גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

עילות גירושין מהן ומה מקורן?

בני זוג נשואים בדרכם להתגרש, פונים לעורך דין משפחה על מנת להמציא עילות רבות ככל הניתן לגירושין, כאלו שניתן להוכיח אותן, הן מוגדרות על פי ההלכה ואפשר להראות לבית המשפט כי מטרת הקמת בית בישראל אינה מתקיימת על פי התנאים שהובטחו בזמן השאת הזוג האחד לשניה.

 

 

ישנם שני סוגי עילות לגירושין, שאותן ניתן להגיש לבית הדין לענייני משפחה. סיבות אלו נחלקות לעילות אובייקטיביות ולעילות סובייקטיביות. האובייקטיביות אלו סיבות ספורות שההלכה יודעת לתאר, ואילו הסובייקטיביות כמו למשל "לא אוהבת יותר", או "אנחנו לא מתאימים" אלו סיבות שלא מקנות זכות גירוpatishשין בהלכה.

עילות אובייקטיביות וסובייקטיביות לגירושין
כאן ניתן למצוא את עילות הגירושין המצדיקות בחיוב גט מיידי כמו למשל מציאת מומים הקשורים לאי יכולת להביא ילדים לעולם לאורך 10 שנים מאז הנישואין, או סיבות שבן או בת הזוג לא ידעו עליהם טרם הנישואין. העילות הסובייקטיביות הן גרירת הבעל לעבור על דת ישראל, וזאת כשהוא שומר מצוות, כשאישה מתנהגת בחוסר צניעות בפומבי, אילו האישה זנתה תחת בעלה ולא סלח לה ויש לכך עדים (אונס אישה אינו עילה לגירושין אלא אם היא נשואה לכהן).

עילות שמקנות לשני הצדדים זכות לגירושין
אילו הנישואין מלכתחילה אסורים, ניתן לדרוש גט וזאת מבלי להוכיח כלל שום עילה מבין אלו שנמנו לעיל. בית הדין יגרום לגירושיהם אף באופן כפוי. חלק מהדוגמאות לנישואין אסורים כאלו הם נישואין של אישה לגבר שאיתו בגדה בבעלה הקודם, נישואי כהן לגרושה או לגויה, נישואין של בני זוג שבגלגול הקודם התגרשו, התחתנו עם אחרים וכעת מעוניינים לשוב זה לחיק זו, ונישואי בני זוג כשהבעל מת והאישה לא קיבלה חליצה מן האח.

האם אנחנו חיים במדינת הלכה?
יתכן שלא כל בני הזוג מודעים להשלכות שישנן לנישואין, ודאי לא לאלו שישנן בגירושין כאשר המצב טוב ויפה. חשוב להתייעץ עם עורכי דין בעניין, ואולי רצוי לשקול שלום בית במידה ועדיין ניתן להציל את הקשר.

לקבלת פרטים נוספים אודות עילות גירושין פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

שלום בית, הסכם שלום בית, שלום בית לשיקום היחסים

article thumbnailמה זה שלום בית? המונח שלום בית מתייחס לשלב לפני הגירושין בו אחד מהצדדים מעוניין בשיקום היחסים ואילו הצד השני מעוניין להתגרש.  
להמשך המאמר

מה מסדירים בהליכי גירושין בישראל בין בני זוג יהודים?

article thumbnailמה מסדירים בהליכי גירושין בישראל בין בני זוג יהודים? מדינת ישראל פועלת על פי חוקי ההלכה והדת, ככל שזה קשור לנישואים כדת משה וישראל כנהוג בישראל. לפיכך, מהלך הנישואין, מהלך הגירושין, הטקסים, המנהגים וכל מה שקשור בכך שונה...
להמשך המאמר

מה כולל העזבון ועל ההבדל בין יורשים ומוטבים, הבדל בין יורשים ומוטבים

article thumbnailמה כולל העזבון ועל ההבדל בין יורשים ומוטבים עם הסתלקותו של אדם מן העולם, יכול להיות שהוא מותיר אחריו עיזבון. אותו עיזבון יכול להיות זכויות - לרבות זכויות בפנסיה, נכסים, חובות, מיטלטלין ועוד שהיו לו בחייו וכעת נותרים...
להמשך המאמר

תפקידו של המגשר, תפקיד המגשר בגירושין

article thumbnailתפקידו של המגשר באופן כללי תפקידו של המגשר הינו להיות הצד שמחבר בין הצדדים על מנת להגיע להסכם. המגשר מחויב להיות מתוקף תפקידו נייטראלי ולנסות להפעיל את כישוריו וניסיונו על מנת לנסות ולהגיע להסכמות בין הצדדים ללא הצורך...
להמשך המאמר

צו ירושה שניתן כתוצאה של מרמה, האם יבוטל?

article thumbnailצו ירושה שניתן כתוצאה של מרמה, האם יבוטל? ירושה ועיזבון עלולים להיות גורם משיכה כה חזק, עד כדי ביצוע מרמה לצורך הזיכוי בירושה. עם רגע גילוי העניין ניתן לפנות לעורך דין ירושות, לחקור ולברר את נושא לעומק ובמקרה הצורך לעתור...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...