גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

כיצד עורך דין גירושים צריך לטפל בהליכי בגירושין


כיום במדינת ישראל יש עשרות אלפי עורכי דין, לימודי עריכת דין הם אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים ביותר כיום. תפקידם של עורכי הדין הוא לטפל בכל העינינים המשפטים בצורה המקצועית ביותר. כל תחום עריכת הדין מתחלק לפי התמחויות, התמחות בגירושין דורשת בקיאות משפטית והתיחסות אישית של העורך דין לשני הצדדים.

 

משרד המטפל בתחום זה צריך להיות ער גם לאספקטים רגשיים שמתעוררים לאורך הליך הגירושין.

השפעת הקירבה על ההליך
כאשר שני צדדים בסכסוך משפטי הם זרים אחד לשני משרד עורכי דין אמון על הצד המשפטי בלבד, אולם, בהליך גירושין, בו שני בני הזוג מכירים ומחליטים לפרק את התא המשפחתי, נדרשת מהעורך דין גם רגישות רבה ועליו להתייחס בהתאם לכל המשברים הרגשיים שעוברים על בני הזוג. תכונות עורך הדין בעל ניסיון בתחום זה צריכות להיות מגוונות יותר מעורכי דין בתחומים אחרים.

הסכם הגירושין
על עורך הדין המטפל בצד המשפטי של הליך הגירושין לשמור על האינטרסייםpatish המשפטים של הלקוח שלו, לעיתין עורך דין גירושין מייצג את שני הצדדים. מטרתו העיקרית של עורך דין זה היא לנסח הסכם גירושין. יתרונות ההסכם הם רבים, הסכמות הצדדים בהסכם, הצדים מגבשים את ההסכם על פי שביעות רצונם, חסכון בזמן וכסף, הליך הגירושין הוא קצר יותר כאשר נחתם הסכם גירושין מאשר בזמן שהתהליך כולו נעשה בית המשפט.

הפן הרגשי של הגירושין
כפי שהוזכר מקודם, עורכי דין המתמחים בתחום הגירושין נמדדים לא רק בבקיאותם המשפטית, אלא גם בהתיחסותם לכל הפן הרגשי בהליך הגירושין. כל אדם שמתמחה בתחום זה יודע שקשה מאוד ואף בלתי אפשרי לגבש הסכם גירושין טוב תוך כדי עירוב רגשות טעונים ומחלוקות שונות. במקרים כאלו מפנה עורך הדין את הצדדים לגישור או ייעוץ לפני החתימה.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות גירושין פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מתגרשים, איך מתגרשים, תהליך הגירושים

article thumbnailמתגרשים הרצון של כל אחד ואחת מאיתנו הוא לשמר את התא המשפחתי אותו בנינו בעמל רב. לפעמים הלחץ אשר מופעל על הקשר הזוגי הוא רב וכתוצאה מכך בני הזוג מחליטים לסיים את הנישואין ולהמשיך את חייהם בנפרד. תהליך הגירושין הינו תהליך...
להמשך המאמר

מדוע חשוב לכתוב צוואה כאשר אתם ידועים בציבור?

article thumbnailמדוע חשוב לכתוב צוואה כאשר אתם ידועים בציבור? כל אדם צובר באופן טבעי רכוש רב במהלך חייו, זו זכות יסוד לפרט המוכרת בבית המשפט בישראל ובעולם כולו. היות וחיי אדם הינם ברי חלוף, הרשות המחוקקת לחוק הירושה משנת תשכ"ה 1965 קבעה...
להמשך המאמר

צו הרחקה, צו הרחקה מהבית

article thumbnailמהם הנסיבות להוצאת צו הרחקה? לפי חוקי בית הדין אישה זכאית לגור עם ילדיה בשקט וללא חשש לסכנה פיסית ובמקרה שזכויות אלו מופרות רשאי בית הדין להוציא כנגד בן הזוג צו הרחקה.      
להמשך המאמר

עד מתי אפשר להכין הסכם ממון?

article thumbnailעד מתי אפשר להכין הסכם ממון? אחד מן הגורמים הכי שנויים במחלוקת ושגורמים להכי הרבה מחלוקות בעת גירושין הוא נושא חלוקת הרכוש והכספים. בדיוק לשם כך ועל כל מקרה שלא יקרה, תמיד מומלץ לבצע בטרם הנישואין הסכם ממון.
להמשך המאמר

איך מתחילים הליך גירושין, איך להתחיל בהליך גירושין

article thumbnailאיך מתחילים הליך גירושין? הסטטיסטיקה מראה כי אחוז הזוגות אשר מחליטים להתיר את קשר הנישואין בניהם, ולעבור תהליך של גירושין, הולך וגודל כל שנה, כאשר במדינות מערביות רבות כמו ארצות הברית למשל אחוז הגירושין עומד על חמישים...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...