גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

מתי כדאי להתחיל לחשוב על צוואה?

צוואה היא מסמך עם תוקף משפטי בה עומד על ערש דווי מפרט את חלוקת כספו ורכושו לאחר מותו. הצוואה מנוסחת ונחתמת על ידי עורך דין המתמחה בצוואות אשר אחראי גם על ביצועה לאחר עזיבת המנוח את העולם. הצוואה מנוסחת בצורה רשמית ענינית ומחייבת, את הצוואה ניתן לשנות לאחר עריכתה אך רק מי שהכתיב אותה יכול לעשות כן.

 

סוגי צוואות
כיום יש ארבעה סוגי צוואות, צוואה בכתב יד שחתומה כולה בכתב יד ועליה תאריך, בצוואה זו מסביר המוריש מה יעשה עם כל רכושו לאחר מותו. צוואה זו בעיתית מבחינה משפטית כל עוד לא הופיעה עליה חתימה מבעוד מועד. הסוג השני הינו צוואה בעדים, צוואה זו נעשית בכתב בפני שני עדים החתומים עליה, סוג זה הוא הסוג הנפוץ ביותר ולרוב הוא נערך במשרד עורכי דין כך שהצוואה תקפה יותר, הסוג השלישי, צוואה בפני רשות, צוואה זו נאמרת patishבפני אנשים המנויים על פי סעיף 22 לחוק הירושה (שופט, נוטריון או רשם), שימוש בצוואה זו הוא נדיר. הסוג האחרון הינו צוואה שבע"פ, לרוב צוואה זו נעשית ברגעיו האחרונים של האדם בפני שני עדים. על העדים לערוך זכרון דברים ולהפקידו בפני הרשם לעיניני ירושה.

מתי כדאי לערוך צוואה?
צוואה יכולה לשקף רצונות של אדם במצב מאוד מסוים ועל כן יש חשיבות רבה למועד בו היא נערכת, חיי האדם משתנים כל הזמן, גירושין, מריבות פטירה וכדומה הם מצבים שקורים במהלך חייו התקים של אדם ועל כן גם הצוואה יכולה להשתנות. כדאי להתחיל לחשוב על צוואה כאשר יש כבר כסף וממון, כאשר מגלים מחלה חשוכת מרפא או מחלה כרונית וכאשר מזדקנים. למרות שבעת כתיבת צוואה יש הרגשה של מוות הולך וקרב יש לעשותה בזמן.

מניעת מריבות מיותרות
חשוב שהצוואה תעשה בזמן ובצורה הברורה ביותר על מנת למנוע מריבות מיותרות מאנשים היקרים ללבכם. יש ויכוחים מכוערים מאוד בנוגע לכסף גם בין אנשים קרובים ויקרים אחד לשני, על כן חשוב מאוד להגדיר היטב את כל הסייגים והתנאים השונים של הצוואה ולהשאיר ליקירים רק את מלאכת חלוקת הרכוש ולא הויכוחים והמריבות.

 

 

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

מירוץ סמכויות, מרוץ סמכות, הסכם במכויות, הסדר סמכויות, סמכויות

article thumbnailמירוץ סמכויות   בישראל קיימות שתי מערכות שיפוטיות בעלות סמכות מקבילה לדון ולטפל בענייני גירושין. בית המשפט  לענייני משפחה ובית הדין הרבני .המצב זה נוצר מצב של "מרוץ סמכויות" בין שתי הערכאות השיפוטיות .
להמשך המאמר

פיצויים בעקבות סירוב לגט, פיצוי כסירוב לגט

article thumbnailפיצויים בעקבות סירוב לגט תהליך הגירושין בדרך כלל אינו הליך נעים ובמקרים רבים הסכסוך האישי נגרר לבית המשפט ועלול גם להימשך שנים. העניין מסתבך כאשר הסכסוך אינו בגלל חלוקת רכוש, אלא בגלל סירוב אחד הצדדים לתת גט, מה שכולא...
להמשך המאמר

מהי השפעה בלתי הוגנת אשר יש ותפסול צוואה?

article thumbnailמהי השפעה בלתי הוגנת אשר יש ותפסול צוואה? צוואה היא מסמך המסדיר את כל רכושו של אדם לאחר מותו. על מנת שמסמך זה יהיה תקף הוא צריך לעמוד במספר הגדרות שונות שחשוב מאוד שיקוימו. לעיתים יש תנאים והשפעות אשר בגינן אפשר לפסול...
להמשך המאמר

נאמן על פי צוואה- האם ניתן להביאו בגדר זוכה

article thumbnailנאמן על פי צוואה- האם ניתן להביאו בגדר זוכה עיזבון עלול להוות מוקד עניין גם לחתול השומר על השמנת; פעמים רבות, הנאמן על הצוואה הופך להיות מי שחומד אותה, על אף שהחוק אינו מתיר זאת. לפי סעיף 35 לחוק הירושה, יש שני תנאים מצטברים...
להמשך המאמר

יעוץ לגרושין, ייעוץ גירושין, יועצי גרושים

article thumbnailיעוץ לגרושין תהליך הגירושין הינו תהליך מורכב ומאתגר, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה נפשית שכן מדובר בפירוק של התא המשפחתי אשר יצרתם או ניסיתם ליצור יחד עם בן/ בת זוגכם. תהליך הגירושין הינו תהליך אשר כולל שלבים רבים ביניהם...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...