גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

משמורת ילדים הצעת חוק חדשה


בשנת 2005 מונתה ועדה מיוחדת לשם בדיקת מכלול היבטים שונים הנוגעים לאחריות הורית בעת גירושין. המלצות הועדה שהגיעו לאחר כשש שנים של התדינות שונות עוררו סערה רצינית בשאלת מעמדם של נשים וגברים בכל הליך הגירושין.

 

עיקר המהומה התרחשה סביב המלצה לביטול חזקת גיל הרך והחלפתה באחריות הורית משותפת. עד לאותו רגע כל עניני משמורות הילדים הוסדרו בהתאם לחוק הכשרות המשפטית משנת 1962.

מה קובע חוק הכשרות המקצועית
כפי שהוזכר לעיל כל נושאי המשמורת על הילדים הוסדרו עד אותו רגע על פי חוק הכשרות המקצועית משנת 1962. חוק זה קובע כי משמורת לילד עד גיל שש ניתנת באופן אוטומאטי לאמו של הילד כל עוד הצעד הוא לטובת הילד ואין סיבות שסותרות את החלטה זאת. הפסיקה נבעה בעיקר בל הקשר ההדוק בין האם לילד בשנותיו הראשונות של הילד. החלטה זו שיקפה דור אחר של החלטות בהן האב כביכול לא מעורב בהחלטות הקשורות לילד.

ביטול חזקת גיל הרךpatish
בהליכי גירושין הרבה פעמיים נתקלים במחלוקות שונות שנפתרות על ידי עורכי דין מיוחדים המומחים בתחום. כאשר המחלוקת סובבת סביב שאלת המשמורת. על פי החלטת הועדה ביטול חזקת גיל הרך תרשת את שני הצדדים הן את הנשים שאינן רוצות שהחוק ייתיחס אליהן אוטומאטית כמטפלות בילד והן את הגברים שנאלצו להתמודד עם מצב לא נוח שיצר החוק. האבסורד נבע מרצון בית המשפט להגן על טובת הילד.

משמורת ילדים סעיף מיוחד
כיום ישנה חלופה לחוק חזקת גיל הרך ותוכנו של סעיף זה מתייחס להסדר הורות על ידי בית המשפט במקרה של הליך גירושין ללא קשר לחלוקה מגדרית. בית המשפט צריך לבחון את טובת הילד לפי מספר קריטריונים וביניהם צרכיו ההתפתחותיים של הילד בכל שלב ובהתאם לגילו, הבטחת יציבותו וצרכיו המיוחדים של הילד וכמובן גם לפי צרכיו ורצונותיו של הילד. בית המשפט גם בודק את טיב הטיפול שכל אחד מהצדדים יכול להעניק לילד.

 

לקבלת פרטים נוספים  פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

תביעה לשמירת זכויות, תביעה לשמירה על זכויות בן הזוג

article thumbnailתביעה לשמירת זכויות הסכם ממון הינו סכם שנחתם בין בני זוג לפני התחונה או לפני החיים המשותפים. הסכם ממון נועד לסדר ולחלק את הרכוש של בני הזוג מבעוד מועד וזאת על מנת למנוע מריבות ואי הבנות עתידיות במקרה של פרידה. בהסכם ממון...
להמשך המאמר

דמי מזונות לילדים, דמי מזונות לילד, מזונות ילדים, מזונות, מזונות בעת גירושין

article thumbnailדמי מזונות לילדים מקרי גירושין בישראל מתייחסים כמובן למצב האישי של האב והאם כבני זוג, אך כמובן שבאותם מקרים חשוב מאוד להתייחס בצורה מעמיקה ומחמירה לילדים ומצבם.    
להמשך המאמר

כוחו של בית המשפט לענייני משפחה

article thumbnail  כוחו של בית המשפט לענייני משפחה כבכל חוזה כמעט - קל יותר להתחייב, קשה יותר לצאת מן העסקה, אלא אם מדובר בקנסות כבדים ובהשלכות שונות. כך זה גם בנושא הגירושין. גם בני זוג המסכימים ביניהם על הפרדת הדרכים ורצון לערוך את...
להמשך המאמר

איזון משאבים וחלוקת זכויות בקרן פנסיה חדשה, תהליך איזון משאבים

article thumbnailאיזון משאבים וחלוקת זכויות בקרן פנסיה חדשה כחלק מהתכנון המקדים לעניין הגירושין המיועדים לבוא, יש להתייעץ מול עורך דין גם מה קורה עם עניין הזכויות הנחלקות בין בני הזוג. בתחום המשפטי, הועלתה לא מזמן הצעת חוק המבטיחה כי...
להמשך המאמר

להתגרש ולהשאר בחיים, איך מתגרשים ונשארים בחיים

article thumbnailלהתגרש ולהשאר בחיים פירוק של החבילה אינו מובן מאליו - מדובר לפעמים על יציאה מאזור הנוחות של כל אחד מבני המשפחה, ומעבר למסגרת אחרת - אולי פחות נוחה. גירושין, מעצם טבעם, מתבצעים בדרך כלל בצעקה רמה, מכיון שהקרע הזה אינו...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...