גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הפרה של סעיף בהסכם ממון

רבים תוהים מה קורה אותו אדם אשר מפר סעיף בהסכם ממון שנחתם בין בני הזוג, האם הסכם כולו מאבד מתוקפו, האם העונש שווה ערך כאילו האדם הפר את כל ההסכם? סעיף 1(ב) לחוק החוזים (תרופות בשל הפרת הסכם)

 

כותב במפורש את הפתרון לשאלות שנשאלו: "כל מקום שמדובר בחוק זה בהפרת חוזה בהפרת חוזה - גם הפרת חיוב מחיוביו במשמע". כלומר, הפרה של סעיף בודד שוות ערך להפרה של ההסכם כולו.

הפרה קטנה כדין הפרה גדולה
אם חשבתם כי הפרה קטנה תוכלו לבצע מבלי לפגוע בהסכם כולו - טעות בידכם, שכן דין כל הפרה, ואין זה משנה אם הסעיף המופר הוא חשוב או לא, כהפרת כל הסכם. ההבדל היחיד שבא לידי ביטוי בין ההפרות השונות הוא רק patishמבחינת התוצאות המשפטיות, אך מבחינת החוזה, כל הפרה תצדיק תביעה מהצד השני תחת הטענה כי אתם הפרתם את הסכם הממון.

פיצויים בעת הפרת הסכם
כאשר חוזה מופר יהיה זכאי הצד הנפגע לפיצויים על פי סעיף 2 לחוק החוזים (תרופות בשל הפרת הסכם), או יותר נכון, לתבוע פיצויים או, אם יבחר, יוכל לבטל את החוזה כליל. הפיצויים שישולמו יהיו בעבור הנזק הנגרם לו בעקבות ההפרה עצמה ובעקבות התוצאות שלה הובילו הפרת ההסכם. גובה הפיצויים ייקבע על פי הנזק שנגרם או על פי סעיף בחוזה אשר קבע מראש את גובה הפיצוים בעת הפרת החוזה.

הפרה של הסכם ממון - מהי בעצם?
עם כל הדיבורים הללו על ההפרה עצמה, פיצויים וכיוצ"ב, לא דיברו על הגדרתו של הפרה, מהי בעצם, מבחינה משפטית? הפרה, מבחינה משפטית, מוגדרת כך: "מעשה או מחדל שהם בניגוד לחוזה". על פי החוק, כל התנהגות ממשית של צד בחוזה אשר מוביל להפרה ישירה של ההסכם, דינה הפרת הסכם והעמדת הצד המפר לענישה.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות הסכם ממון פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

תשלום מזונות ילדים, לשלם מזונות לילדים

article thumbnailתשלום מזונות ילדים הליכי תשלום מזונות עד כה, כידוע, על פי החוק המדיני יהודי בארץ, ילדים לאחר הליכי גירושין בין הוריהם , לפחות עד הגיעם לגיל 15 שנים, צריכים לקבל מאביהם דמי מזונות. לא משנה אם האב מחזיק משק בית חדש משל עצמו...
להמשך המאמר

גירושין חלוקת רכוש, תהליך חלוקת רכוש בגירושין

article thumbnailגירושין חלוקת רכוש המצבים שמוליכים אל הגירושין ממילא אינם מצבים נוחים ונעימים, ולאחר שמגיעים אל המסקנה שרוצים להפריד את הדרכים הידועות, קשה לחשוב גם על חלוקת הרכוש אשר היה משותף לשניים לאורך הזמן. גם כאשר בני הזוג...
להמשך המאמר

הגשת התנגדות לצו קיום צוואה

article thumbnailהגשת התנגדות לצו קיום צוואה דברי המת מהדהדים לאחר מותו מתוך הצוואה, כמסר האחרון שלו שמביע הרצון שלו - זהו הציווי הרוחני שלו וגם החומרי, בחלוקת העיזבון שהותיר לאחריו. דיני ירושה קובעים בחוק כי יש לקיים את הצוואה של המנוח,...
להמשך המאמר

קיצור הליך גירושין, לקצר הליכי גירושין, גירושין קיצור ההליך

article thumbnailקיצור הליך גירושין פרידה של שני בני זוג היא תמיד דבר קשה וכואב. כאשר מדובר בגירושין של בני זוג נשואים או של שני אנשים הקשורים בחוזה של ידועים בציבור הוא עניין רציני הדורש התייחסות למספר נושאים חשובים כגון תשלומי מזונות...
להמשך המאמר

מסורבת גט, מסרב גט, מסורבת גט, סרבן גט, סרבני גט, לסרב לגט

article thumbnailמסורבת גט במידה ואת מסורבת גט על ידי בעלך, כדאי שתפעלי בצורה יעילה ובאורח רוח על מנת להסיר את סרבנות הגט ולאפשר לשניכם לסיים את אותו קשר סבוך.  
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...