גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

להיות אב בגירושין

הורים שמוצאים את עצמם בשלב של גירושין ביניהם, ודאי שוקלים זאת הרבה יותר מפעמיים - כיוון שמדובר כאן גם על טובת הילדים ולא רק על הטוב האגואיסטי של כל בן זוג. מכאן ואילך, רצוי להתייעץ עם עורך דין משפחה משום שכל מקרה של גירושין בין בני זוג הינו מארג שונה שמצריך התבוננות ייחודית לו.

 

 

גירושין ומזונות - מי משלם?
אב המשפחה אמנם מתחייב לזון את אשתו בזמן נישואים דתיים, ובפועל? האישה היא הגורם המכניס בבית את ההכנסות הגבוהות עליהן נתלות הרכישות הגדולות. מבחינה זו, גברים רבים שאינם מכירים את הלכות החוק ליחסי ממון עלולים להרגיש מעט רפויי ידיים בנושא הגירושין; הלוא כביכול, אם האב התחייב בכתובה עימה התחתן לזון את אשתו, הלוא הוא אמור לשלם את דמי המזונות לאישה, הלוא כן? במקרה זה בא לעזרו חוק יחסי ממון אשר קובע כי זוגות שנישאו לאחר תאריך 1.1.74 יכולים ללק ביניהם שווה בשווה את הנכסים ואת הרכוש, ואולי אף את המזונות.

משמורת משותפתpatish?
יש בבחינת משמורת משותפת משמורת לאבות, משום שאז האב יכול לראות את ילדיו יותר, ולשלם פחות בדרך כלל דמי מזונות - משום שיש שיתופיות ואפילו מחויבות שווה באופן עקרוני, למעט מה שהוחלט אחרת. במצב כזה של משמורת משותפת, סביר להניח כי בני הזוג יהיו שניהם בתקשורת שוטפת עם הפרודים ויש לקחת זאת בחשבון.

האם ללכת לגישור?
כאשר מפרקים את הגירושין ע"פ גישור, ניתן למעשה להגיע לרמה מסוימת של הסכמה על אופן הטיפול בילדים או מה תהיינה ההסכמות של הורי הילדים בנוגע לגידולם. איך לחלק את המשמורות, את  וכן הלאה. מדובר בדרך הבריאה ביותר לחתום פרק בחיים ולטפח את החלק שנותר - דור העתיד.

לקבלת פרטים נוספים אודות הסדרי ראיה פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

פשיטת רגל חוב מזונות, חוב מזונות בהליך פשיטת רגל

article thumbnailפשיטת רגל חוב מזונות מזונות אינם עניין קל לאף חייב, מדובר על עומס כלכלי רב שנוסף להוצאות החודשיות הקבועות והשוטפות. קל וחומר, ההוצאה הופכת להיות בלתי אפשרית עבור מי שפשט את הרגל, לכן ישנה מסגרת משפטית שמעניקה סמכות לבית...
להמשך המאמר

עורך דין להסכם גירושין, עורכי דין להסכמי גירושין, עורכי דין גירושים

article thumbnailעורך דין להסכם גירושין רבים מתהליכי הגירושין כיום מגלים מחלוקות בין בני הזוג בסוגיות שונות, החל מאופן חלוקת הרכוש, דרך הסכמה על דמי המזונות וכלה בהסדרי ראיית הילדים.
להמשך המאמר

תבית מזונות אישה, תביעת מזונות לאישה, מזונות לנשים

article thumbnailתביעת מזונות אשה מזונות לאשה הינם חלק חשוב ומהותי בהסדרי הגירושין בין בני הזוג. לעיתים קרובות לא זוכה האשה למזונות המגיעים לה על פי החוק, דבר המחייב אותה להגיש תביעת מזונות אשה.  
להמשך המאמר

מזונות לאישה, דיני מזונות, חוק מזונות, מזונות לילדים, תשלום מזונות

article thumbnailמזונות אישה  ההלכה היהודית קובעת כי לאחר טקס הנישואין בין בני זוג, מקיים הבעל זכויות וחובות אשר בינהם מזון, דיור, ביגוד וכו..
להמשך המאמר

השפעת בגידה על הליך הגירושין, השפעות הבגידה על הגירושין

article thumbnailהשפעת בגידה על הליך הגירושין בית המשפט ובית הדין הרבני דנים אמנם בכל תביעת גירושין לגופה, ומחליטים על פי זה את פסק הדין, אולם בית המשפט אינו נוטה לייחס חשיבות גבוהה לעניין האשם בפירוק אותו תא משפחתי מסיבות שונות - אלא אם...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...