גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

כיצד מתחלק הרכוש כאשר ידועים בציבור נפרדים?

בעידן שבו מטפחים את הגשמת העצמי - גם על חשבון הזוגיות, קל יותר להפרד. מצד שני, הערכאות המשפטיות מאשרות גם לבני זוג שאינם קשורים בחוזה הכתובה המחייב מעמד של "ידועים בציבור", כלומר שיש להם זכויות דומות לבני זוג נשואים, כל עוד הם עומדים בתנאים שהחוק הציב להם, והוכיחו זאת.

 

בין השאר, גם לרכוש המשותף בין ידועים בציבור שנפרדות דרכיהם נמצא פיתרון - למעשה הפיתרון זהה לזה של בני זוג שהיו נשואים ומתגרשים. יש לפנות לעורך דין משפחה על מנת שיסייע לכל צד לחוד או ביחד לעבור את המשבר באופן הוגן.

צוברים רכוש משותף יחד, נפרדים שווה בשווה
החוק הישראלי מכיר בידועים בציבור, ומאפשר להגדיר אותם ככאלו ואפילו להעניק להם זכויות דומות לזוגות נשואים, כל עוד עמדו בתנאים שהציב - ניהול משק בית משותף ואפשרות להוכיח זאת לאורך תקופת זמן, קיום יחסי אישות ודרים יחדיו. כאשר יפרדו, הרכוש המשותף שצברו ביחד בזמן הנישואין יחולק שווה בשווה, גם אם אחד רכש אותו ממיטב כספו הפרטי בזמן שהיו יחדיו במערכת היחסים, אלא אם חתמו ביניהם הסכם ממון לחלוקת הרכושpatish.

העיקרון המשפטי לחלוקת הרכוש בין ידועים בציבור
במצב שבו אין הסדר חקיקה בנושא פרוץ וחלוץ זה, הרי שהלכת השיתוף תיכנס לתוקף. כוחה של הלכה זו חל על זוגות נשואים שבאו בברית הנישואין או שהוכרז עליהם כעל ידועים בציבור מתאריך 1.1.1974. משם יש לבדוק אם בני הזוג ניהלו אורח חיים תקין, והשקיעו מאמץ על מנת לשמר את הקשר ואת משק הבית המשותף שביניהם.

כוונה להסכמה בשיתוף
במקרה שבו מתעוררת מחלוקת בין הצדדים, נטל ההוכחה על חלוקת הרכוש תחול על הצד שדורש את הזכויות בנכס או ברכוש. יש להוכיח בדיעבד, כי לבן הזוג השני אכן הייתה כוונה לשתף את בן הזוג בנכסים וברכוש.

 

 

אנא צרו עימנו קשר או מלאו פרטיכם בדף הצור קשר ונחזור אליכם מיידית.

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

הסדרת משמורת בעת פרידה וגירושין, הסדרת משמורות בזמן גירושין

article thumbnailהסדרת משמורת בעת פרידה וגירושין  ובית משפט לענייני משפחה- תהליך הגירושים הוא דבר בכלל לא קל ולא פשוט במיוחד. כאשר ישנם ילדים משותפים לבני הזוג הידועים בציבור ההליך הופך לארוך יותר ומסורבל יותר, כי בנוסף לענייני רכוש כל...
להמשך המאמר

על אף עיקרון השיוויון האב ימשיך לשלם מזונות ילדים

article thumbnailעל אף עקרון השיוויון האב ימשיך לשלם מזונות ילדים סעיף 3 לחוק תיקון דיני משפחות קובע כי אדם חייב במזונות הילדים הקטינים שלו והילדים הקטינים של בן זוגו לפי הוראות הדין האישי החל עליו. במקרה ששני בני הזוג יהודים הדין החל...
להמשך המאמר

הסדרי ראיה לסבים וסבתות, הסדרי ראיה לסבתות, הסדרי ראיה לסבתא, הסדר ראיה לסבא

article thumbnailהסדרי ראיה לסבים וסבתות סעיף 28 א´ לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ'ב - 1962 (להלן 'חוק הכשרות')קובע כי לביהמ'ש קיימת הסמכות לקבוע הסדרי ראייה בין סבים וסבתות לבין נכדיהם, כאשר הורה של הנכדים נפטר.    
להמשך המאמר

גירושין - סעדים זמניים, סעד זמני בגירושין

article thumbnailגירושין - סעדים זמניים סעדים זמניים הינם צווים שיאפשרו לצדדים שנמצאים בהליך גירושין להטיל מגבלות, סנקציות וניצול זכויות - זאת עד שתתברר התביעה כדי להבטיח שהסטטוס קוו ישאר מוקפא עוד לפני שהוגשה התובענה, ולהבטיח כי פסק...
להמשך המאמר

גירושין בין בני דתות שונות, גירושים בין בני דתות שונות, גירושין דתות, גירושין

article thumbnailגירושין בין בני דתות שונות  במדינת ישראל אזרחים מדתות שונות נישאים בנישואים אזרחיים לעיתים קרובות בחו"ל ולאחר מכן הם נרשמים במשרד הפנים כנשואים לכל דבר. בני זוג יהודים המעוניינים להתגרש עושים זאת דרך הרבנות אך מה קורה...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...