גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

גירושין ברבנות? איך מתגרשים נכון?

אומרים שכדי להכנס לעסקה לא צריך לעשות הרבה. העניין הוא לדעת איך לפרוש מהעסקה, וגם בתחום הגירושין מדובר על עסקה לא פשוטה. קחו לדוגמה את עניין הכתובה. הרי הבעל מתחייב לשלם לכלה לעתים דמי גירושין מופרכים על סך מיליון דולר מאותה התקופה שבה גירושין נראו כמו דבר בלתי אפשרי.

 

הכתובה - מסמך מחייב ולא בדיחה. גם אם מתגרשים בהסכמה, יש למלא אחר כתב החוזה, על אף שממילא לאחר הגירושין, מסכימים ביחד על איך העתיד הנפרד יראה.

להגיש תביעה לגט ברבנות
במידה והגירושין בין השניים אינם גירושין מרצון של מי מהצדדים, מגישים תביעת גירושין. בית הדין הרבני יפסוק אם עילות הגירושין המצדיקות בחיוב גט מיידי יחולו לאלתר, או שיש מקום להציע עסקת שלום בית. כמו כן, אם העילות הוכחו כפי שצריך באמצעות עורך דין משפחה, הן יובילו לקידום ההליך. לתביעה זו ניתן להגיש כריכה של הסדרים נוספים הנידונים בבית המשפט ובסמכות בית הדין, לפי בחירת התובע.

אילו עילות יכולות להוביל לגירושין?patish
העילות האפשריות בבתי הדין הרבניים חובקות סיבות כמו אימפוטנציה של גבר או סרוב לקיום יחסי מין, מומים שהאישה לא ידעה עליהם בשלב מוקדם לנישואין, התעללות פיזית או נפשית - לרבות אלימות רגשית או אלימות כלכלית, התמכרויות למיניהן - לרבות אלכוהול וסמים, בגידה באישה או בגידה של האישה, הימורים של אחד מבני הזוג, הנישואין מאסו על בן הזוג - ופה ניתן לפרש זאת, או שהנישואין מלכתחילה לא נעשו כדין.

בית הדין קבע גירושין. מה הסנקציות?
ישנן סנקציות עבור סרבני גירושין - ומי שהרבנות קבעה כי עליו להתגרש ואינו ממלא אחר צו הרבנות, יעוכב ביציאתו מן הארץ, ישלל רשיון נהיגתו, יחויב בדמי מזונות גבוהים עד למתן הגט, לא יהיה יכול להבחר למשרות ציבוריות ועלול להסתכן במאסר לתקופה של עד ל- 10 שנים.

 

לקבלת פרטים נוספים  פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

גישור ובוררות, מגשרים ובוררים

article thumbnailגישור ובוררות לא תמיד חייבים ללכת לבית משפט. לעיתים ניתן לקבל באמצעות גישור ובוררות פיתרון יעיל ומהיר יותר מהפיתרון שבתי המשפט נותנים.בשנים האחרונות ניתן לראות כי בתי המשפט עובדים מאוד לאט, לא בהכרח תמיד ניתן למצוא את...
להמשך המאמר

שלום בית, הסכם שלום בית, שלום בית לשיקום היחסים

article thumbnailמה זה שלום בית? המונח שלום בית מתייחס לשלב לפני הגירושין בו אחד מהצדדים מעוניין בשיקום היחסים ואילו הצד השני מעוניין להתגרש.  
להמשך המאמר

גירושים, גירושין, תהליך גירושים, השפעת גירושין על ילדים

article thumbnailגירושין והשפעתם על הילדים לפני עשרות שנים גירושין הייתה מילה גסה. גירושין בין בני זוג היה מאורע נדיר, וגם במקרים בהם בני הזוג לא תמיד הסתדרו לרוב הם נשארו נשואים. כיום, עם העלייה באיכות החיים, שיעורי הגירושין נמצאים...
להמשך המאמר

ילדים בתוך משבר גירושין, התמודדות ילדים עם משבר גירושין

article thumbnailילדים בתוך משבר הגירושין ילדים קטנים שנשאלים מה עושים כשהאהבה נגמרת, עונים כיום - כי לאחר מכן אפשר להתגרש. תופעת הגירושין נפוצה כיום (וגם כמות עורכי דין משפחה), במספרים אשר לא הועלו על הדעת בעבר. כיום לאישה ישנה יותר...
להמשך המאמר

גירושין עם ילדים, גרושין עם ילדים, תהליך הגרושין עם ילדים, ילדים בגרושין

article thumbnailגירושין עם ילדים תהליך הגירושין הינו תהליך קשה ומורכב עבור שני בני הזוג. הבעל והאישה אשר היו רגילים לחלוק את רכושת וחייהם במשך שנים רבות נדרשים להפריד את חייהם האחד מהשני וכן לחלק את רכושם לשניים.  
להמשך המאמר

   

צור קשר

חוקים דיני משפחה

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...