גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הליך גישור לזוגות מתגרשים


גירושין הם הליך לא פשוט לאף אחד מהמעורבים. לאורך כך התהליך נאלצים להתמודד עם נושאים לא פשוטים כלל כמו חלוקת רכוש, קביעת הסדרי ראיה ומשמורת לילדים ועוד. הדרך הטובה ביותר לסיים גירושין בצורה נוחה ונעימה היא באמצעות הליך גישור .

 

הליך הגישור נעשה לרוב אצל אנשים המומחים בתחום ומטרתו למנוע חיכוכים מיותרים ולהגיע להסכמות ללא מריבות מיותרות.

זוגות שמתגרשים
כפי שהוזכר לעיל הליך הגירושים הינו הליך לא פשוט כלל שבמהלכו כל המסגרת המשפחתית והתא המשפחתי מתפרקים לחלוטין. על מנת להפוך את ההליך נוח יותר עבור כולם ובעיקר עבור הילדים ויש לעשותו נכון. נכון שהתהליך הוא קשה מאוד עבור שני בני הזוג אך יש לראות את טובת הילד כעומדת בראש. ילדים ובעיקר ילדים קטנים יכולים לחוות את כל הליך הגירושין בצורה טראומטית ביותר.

הליך הגישורpatish
בני זוג שרוצים להגיע להליך גירושין מסודר ללא צורך בעירוב עורכי דין ומריבות שונות יכולים לפנות למגשר. בהליך הגישור המגשר הינו דמות ניטראלית שלא מייצגת אינטרס של אף אחד מהצדדים, מטרתו של המגשר היא לגשר על הפערים בין בני הזוג הנוגעים לכל פירוק התא המשפחתי. המגשרים עוברים הכשרה המספקת להם כלים טובים למציאת פתרונות למשברים שונים. אחד היתרונות הגדולים של המגשרים וא שם מגיעים להסדרים מחוץ לכותלי בית המשפט ועל כן על אף אחד מהצדדים לא ניכפה הסכם.

בחירת המגשר
מגשר אינו צריך להיות עורך דין ובדרך כלל אינו כזה. מגשר יכול להגיע מכל תחום מדעי החברה והרוח, כזה עם הכשרה של מטפל, עובד סוציאלי או פסיכולוג. הוא צריך להיות ניחן באישיות סובלנית, אמפתית כזו שמצליחה לפתור משברים בצורה נכונה וישרה. מגשר טוב הוא כזה שמגיע לפשרה שמקובלת על שני הצדדים ולא מייצג אינטרס של רק אחד מהצדדים.

 

 

לקבלת פרטים נוספים אודות יתרונות וחסרונות הליך הגישור פנו אלינו לטל': 03-6132338 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

תוצאות אי ציות להוראות המשמורת שקבע ביהמ"ש

article thumbnailתוצאות אי ציות להוראות המשמורת שקבע ביהמ"ש מה קורה כשלא מצייתים להוראות בית המשפט בנוגע למשמורת? ישנן משפחות רבות שבני הזוג בהן חיים בנפרד האחד מהשני מסיבות שונות, כאשר נקבעו בין בני הזוג הסכמים לגבי תנאי משמורת והסדרי...
להמשך המאמר

גירושים מאושרים, להתגרש באושר, גירושין מאושרים

article thumbnailגירושים מאושרים גירושים הינו פרידה משלב בחיים, וברוב המקרים מלווים ברגשות עזים וגם שליליים. למרות זאת, נראה לאחרונה שהרבה זוגות מסוגלים לעשות זאת בצורה של "גירושים מאושרים", כאשר כל הצדדים מרוצים וללא ריבים.
להמשך המאמר

יחסים מעורערים בין גרושים-עילה לדיבה?

article thumbnailיחסים מעורערים בין גרושים-עילה לדיבה? בשעה טובה ואחרי אינספור תלאות סוף סוף התגרשתם. קיבלתם את תעודת הגט ליד וכעת אתם רשאים ללכת לדרככם ולעשות ככל העולה על רוחכם. רק מה, מסתבר לכם כעבור תקופה שהצד השני הגרוש מכם, מלכלך...
להמשך המאמר

זכויות של גרושה ששבה לגור עם בעלה, זכויות של גרושה שחזרה לבעלה

article thumbnailזכויות של גרושה ששבה לגור עם בעלה מערכות יחסים בין שני בני אדם הם דבר מורכב ויש הרבה מקרים שונים ומיוחדים. למשל, מקרים בהם זוג נשוי מתגרש, אך חוזר לגור יחד לתקופה ארוכה. מה קורה כאשר הם נפרדים שוב? האם האישה זכאית למזונות...
להמשך המאמר

תיק גירושין, תיקי גירושין, פתיחת תיק גירושין

article thumbnailתיק גירושין לאחר שנעשו כל ניסיונות הגישור והפשרה, הדיבורים והניסוחים אבל כלום לא עזר, אתם מבינים שאין מנוס מהפתרון היחיד - פרידה וגירושין. כשברור שאלה הם פני הדברים יש להתחיל בתהליך פתיחת תיק הגירושין ולהגיש תביעה לכך...
להמשך המאמר

   

צור קשר

שם
מייל
טלפון
נייד
כתובת
נושא

חוקים דיני משפחה

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...