גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

משמורת - סוגיה

סוגיית המשמורת עומדת במרכז הסכמי הגירושין אצל בני זוג שיש להם ילדים משותפים, והיא נידונה עוד לפני שנכנסים לעובי הקורה בעניין חלוקת רכוש וגובה דמי המזונות. אם עדיין לא הגיעו שני בני הזוג להליך גירושין שיגן על הילדים, הרי יש לתכנן משמורת אצל כל אחד מבני הזוג באופן שלא יגרע מההרגלים הקודמים שהיו לילדים.

 

יש להגיר מה יהיו היחסים בין הילד לבין הוריו ביחס להסדרי הראיה שלו עם ההורים בתקופה שלאחר הליך הגירושין. לרוב, בית המשפט יפסוק כי הילד ישהה אצל אימו - לפחות עד לגיל שש, אלא אם ישנן הסגות שהוכחו לבית המשפט לגבי יכולותיה בגידול הילד.

מה קורה בזמן הסתה של אחד ההורים לכיוון שלו?
אחד ההורים יכול להיות הורה מסית לכיוון שלו, על מנת שהילד לא ירצה לפגוש בהורה השני או לשמור עימו על קשר. הילדים במקרה patishכזה עלולים להפוך ולהיות סרבני קשר עם ההורים, או "בנים מורדים". לרוב, ישנה תפישה רווחת שבה הורה שמונע מן הילד שלו את חופש הבחירה אינו רגיש לצרכי הילד ולכן לא יתפקד כמשמורן טוב.

התארחות אצל ההורה לא משמורן
אין דעה מגובשת לגבי הסדרי הלינה והראיה של ההורה שאינו משמורן. בראש ובראשונה עומדת אל מול החוק טובת הילד, כאשר במקרה אחד סבורים כי שבתות וחגים אצל ילדי מתגרשים יכולים להתאים לגילאי חצי שנה ואילך אצל ההורה שאינו משמורן, ויש הסבורים כי ילד מתחת לגיל מסוים אינו צריך לגור אצל הצד שלא מגדל אותו בביתו.

להתייעץ עם עורך דין משפחה
לעתים הסוגיה הזו מוכרעת באופן כמעט טהור על פי עורך הדין שנבחר. עורך דין שמצוי בתחום זה ובקיא בפסקי הדין האחרונים של המערכת המשפטית - יכול להביא לתוצאה הרצויה - בין אם הוא מייצג כל אחד מהצדדים.

 

 

לקבלת פרטים נוספים אודות משמורות פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מבחן העצמאות - תלות, מהו מבחן העצמאות?

article thumbnailמבחן העצמאות - תלות צוואה היא מין סוג של הסכם שמכין האדם לזמן שילך מן העולם, ולאחר מכן עליה להתקיים מילה במילה - כשעורך דין ירושה מפקח על התהליך. תוקף הצוואה יעקוף את ברירת המחדל בחוק הירושה, אשר קובע סדר מסוים ליורשים....
להמשך המאמר

גניבת צוואה וירושה, גניבות של צוואות וירושות

article thumbnailגניבת צוואה וירושה ישנן שיטות שונות לעשיית כסף, אולם הדרך הנוחה ביותר כנראה היא פשוט להתחתן או להיות בת לוויה של בן זוג או בת זוג עשירים וגוססים, ולקצור את הפירות עליו עמלו לאורך שנים רבות בדרך של חלוקת רכוש בין בני זוג...
להמשך המאמר

מבחני הכריכה

article thumbnail1.כריכת סוגיות המשנה כדין:  יש לברר האם ניתן לכרוך את שמבקש התובע לכרוך - מדובר במבחנים מצטברים, שני סוגי עניינים ניתנים לכריכה:  
להמשך המאמר

תבית מזונות אישה, תביעת מזונות לאישה, מזונות לנשים

article thumbnailתביעת מזונות אשה מזונות לאשה הינם חלק חשוב ומהותי בהסדרי הגירושין בין בני הזוג. לעיתים קרובות לא זוכה האשה למזונות המגיעים לה על פי החוק, דבר המחייב אותה להגיש תביעת מזונות אשה.  
להמשך המאמר

הסכם חלוקת רכוש, חלוקת ממון, חלוקת רכוש משותף, הסכם ממון

article thumbnailהסכם חלוקת רכוש הסכם חלוקת הרכוש הינו חוזה בעל תוקף משפטי, המגדיר את חלוקת רכושו המשותף של זוג נשוי בעת תהליך גירושים. במקרים שבהם תהליך הגירושים מתנהל בין דלתות בית המשפט מהווה ברוב הפעמים סוגיית חלוקת הרכוש סלע מחלוקת...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...