גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

סעיפי פסלות בחוק הירושה

חוק הירושה מזכיר איך תחולק ירושה שיש לה צוואה, ומה תהא ברירת המחדל אילולא הצוואה או אם אינה תקפה. בנוסף, ישנם מקרים שבהם החוק במדינת ישראל מוצא סיבה כדי לפסול צוואה מסוימת מלהתקיים. סעיף 30א' בחוק הירושה שנוצר בשנת 1965 קובע מתי צוואה בטלה ונפסלת.

 

 

החוק מפרט מקרים שבהם מוכח כי הצוואה נכתבה תחת השפעה בלתי הוגנת אשר עלולה לגרום לפסילת הצוואה. כך נרשם על פי חוק זה כי צוואה בטלה ברגע שהצוואה תזכה את מי שערך אותה, היה עד לצוואה או שלקח חלק באופן מסוים בעריכתה.

מה קובע סעיף 35 לחוק?
על פי הסעיף, נקבעת חזקה חלוטה לביטול הצוואה כשמי שמעורב באחת העילות מכל נסיבה שהיא לביטול הצpatishוואה, נגוע בכך שהיא נעשתה לטובתו. עם הזמן נתפתחו שתי גישות לעניין המפרשות על פי דרכן את הטיפול בסעיף 35. אחת בוחנת את נטילת חלק כל שהוא מהצוואה, והשנייה בוחנת מהי מעורבותו של הלה בנטילת חלקו בצוואה מול עריכתה.

הצטברות עילות וזיקות
לעתים, עורך דין יכול לטעון כי הייתה השפעה בלתי הוגנת בצוואה רק משום שנצטברו כמה עילות שיכולות להצביע על מעורבות משמעותית בעריכת הצוואה - כשהצטברות הסיבות כולן יכולה להוביל לפסילת הצוואה. כל מקרה נידון לגופו בבית המשפט לענייני משפחה הדן גם בנושאי הצוואות.

איך ניתן לדעת אם המנוח היה רוצה בהתקיימות הצוואה או לא?
למעשה, לא ניתן לצערנו להחזיר את הגלגל לאחרו ולקבוע בעבור המנוח את רצונו בלעדיו. ניתן לנסות ולהוכיח זאת בכל דרך אפשרית, ולצורך העניין נדרש עורך דין ירושה אשר יש לו הישגים משפטיים מוכחים במקרים דומים, והכרה בפסקי דין שמהווים תקדימים ויכולים לשמש גם במשפט או בדיון הנוכחי.

לקבלת פרטים נוספים  פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

אי כשירויות בצוואה?, צוואה ללא כשירות

article thumbnailאי כשירויות בצוואה? בתי המשפט לדיני משפחה נתקלים בהרבה בקשות לעיכוב צוואות במגוון טענות שונות, כאשר חלקן הגדול נשען על הטענה של אי כשירויות בצוואה. במה מדובר? וכיצד ניתן להימנע מכך?
להמשך המאמר

האם ניתן לפרק שיתוף בדירה בתחילת הליך הגירושין?

article thumbnailהאם ניתן לפרק שיתוף בדירה בתחילת הליך הגירושין? היכן שישנו כסף ישנה מתיחות שמתגברת בעיקר כשישנו הצורך לחלק זאת בהליך הגירושין הטעון. מדובר על הליך של פירוק שיתוף בדירת המגורים המשפחתית, הנכס היקר ביותר שבני זוג ממוצע...
להמשך המאמר

מה ההבדל בין מזונות אישה למזונות ילדים?

article thumbnailמה ההבדל בין מזונות אישה למזונות ילדים? אנשים רבים נוטים לבלבל בין המושג מזונות אישה למושג מזונות ילדים. במאמר זה ננסה לעמוד על ההבדלים שבין השניים. מזונות אישה חלים במקרה ובו מגישים בני הזוג בקשה לגירושין, ואחר כך מגישה...
להמשך המאמר

הפרת הסכם גירושין, להפר הסכמי גירושין, הסכם גירושין הפרה

article thumbnailהפרת הסכם גירושין בחיי הנישואין לא תמיד הכל הולך חלק. לפעמים מה שעבד בתחילה לא ממשיך באותה צורה ואין מנוס מההחלטה על גירושין. כשבני הזוג מחליטים להתגרש באופן שמוסכם על שניהם, מוגשת על ידם בקשה לאישור הסכם גירושין. בפועל,...
להמשך המאמר

צו הגנה בין בני זוג מאותו המין

article thumbnailצו הגנה בין בני זוג מאותו המין צו הגנה הינו צו שמוגש מכורח החוק למניעת אלימות במשפחה. למעשה הצו נועד לתת הגנה לבן הזוג הסובל מאלימות פיזית שהופעלה כנגדו מהצד השני וזאת על ידי הרחקה של בן הזוג האלים מהבית. המטרה לטווח...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...