גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הליך גירושים שיגן על הילדים

כשמדובר בפרידה מבן זוג שיש עימו ילדים משותפים, התהליך הופך להיות אמיץ יותר וקשה, ברוב המקרים עם אופק בלתי ידוע. למרות כל הרגש שמעורב בתהליך כל כך רגיש בין שני צדדים, ישנו גם צד הילדים - כשכאן מדובר על עסק רגיש לחלוטין - לא ניתן לשלוט על הרגש ועל תופעות הלוואי שתצמחנה מהפירוד.

 

אפשר רק לנסות ולמזער נזקים, כאשר לפחות לאחד הצדדים - לבן הזוג השני, לילדים או לכם, ישנו יתרון שצומח מהתהליך שאחרת לא היה נעשה. יש לדאוג שאורח החיים ישמר כפי שהיה, לרבות שבתות וחגים אצל ילדי מתגרשים.

הסכם גירושין מקיף
הסכם הגירושין אצל הורים לילדים יהיה מקיף יותר, ויכלול גם את הסדרי הראיה והמשמורות, את תכנון העתיד המשותף ביחד לילדים ואולי אפילו הסדר לשלום בית, על מנת לשמור על הבריאות הנפשית של הילדים ועל התפתחות תקינה ונאותה, כפי שההורים רואים אותה או כפי שהילדים בוחרים בה, שכן בית המשפט רואה לנגד עיניו את טובתו של הילד בעדיפות ראשונה.
patish
מזונות שיבטיחו את אורח החיים הקודם
אומרים כי לגבר זה יותר קשה להתגרש, מפני שלרוב, הגברים הם אלו שמשלמים את דמי המזונות לילדים ולאישה שנמצאים ביחד, אולם לא ביחד איתו. מקובל, כי הגבר - או מי שנושא במרבית ההכנסות בבית לזון את הצד השני, לרבות את הילדים - וכאן ניתן לתבוע לסכומים שאינם נופלים וההוצאות החודשיות הקודמות.

לפנות לעורך דין משפחה כדי להסדיר את הנושא
עורך דין משפחה יכול להיות מגשר או עורך דין שמטפל בנושאי גירושין. אותו עורך דין הוא בעל שליחות חשובה - להבטיח שהילדים יקבלו כדי צרכם מבחינת צרכים בסיסיים הכוללים לבוש, מזון, חינוך ועוד. לגבי שאר ההוצאות - אלו יכולות להיחשב כמותרות, ועדיין ניתן לתבוע גם עבור הוצאות נוספות או להסכים ביחד ובשיתוף עורך דין על הדברים ובכתב.

 

לקבלת פרטים נוספים  פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

הסכם יחסי ממון בין זוגות חד מיניים, הסכמי יחסי ממון בין זוגות הומואים

article thumbnailהסכם יחסי ממון בין זוגות חד מיניים למרות שמדינת ישראל נחשבת למדינה מערבית ונאורה, ישנה עדיין כברת דרך ארוכה אותה יש לעשות בכל הנוגע לחקיקה והכרה של הממסד בזוגות חד מיניים. נכון להיום, בישראל זוגות חד מיניים לא יכולים...
להמשך המאמר

תביעה לשמירת זכויות, לתבוע משמורת זכויות

article thumbnailתביעה לשמירת זכויות על פי סעיף 11 לחוק יחסי ממון משנת 1973, אילו מגיעה ידיעה לבתי המשפט כי אחד או אחת מבני הזוג מתכננים לסכל את זכותו של הצד השני ביחסי הממון שנפסקו לו, הרי שיורשה לו לנקוט במספר פעולות, כמו למשל ציווי על מתן...
להמשך המאמר

גירושין עם ילדים, גרושין עם ילדים, תהליך הגרושין עם ילדים, ילדים בגרושין

article thumbnailגירושין עם ילדים תהליך הגירושין הינו תהליך קשה ומורכב עבור שני בני הזוג. הבעל והאישה אשר היו רגילים לחלוק את רכושת וחייהם במשך שנים רבות נדרשים להפריד את חייהם האחד מהשני וכן לחלק את רכושם לשניים.  
להמשך המאמר

קטינים ותביעת מזונות, תביעה למזנות קטין

article thumbnailקטינים ותביעת מזונות החוק בישראל בענייני דיני משפחה קובע כי גם קטינים רשאים להגיש תביעה למזונות ללא שום קשר לעובדה האם תביעה שכזאת הוגשה כבר בעבר על ידי אחד ההורים. לעיתים ישנם מצבים בהם הנושא הזה מנוצל לרעה על ידי בן...
להמשך המאמר

האם להתחתן או להיות ידועים בציבור, נישואין או ידועים בציבור

article thumbnailהאם להתחתן או להיות ידועים בציבור? שאלת השאלות, האם להתחתן - להכנס תחת חופה כדת משה וישראל, ליצור מסגרת משפחתית בבית המשפט לענייני משפחה, או להשאר ידועים בציבור, ובעצם להוציא באמצעות עורך דין משפחה ונוטריון תעודת זוגיות?...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...