גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הליך גירושים שיגן על הילדים

כשמדובר בפרידה מבן זוג שיש עימו ילדים משותפים, התהליך הופך להיות אמיץ יותר וקשה, ברוב המקרים עם אופק בלתי ידוע. למרות כל הרגש שמעורב בתהליך כל כך רגיש בין שני צדדים, ישנו גם צד הילדים - כשכאן מדובר על עסק רגיש לחלוטין - לא ניתן לשלוט על הרגש ועל תופעות הלוואי שתצמחנה מהפירוד.

 

אפשר רק לנסות ולמזער נזקים, כאשר לפחות לאחד הצדדים - לבן הזוג השני, לילדים או לכם, ישנו יתרון שצומח מהתהליך שאחרת לא היה נעשה. יש לדאוג שאורח החיים ישמר כפי שהיה, לרבות שבתות וחגים אצל ילדי מתגרשים.

הסכם גירושין מקיף
הסכם הגירושין אצל הורים לילדים יהיה מקיף יותר, ויכלול גם את הסדרי הראיה והמשמורות, את תכנון העתיד המשותף ביחד לילדים ואולי אפילו הסדר לשלום בית, על מנת לשמור על הבריאות הנפשית של הילדים ועל התפתחות תקינה ונאותה, כפי שההורים רואים אותה או כפי שהילדים בוחרים בה, שכן בית המשפט רואה לנגד עיניו את טובתו של הילד בעדיפות ראשונה.
patish
מזונות שיבטיחו את אורח החיים הקודם
אומרים כי לגבר זה יותר קשה להתגרש, מפני שלרוב, הגברים הם אלו שמשלמים את דמי המזונות לילדים ולאישה שנמצאים ביחד, אולם לא ביחד איתו. מקובל, כי הגבר - או מי שנושא במרבית ההכנסות בבית לזון את הצד השני, לרבות את הילדים - וכאן ניתן לתבוע לסכומים שאינם נופלים וההוצאות החודשיות הקודמות.

לפנות לעורך דין משפחה כדי להסדיר את הנושא
עורך דין משפחה יכול להיות מגשר או עורך דין שמטפל בנושאי גירושין. אותו עורך דין הוא בעל שליחות חשובה - להבטיח שהילדים יקבלו כדי צרכם מבחינת צרכים בסיסיים הכוללים לבוש, מזון, חינוך ועוד. לגבי שאר ההוצאות - אלו יכולות להיחשב כמותרות, ועדיין ניתן לתבוע גם עבור הוצאות נוספות או להסכים ביחד ובשיתוף עורך דין על הדברים ובכתב.

 

לקבלת פרטים נוספים  פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

צוואה ללא עוררין, צוואות ללא עירעורים

article thumbnailצוואה ללא עוררין הסדרת חלוקת העיזבון בטרם יום מותו של מצווה חשובה לאין ערוך, כיון שעליו לחשוב מבעוד מועד באופן מושכל על ההשלכות שיכולות להיות בין היורשים משום המתחים שזה עלול לעורר. התסריט שבו חלוקת הירושה מוצלחת ואינה...
להמשך המאמר

מהי אישה עגונה, אישה עגונה, נשים עגונות, זכויות נשים עגונות

article thumbnailמהי אישה עגונה? המושג אישה עגונה הינו מהיהדות ונלקח מהמילה עוגן בדומה לספינה שמטילה את עוגנה ואינה יכולה לזוז מהמקום מדמים את האישה שבעלה נעלם והיא עדיין נשואה.      
להמשך המאמר

מה עושים כשיש התנגדות לצוואה?

article thumbnailמה עושים כשיש התנגדות לצוואה? צוואה שמשאיר אדם שהלך לעולמו לעיתים גורמת לחיכוחים בתוך המשפחה, ויכולה להגיע גם עד לכותלי בית המשפט. מה קורה כשיש התנגדות לצוואה שנכתבה על ידי המנוח ועורך דינו?
להמשך המאמר

מסמכים לגרושין, מסמכי גרושין, מסמכי גירושים, מסמכים לתהליך גירושין, מסמכים הדרושים לגרושים

article thumbnailהמסמכים הדרושים לתהליך גרושין תהליך הגירושין הינו תהליך קשה ומסובך נפשית ופיזית. התהליך שואב משני הצדיים ולא משנה מהם הנסיבות כוחות נפשיים עצומים.  
להמשך המאמר

הבגידה והשלכותיה לקראת גירושין

article thumbnailהבגידה והשלכותיה לקראת גירושין בגידה בין בני זוג נשואים היא עניין שיש לו משמעות רבה בעיני בית הדין הרבני, בייחוד אם מדובר באישה בוגדת. אם נשים לרגע בצד את ההליך הטכני שנערך בבית המשפט בתביעה כנגד אותה אישה, הרי שכרגע...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...