גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הסכם ממון והשלכותיו

לפני החתונה יש סידורים כספיים שונים כיון שההוצאות לא קטנות לקראת האירוע. בני זוג שיש להם הווי חיים משותפים אולי כבר חשבו על זה קודם, ופתחו חשבון משותף אולם המחשבה על הסכם ממון ותשלום לעורך דין שיטפל בהסכם מול בית המשפט אינו עניין של מה בכך, ורבים "מדלגים" על השלב הזה.

אחרים, עורכים הסכם ממון לפני החתונה אולם הרוב עושים זאת דווקא כשכבר נהיה מאוחר מדי - בגירושין ועם הפרידה. הסטטיסטיקה אומרת שאחד מבין שלושה זוגות בישראל נפרדים ומתגרשים. מסיבה זו, רצוי שהמסמכים המשפטיים יהיו מוכנים ומזומנים מבעוד מועד.

מה מסדירים בהסכם הממון?
הסכם ממון כולל את כל ההסכמות בין השניים בנוגע לפיננסים ולרכוש משותף או פרטי. למעשה, קובעים מה נכלל בתוך הרכוש הזוגי ואיך יתחלק בזמן הנישואין ולאחר הפרידה בגירושין. הסכם הממון בא להסדיר בין הזוגות שהתחתנו לאחר שנת 1973 אפשרpatishות נוספת לחלוקת המשאבים ביניהם באופן שווה, כלומר -ניתן לחלק את הרכוש בכל אופן שיחפצו על פי הוראות ההסכם המשותף.

אישורו של הסכם
אישור ההסכם המשותף לחלוקת הממון יוענק על ידי בית המשפט, רק לאחר שיוגש על ידי עורך הדין חתום על ידו, כשהחתימה הזו מעידה על כך שהוא עד להסכמה בין כל הצדדים מרצון חופשי על סעיפי ההסכם. הסכם הממון מקבל משמעות גם במעמד הגירושין או הפטירה.

הסכם ממון או צוואה?
הסכם הממון מסדיר את הזכויות בנכסים בין בני זוג כל עוד ם חיים. במידה שאחד מבני הזוג נפטר, הסכם הממון יקבע את היקף הרכוש שלו כפי שיחולק בין היורשים. חוק הירושה יקבע מי הם היורשים ומה שיעור היקף הירושה והעיזבון שיעמדו לרשותם. מבחינה זו - חשוב להכין צוואה מבעוד מועד ולחלק את הירושה באופן שדווקא נראה נכון למוריש.

לקבלת פרטים נוספים, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

כתב הגנה מזונות, כתב הגנה תביעת מזונות, כתב הגנה מזונות עורך דין

article thumbnailכתב הגנה מזונות הנושא של מזונות עולה פעמים רבות במסגרת גירושין. על פי רוב המזונות ייפלו על האב שלא תמיד יוכל לממן אותם במלואם בעקבות העלויות הגבוהות של הגירושין ונושאים כלכליים אחרים שנוגעים לכל פרט. מדובר באבן מחלוקת...
להמשך המאמר

הסכם אבהות, הסכמי אבהות, הסכם גירושין, עורך דין גירושים

article thumbnailהסכם אבהות בעבר הייתה החברה שמרנית בכלל ובכול מה שקשור לחיי המשפחה בפרט. כיום אנו עדים יותר ויותר למקרים בהם נולדים ילדים מחוץ למסגרת הנישואין, בין אם בכוונה תחילה ובין אם "יד הגורל" היא האחראית.    
להמשך המאמר

חובת השימוש באקוטאר גירושין בעת גירושים

article thumbnailחובת השימוש באקוטאר גירושין בעת גירושים גירושין של בני זוג הינם אקט מסובך ולא נעים אף אחד מהבני זוג. כאשר בני זוג עומדים להתגרש על הפרק יש נושאים רבים שיש להסדיר. יש לקבוע את גובה דמי המזונות, הסדרי הראיה של הילדים, חלוקת...
להמשך המאמר

מבחני הכריכה

article thumbnail1.כריכת סוגיות המשנה כדין:  יש לברר האם ניתן לכרוך את שמבקש התובע לכרוך - מדובר במבחנים מצטברים, שני סוגי עניינים ניתנים לכריכה:  
להמשך המאמר

עו"ד גירושין השוואת מחיר, השוואת מחירי עורכי דין לגירושין

article thumbnailעו"ד גירושין השוואת מחיר תהליך הגירושין יכול פעמים רבות להשאיר אותנו חשופים ופגיעים, ככל שבני הזוג רכשו את המידע האינטימי ביותר עבורכם - כולל מידע לגבי עסקאות ועסקים, רכוש, נקודות תורפה ועוד. אין טעם להשתבלל בתוך מצב רוח...
להמשך המאמר

   

חוקים דיני משפחה

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...