גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

גישור בזוגיות


הזוגיות אינה עניין קל, ובעיות הזוגיות אינן פוסחות גם על זוגות ממעמד המלוכה ברחבי העולם או מהדרגים הגבוהים ביותר ועד לכל מעמד כל שהוא. כשהזוגיות עולה על שרטון, אז איתנותו של זוג נבחנת; הדרך להתמודדות היא העיקר, משום שלא חסרים שרטונים במערכת זוגית ארוכת טווח.

 

 

אחת הדרכים היעילות והמומלצות ביותר לבני זוג שהעלו ברצינות את נושא הפרידה והגירושין, היא דרך של גישור. רבים שואלים עדיין אם גישור גירושין האם זה הפיתרון המושלם לגירושים, התשובה היא שאין גירושין מושלמים - אולם למי שזה חשוב לו מספיק, אפשר לפתור זאת בדרך שמכבדת את כל הצדדים.

גישור - לא רק כשנפרדים
הגישור יכול להוביל להבנה בין השניים ולקביעת הסכמים והסכמות באופן של כריתת חוזה בין השניים. כך המחויבות בין השניים הופכת לחזקה יותר, האמון גובר כששני הצדדים עושים תיאום ציפיות בקשר למה שנותנים מול מה שמקבלים, וגם עומדים על הדרך על טובת הילדים. מיישבים את המחלוקות ונותנים לכך גושפנקא משפטית.

איך הלpatishיך הגישור מתבצע?
הגישור הוא בין שני הצדדים (במקרה של נישואין) שמביאים כל אחד את קולו ואת דעותיו, את טענותיו ורצונותיו והאוזן כרויה כלפיו מצד המגשר וגם הצד השני מקשיב. לאחר מכן ניתנת הזדמנות הדיבור לצד השני שמשמיע את דבריו, ומגיעים לדרך של פשרה ופיתרון שכל אחד מהצדדים מציע או שהמגשר תומך בדרך שנראית הגיונית ועמידה לטווח ארוך לפי מיטב ניסיונו והידע שהו זוקף לזכותו. מסיבה זו ראוי שהמגשר יהיה גם עורך דין משפחה .

המגשר הוא אובייקטיבי
ניתן להגיע להליך הגישור גם מתוך שמירה על הימנעות מהוצאות כספיות מיותרות בזמן גירושין ולא לשכור עורך דין לכל צד, אלא לנהל זאת באופן ישיר מול המגשר, שאינו נוטל צד מבחינתו, אלא מנסח את ההסכם, יכול לייעץ וגם לחתום בסופו של דבר על הבקשה שתוגש לבית המשפט כדי להתאשר ולקבל תוקף של פסק דין.

לקבלת פרטים נוספים אודות יתרונות וחסרונות הליך הגישור פנו אלינו לטל': 03-6132338 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

האם ניתן לחייב במזונות ילדים בהליך פשיטת רגל?

article thumbnailהאם ניתן לחייב במזונות ילדים בהליך פשיטת רגל? רבים נוטים לחשוב, כי עבודתו ושכרו של עצמאי היא מנת שכרו של אותו אדם שהרויח בזיעת אפו את הרווח. באותה נשימה, כך נוהגים גם לגבי החובות - ואפילו "קל" יותר לחשוב כך - הרי שאם הוא נקלע...
להמשך המאמר

גירושין עם עזרת מומחים

article thumbnailגירושין עם עזרת עורכי דין תהליך הגירושין הוא אחד הרגעים והתהליכים הקשים ביותר אותו עוברים וחווים בני זוג. הפרדת התא המשפחתי על כל המשתמע מכך הוא תהליך המלווה בקשיים ובהחלטות הרות גורל. תוך כדי הליך הגירושין יש נושאים...
להמשך המאמר

האם ילד כבול להסכמים שבין הוריו

article thumbnailהאם ילד כבול להסכמים שבין הוריו?    
להמשך המאמר

הסכם ממון עקרונות מנחים, העקרונות המנחים של הסכם ממון

article thumbnailהסכם ממון עקרונות מנחים הסכם ממון הינו הסכם הנחתם בין שני בני זוג לפני החתונה או החיים המשותפים. להסכם הממון לפני החתונה חשיבות עליונה מכיוון שהוא מבטיח את הזכויות הכספיות של הצדדים ומונע מצב בו צד אחד עושק את השני ובא...
להמשך המאמר

הסכמי ממון לפני החתונה, הסכם ממון טרם חתונה, הסכמי ממון, הסכם ממוני טרם חתונה

article thumbnailהסכמי ממון לפני חתונה בעידן בו אנו חיים הסכמי ממון תופסים חלק משמעותי מיום ליום. זוהי תופעה שכיחה לעשות הסכמי ממון בין בני זוג נשואים. מטרת הסכם ממון הינה לחסוך קונפליקטים עתידיים.רוב רובם של הקונפליקטים בפרוק מערכת...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...