גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

נכסי קריירה בגירושין

על פי חוק יחסי ממון משנת 1974 בישראל, נקבע כי זוגות שמתגרשים ואין ביניהם הסכם ממון, יחלקו את כל שביניהם שווה בשווה. כך יוצא שמחלקים את הרכוש - המיטלטלין, את הנכסים דלא ניידים ואת הניידים, את הזכויות - לרבות הזכויות שנצברו לטובת הפנסיה או שאר זכויות כלכליות דוגמת מניות וכן גם נכסי הקריירה שנצברו.

 

חשוב לפנות לעורך דין משפחה על מנת להתייעץ איך ניתן לשמור על נכסי קריירה שנצברו - למרות שגם הם אמורים להיות חלק מהעוגה שפורסים בשעה שנפרדים.

מהם נכסי קריירה בהליכי גירושין?
נכסי קריירה הינם כושר ההשתכרות הבלתי מוחשי של אדם מסוים, אשר צבר אותם במהלך תקופת הנpatishישואין - כמו למשל מוניטין עסקי, רישיונות מקצועיים, תארים אקדמיים, מוניטין אישי, דרגה מקצועית או רמת הישגים ועוד. לכן, לצד הנכסים המוחשיים שאותם ניתן להעריך לאלתר וכך גם לחלק אותם, קובעים כי נכסי הקריירה הינם נכס בפני עצמם - הם שווים ממון רב שהיה יכול להצטבר אילו בני הזוג היו נשארים ביחד.

מה קובעת ההלכה בישראל לטובת העניין?
ההלכה בישראל מחלקת את הזוגות לשניים: לנשואים ולידועים בציבור שנישאו או שחברו יחדיו מלפני התאריך 1.1.74, ובני זוג או נשואים אשר נישאו או חברו יחדיו לאחר תאריך זה. לגבי מי שנישא לפני כן חלה על בני הזוג הלכת השיתוף. מי שנישאו לאחר תאריך זה, חלה עליהם הלכת חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973.

גם מי שלא היו לו הכנסות במהלך הזוגיות זכאי
גם עקרות או עקרי בית או מובטלים אשר לא השתתפו כלכלית במימון הבית המשותף, אלא השקיעו ממיטב זמנם בטיפוחו, השקיעו השקעה בהשבחת המקום או בגידול הילדים למשל, זכאים למחצית משווי הרכוש, הנכסים והזכויות של בן הזוג שלהם, כשבית המשפט דן בכל מקרה בנפרד.

 

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

הסכם חלוקת רכוש, חלוקת ממון, חלוקת רכוש משותף, הסכם ממון

article thumbnailהסכם חלוקת רכוש הסכם חלוקת הרכוש הינו חוזה בעל תוקף משפטי, המגדיר את חלוקת רכושו המשותף של זוג נשוי בעת תהליך גירושים. במקרים שבהם תהליך הגירושים מתנהל בין דלתות בית המשפט מהווה ברוב הפעמים סוגיית חלוקת הרכוש סלע מחלוקת...
להמשך המאמר

מזונות האישה, מזונות אישה, מזונות לנשים, אישה מזונות

article thumbnailמזונות האישה תהליך הגירושין הינו תהליך עצוב ומאתגר מבחינה נפשית שכן הוא כרוך בהליכים משפטיים מסובכים וברבים מהמקרים גם בהוצאות כלכליות גבוהות במיוחד.
להמשך המאמר

זכויות הגבר בגירושין, זכותו של בעל בגירושין

article thumbnailזכויות הגבר בגירושין לא פעם בהליך הגירושין מרגיש הגבר מופלה לרעה. הליך הגירושין נעשה על פי רוב במסגרת בית הדין הרבני שבא לקראת האישה מבחינת אחזקת הילדים. כמעט באופן אוטומטי הליך הגירושין מביא עמו אחזקה של האם בילדיה...
להמשך המאמר

חלוקת רכוש בגרושין, חלוקת רכוש, חלוקת רכוש גרושים, חלוקת רכוש גירושין

article thumbnailחלוקת רכוש כתוצאה מגירושין הרגע בו בני הזוג מחליטים לבטל את ברית הנישואין ולהתחיל בתהליך הגירושין מהווה צומת דרכים מורכבת הן עבור האישה והן עבור הבעל.  
להמשך המאמר

משמורת על ילדים, משמורות על ילדים, משמורת ילדים, משמורת ילד, משמורת לילד

article thumbnailמשמורת על ילדים משמורת על הילד פירושה גידולו, שמירה על התפתחות תקינה שלו הן מבחינה נפשית והן מבחינה גופנית ודאגה לכל הצרכים שלו. ההחלטה באשר למי מההורים להעביר את הילד למשמורת לאחר הגירושים, מושפעת מהרצון לספק לילד את...
להמשך המאמר

   

צור קשר

חוקים דיני משפחה

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...