גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

משמורת ילדים הצעת חוק חדשה


בשנת 2005 מונתה ועדה מיוחדת לשם בדיקת מכלול היבטים שונים הנוגעים לאחריות הורית בעת גירושין. המלצות הועדה שהגיעו לאחר כשש שנים של התדינות שונות עוררו סערה רצינית בשאלת מעמדם של נשים וגברים בכל הליך הגירושין.

 

עיקר המהומה התרחשה סביב המלצה לביטול חזקת גיל הרך והחלפתה באחריות הורית משותפת. עד לאותו רגע כל עניני משמורות הילדים הוסדרו בהתאם לחוק הכשרות המשפטית משנת 1962.

מה קובע חוק הכשרות המקצועית
כפי שהוזכר לעיל כל נושאי המשמורת על הילדים הוסדרו עד אותו רגע על פי חוק הכשרות המקצועית משנת 1962. חוק זה קובע כי משמורת לילד עד גיל שש ניתנת באופן אוטומאטי לאמו של הילד כל עוד הצעד הוא לטובת הילד ואין סיבות שסותרות את החלטה זאת. הפסיקה נבעה בעיקר בל הקשר ההדוק בין האם לילד בשנותיו הראשונות של הילד. החלטה זו שיקפה דור אחר של החלטות בהן האב כביכול לא מעורב בהחלטות הקשורות לילד.

ביטול חזקת גיל הרךpatish
בהליכי גירושין הרבה פעמיים נתקלים במחלוקות שונות שנפתרות על ידי עורכי דין מיוחדים המומחים בתחום. כאשר המחלוקת סובבת סביב שאלת המשמורת. על פי החלטת הועדה ביטול חזקת גיל הרך תרשת את שני הצדדים הן את הנשים שאינן רוצות שהחוק ייתיחס אליהן אוטומאטית כמטפלות בילד והן את הגברים שנאלצו להתמודד עם מצב לא נוח שיצר החוק. האבסורד נבע מרצון בית המשפט להגן על טובת הילד.

משמורת ילדים סעיף מיוחד
כיום ישנה חלופה לחוק חזקת גיל הרך ותוכנו של סעיף זה מתייחס להסדר הורות על ידי בית המשפט במקרה של הליך גירושין ללא קשר לחלוקה מגדרית. בית המשפט צריך לבחון את טובת הילד לפי מספר קריטריונים וביניהם צרכיו ההתפתחותיים של הילד בכל שלב ובהתאם לגילו, הבטחת יציבותו וצרכיו המיוחדים של הילד וכמובן גם לפי צרכיו ורצונותיו של הילד. בית המשפט גם בודק את טיב הטיפול שכל אחד מהצדדים יכול להעניק לילד.

 

לקבלת פרטים נוספים  פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מה עושים כשיש התנגדות לצוואה?

article thumbnailמה עושים כשיש התנגדות לצוואה? צוואה שמשאיר אדם שהלך לעולמו לעיתים גורמת לחיכוחים בתוך המשפחה, ויכולה להגיע גם עד לכותלי בית המשפט. מה קורה כשיש התנגדות לצוואה שנכתבה על ידי המנוח ועורך דינו?
להמשך המאמר

האומנם יורש אדם את מלוא זכויות בן זוגו?

article thumbnailהאומנם יורש אדם את מלוא זכויות בן זוגו? בין בני זוג נשואים או בין ידועים בציבור אשר אחד מבני הזוג הלך לעולמו, יכול להירקם קשר ירושה מיוחד ושונה מכל זוג אחר; זוג אחר יערוך צוואה הדדית בינו לבין בן או בת הזוג, בני זוג אחרים...
להמשך המאמר

האם ניתן לכרוך בתביעת גירושין תביעת משמורת לגבי טף שטרם נולד?

article thumbnailהאם ניתן לכרוך בתביעת גירושין תביעת משמורת לגבי טף שטרם נולד? בזמן גירושין מפרידים בין הצדדים במשפחה, וידוע שישנה משמורת לגבי ילדים שנולדו - קטינים עד לגיל 18 (ישנם גם תנאים לגבי טיפול בבגירים) והסדרי הראיה לצד חלוקת רכוש...
להמשך המאמר

מדריך להגשת בקשה לצו ירושה /צו קיום צוואה

article thumbnailמדריך להגשת בקשה לצו ירושה /צו קיום צוואה אם אתם היורשים החוקיים לעיזבון כל שהוא, ישנו צורך בהצהרה או בפסק דין אשר עומד מול העולם כולו, ובו הכרעה סופית לגבי חלוקת העיזבון. זאת, כדי לאפשר למתנגדים לחלוקת הירושה אפשרות...
להמשך המאמר

גירושין עם עזרת מומחים

article thumbnailגירושין עם עזרת עורכי דין תהליך הגירושין הוא אחד הרגעים והתהליכים הקשים ביותר אותו עוברים וחווים בני זוג. הפרדת התא המשפחתי על כל המשתמע מכך הוא תהליך המלווה בקשיים ובהחלטות הרות גורל. תוך כדי הליך הגירושין יש נושאים...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...