתפרק
כשלפחות אחד מהצדדים מגיע למסקנה שלא ניתן להמשיך יותר באותה המסגרת ויש לפרק את החבילה, מתגלה לעתים אתגר רגשי לא פשוט, בשני הצדדים. יש להתכונן למצב החדש - גם מההיבט המשפטי, בין אם אלו גירושין שיתופיים או שצפויה סכנה לעיכוב במתן הגט. הצד שמעוניין להתגרש מגבש ביחד עם עורך הדין את הבקשה לגירושין ועל פי אינטרס והתאמה - פונה לגורם אחד מבין השניים (בי"ד או בימ"ש משפחה) בכל מישור לדיון.

גישור בגירושין
לאחר שפותחים תיק patish ומקבלים את פסק הדין, ניתן להחליט ביחד, אם טיב היחסים מאפשר זאת, שמתגרשים באמצעות מגשר שמביא את הצדדים להסכים ביניהם על אופן הפירוק של המערכת או הסבך שנוצר בין השניים - לפחות במה שקשור לילדים, לרכוש ולמזונות.

מרוץ הסמכויות לאחר פתיחת תיק גירושין
בחירה מקדימה של הערכאה שבאמצעותה דנים בכל תיק ותיק - משמעה שהיא הערכאה היחידה שבה תתקבל ההכרעה בנושא. מסיבה זו, הראשון שבחר אותה חייב להבין שזו הסמכות המתאימה לקיום האינטרס שלו, ולכן יש צורך לפעול במהירות ומתוך הבנה של פני השטח. הסמכות הזו תשפיע גם על תוצאת המאבק שבין הצדדים.

 

אנא צרו עימנו קשר או מלאו פרטיכם בדף הצור קשר ונחזור אליכם מיידית

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

רכוש משותף, דירה עם רכוש וציוד משותפים, הסכם רכוש, חלוקת רכוש

article thumbnailהדירה והרכוש המשותף  ההורים קנו לך זה עתה דירה חדשה במתנה ואתה בדיוק עומד להתחתן עם בחירת ליבך, שאלה שעולה בעקבות המקרה דנן היא:
להמשך המאמר

הסכם ממון לפני נישואין-לא בכל מחיר

article thumbnailהסכם ממון לפני נישואין-לא בכל מחיר אחד מן הנושאים הכי שנויים במחלוקת בקרב זוגות שעומדים להינשא הוא עניין הסכם הממון. מדובר בצעד אשר יש לו לא רק משמעות חוקית ומשפטית עמוקה, אלא גם משמעות רגשית. הסכם ממון הוא הסכם אשר יבטיח...
להמשך המאמר

הגשת הסכם גירושין, להגיש הסכמי גירושין

article thumbnailהגשת הסכם גירושין על מנת שבני זוג שמעוניינים להביא את נישואיהם לכדי סיום יהיו יכולים להמשיך בחייהם כשיותר ויותר דילמות נפתרות ונשארות מאחוריהם, מומלץ לעשות הסכם גירושין. באותו הסכם יפורטו כל התנאים למצב שיתגשם לאחר...
להמשך המאמר

חלוקת כספים ומתנות לאחר המוות

article thumbnailחלוקת כספים ומתנות לאחר המוות לא אחת אנו נתקלים במשפחות שלמות אשר נקלעות לריבים מרים בין בני המשפחה בשל חלוקת כספים של נפטר או מתנות אשר הובטחו להם בטרם מותו. מדובר בתחום אפור מאוד ורגיש אשר יכול להסב פגיעה קשה למי מבני...
להמשך המאמר

האם ילד כבול להסכמים שבין הוריו

article thumbnailהאם ילד כבול להסכמים שבין הוריו?    
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...