גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

עילות גירושין מהן ומה מקורן?

בני זוג נשואים בדרכם להתגרש, פונים לעורך דין משפחה על מנת להמציא עילות רבות ככל הניתן לגירושין, כאלו שניתן להוכיח אותן, הן מוגדרות על פי ההלכה ואפשר להראות לבית המשפט כי מטרת הקמת בית בישראל אינה מתקיימת על פי התנאים שהובטחו בזמן השאת הזוג האחד לשניה.

 

 

ישנם שני סוגי עילות לגירושין, שאותן ניתן להגיש לבית הדין לענייני משפחה. סיבות אלו נחלקות לעילות אובייקטיביות ולעילות סובייקטיביות. האובייקטיביות אלו סיבות ספורות שההלכה יודעת לתאר, ואילו הסובייקטיביות כמו למשל "לא אוהבת יותר", או "אנחנו לא מתאימים" אלו סיבות שלא מקנות זכות גירוpatishשין בהלכה.

עילות אובייקטיביות וסובייקטיביות לגירושין
כאן ניתן למצוא את עילות הגירושין המצדיקות בחיוב גט מיידי כמו למשל מציאת מומים הקשורים לאי יכולת להביא ילדים לעולם לאורך 10 שנים מאז הנישואין, או סיבות שבן או בת הזוג לא ידעו עליהם טרם הנישואין. העילות הסובייקטיביות הן גרירת הבעל לעבור על דת ישראל, וזאת כשהוא שומר מצוות, כשאישה מתנהגת בחוסר צניעות בפומבי, אילו האישה זנתה תחת בעלה ולא סלח לה ויש לכך עדים (אונס אישה אינו עילה לגירושין אלא אם היא נשואה לכהן).

עילות שמקנות לשני הצדדים זכות לגירושין
אילו הנישואין מלכתחילה אסורים, ניתן לדרוש גט וזאת מבלי להוכיח כלל שום עילה מבין אלו שנמנו לעיל. בית הדין יגרום לגירושיהם אף באופן כפוי. חלק מהדוגמאות לנישואין אסורים כאלו הם נישואין של אישה לגבר שאיתו בגדה בבעלה הקודם, נישואי כהן לגרושה או לגויה, נישואין של בני זוג שבגלגול הקודם התגרשו, התחתנו עם אחרים וכעת מעוניינים לשוב זה לחיק זו, ונישואי בני זוג כשהבעל מת והאישה לא קיבלה חליצה מן האח.

האם אנחנו חיים במדינת הלכה?
יתכן שלא כל בני הזוג מודעים להשלכות שישנן לנישואין, ודאי לא לאלו שישנן בגירושין כאשר המצב טוב ויפה. חשוב להתייעץ עם עורכי דין בעניין, ואולי רצוי לשקול שלום בית במידה ועדיין ניתן להציל את הקשר.

לקבלת פרטים נוספים אודות עילות גירושין פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

יודעים איך למצוא עורך דין דיני משפחה?

article thumbnailיודעים איך למצוא עורך דין דיני משפחה? יש אינספור תסבוכות ומקרים בהם מעוניינים לפחות להתייעץ עם עורך דין מכל סוג שהוא, או לקבל מעימו שירותי דין שונים - לרבות ייצוג בבית המשפט. עורך דין אינו בוחר את לקוחותיו ומשריו אלא הם...
להמשך המאמר

הורשת עסק משפחתי - איך עושים את זה נכון?

article thumbnailהורשת עסק משפחתי - איך עושים את זה נכון? העסק המשפחתי הוא עסק שהושקעה בו כנראה לא מעט מחשבה - לפחות לגבי הדורות הבאים. אבות רבים ייסדו אימפריות שעברו הלאה לניהול הילדים בעוד ההורים בחיים, אולם לאחר שהלכו מן העולם טבעו של...
להמשך המאמר

המדריך למתגרש המתחיל, מדריך למתגרשים מתחילים

article thumbnailהמדריך למתגרש המתחיל גירושין? יכול להיות שהכותרת הייתה ברקע לאורך כל הקשר שלכם, ויכול להיות שזה התעורר לא מזמן, כשהגעתם לצומת דרכים במערכת היחסים שלכם או לפחות לא יכולים להמשיך לחיות אחד לצד השני במתכונת הנוכחית. יכול...
להמשך המאמר

אי תשלום מזונות, מזונות ילדים, דמי מזונות, הסדרי ראיה,תשלום מזונות

article thumbnailאי תשלום מזונות והסדרי ראיה   הסדרי ראיה ומזונות הם לעיתים הזכר היחידי ל-גירושין שזה עתה עברתם. הסדרי הראיה עם הילדים מאפשרים לכם ולילדכם להמשיך את הקשר בצורה סדירה גם אחרי הגירושין וזאת בתיאום מראש ובאופן קבוע.
להמשך המאמר

אילו קטינים רשאים להגיש תביעת מזונות לילדים?

article thumbnailאילו קטינים רשאים להגיש תביעת מזונות לילדים? על פי העיקרון כל קטין רשאי להגיש תביעת למזונות ילדים גם אם הוגשה כזו על ידי הוריו בעבר, גם במידה והוריו אינם נשואים או גם במידה והאב אף אינו מכיר בקיומו של הילד. בקביעת זכאות...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...