גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הליך גישור לזוגות מתגרשים


גירושין הם הליך לא פשוט לאף אחד מהמעורבים. לאורך כך התהליך נאלצים להתמודד עם נושאים לא פשוטים כלל כמו חלוקת רכוש, קביעת הסדרי ראיה ומשמורת לילדים ועוד. הדרך הטובה ביותר לסיים גירושין בצורה נוחה ונעימה היא באמצעות הליך גישור .

 

הליך הגישור נעשה לרוב אצל אנשים המומחים בתחום ומטרתו למנוע חיכוכים מיותרים ולהגיע להסכמות ללא מריבות מיותרות.

זוגות שמתגרשים
כפי שהוזכר לעיל הליך הגירושים הינו הליך לא פשוט כלל שבמהלכו כל המסגרת המשפחתית והתא המשפחתי מתפרקים לחלוטין. על מנת להפוך את ההליך נוח יותר עבור כולם ובעיקר עבור הילדים ויש לעשותו נכון. נכון שהתהליך הוא קשה מאוד עבור שני בני הזוג אך יש לראות את טובת הילד כעומדת בראש. ילדים ובעיקר ילדים קטנים יכולים לחוות את כל הליך הגירושין בצורה טראומטית ביותר.

הליך הגישורpatish
בני זוג שרוצים להגיע להליך גירושין מסודר ללא צורך בעירוב עורכי דין ומריבות שונות יכולים לפנות למגשר. בהליך הגישור המגשר הינו דמות ניטראלית שלא מייצגת אינטרס של אף אחד מהצדדים, מטרתו של המגשר היא לגשר על הפערים בין בני הזוג הנוגעים לכל פירוק התא המשפחתי. המגשרים עוברים הכשרה המספקת להם כלים טובים למציאת פתרונות למשברים שונים. אחד היתרונות הגדולים של המגשרים וא שם מגיעים להסדרים מחוץ לכותלי בית המשפט ועל כן על אף אחד מהצדדים לא ניכפה הסכם.

בחירת המגשר
מגשר אינו צריך להיות עורך דין ובדרך כלל אינו כזה. מגשר יכול להגיע מכל תחום מדעי החברה והרוח, כזה עם הכשרה של מטפל, עובד סוציאלי או פסיכולוג. הוא צריך להיות ניחן באישיות סובלנית, אמפתית כזו שמצליחה לפתור משברים בצורה נכונה וישרה. מגשר טוב הוא כזה שמגיע לפשרה שמקובלת על שני הצדדים ולא מייצג אינטרס של רק אחד מהצדדים.

 

 

לקבלת פרטים נוספים אודות יתרונות וחסרונות הליך הגישור פנו אלינו לטל': 03-6132338 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מזונות בציבור החרדי, מזונות חרדים, עורך דין מזונות חרדים

article thumbnailמזונות בציבור החרדי למרות ההשלכות שנובעות מעניין גירושין במגזר החרדי, עדיין ישנו גידול במספר הזוגות המתגרשים החרדים. כאשר מדובר בילדים להורים חרדים שמתגרשים, ישנה נטייה לפרק את המצב לגורמים: ראשית, מגדירים את רמת גילו...
להמשך המאמר

כתב הגנה מזונות, כתב הגנה תביעת מזונות

article thumbnailכתב הגנה מזונות תביעת המזונות מוגשת בידי בן הזוג המשמורת כלפי ההורה שאינו משמורן על הילדים. בדרך כלל מיטב המסורת מראה כי אלו תביעות שאישה מגישה כנגד בעלה, אם כי התבנית המשפחתית הופכת לורסטילית ועימה גם פסקי הדין...
להמשך המאמר

גירושין בישראל תאוריות והבחנות

article thumbnailגירושין בישראל תאוריות והבחנות בישראל בהתאם לשאר העולם יש עליה חדה באחוזי הזוגות המתגרשים מידי שנה. מחקרים בימינו מראים שמשהו כמו מחצית הזוגות יתגרשו במהלך חייהם. בעבר כאשר זוג יהודי בחר להתגרש הוא היה עושה זאת מול...
להמשך המאמר

מזונות לאישה, דיני מזונות, חוק מזונות, מזונות לילדים, תשלום מזונות

article thumbnailמזונות אישה  ההלכה היהודית קובעת כי לאחר טקס הנישואין בין בני זוג, מקיים הבעל זכויות וחובות אשר בינהם מזון, דיור, ביגוד וכו..
להמשך המאמר

האם עילת "זנתה תחת בעלה" מחייבת מתן גט?

article thumbnail  האם עילת "זנתה תחת בעלה", מחייבת מתן גט? דיני ההלכה בישראל אלו הדינים הקובעים את המשפט בבית הדין הרבני, החורץ גורלות נישואין וגירושין בין הזוגות. בית דין זה אוסר קיום יחסים אינטימיים ("יחסי אישות") עם אחר אם היא אשת איש....
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...