גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הסכם ממון והשלכותיו

לפני החתונה יש סידורים כספיים שונים כיון שההוצאות לא קטנות לקראת האירוע. בני זוג שיש להם הווי חיים משותפים אולי כבר חשבו על זה קודם, ופתחו חשבון משותף אולם המחשבה על הסכם ממון ותשלום לעורך דין שיטפל בהסכם מול בית המשפט אינו עניין של מה בכך, ורבים "מדלגים" על השלב הזה.

אחרים, עורכים הסכם ממון לפני החתונה אולם הרוב עושים זאת דווקא כשכבר נהיה מאוחר מדי - בגירושין ועם הפרידה. הסטטיסטיקה אומרת שאחד מבין שלושה זוגות בישראל נפרדים ומתגרשים. מסיבה זו, רצוי שהמסמכים המשפטיים יהיו מוכנים ומזומנים מבעוד מועד.

מה מסדירים בהסכם הממון?
הסכם ממון כולל את כל ההסכמות בין השניים בנוגע לפיננסים ולרכוש משותף או פרטי. למעשה, קובעים מה נכלל בתוך הרכוש הזוגי ואיך יתחלק בזמן הנישואין ולאחר הפרידה בגירושין. הסכם הממון בא להסדיר בין הזוגות שהתחתנו לאחר שנת 1973 אפשרpatishות נוספת לחלוקת המשאבים ביניהם באופן שווה, כלומר -ניתן לחלק את הרכוש בכל אופן שיחפצו על פי הוראות ההסכם המשותף.

אישורו של הסכם
אישור ההסכם המשותף לחלוקת הממון יוענק על ידי בית המשפט, רק לאחר שיוגש על ידי עורך הדין חתום על ידו, כשהחתימה הזו מעידה על כך שהוא עד להסכמה בין כל הצדדים מרצון חופשי על סעיפי ההסכם. הסכם הממון מקבל משמעות גם במעמד הגירושין או הפטירה.

הסכם ממון או צוואה?
הסכם הממון מסדיר את הזכויות בנכסים בין בני זוג כל עוד ם חיים. במידה שאחד מבני הזוג נפטר, הסכם הממון יקבע את היקף הרכוש שלו כפי שיחולק בין היורשים. חוק הירושה יקבע מי הם היורשים ומה שיעור היקף הירושה והעיזבון שיעמדו לרשותם. מבחינה זו - חשוב להכין צוואה מבעוד מועד ולחלק את הירושה באופן שדווקא נראה נכון למוריש.

לקבלת פרטים נוספים, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

גירושין עורך דין, עורך דין גירושין

article thumbnailגירושין עורך דין גירושין הם עסק לא נעים אך ניתן לסיים אותו לפחות מבחינה בירוקרטית בצורה יותר קלה ופשוטה. כפי שכאשר מתחתנים צריך לפתוח תיק נישואין ברבנות כך גם כאשר מתגרשים יש לפתוח תיק גירושין ברבנות, כמובן שהדבר לוקח...
להמשך המאמר

להתגרש בגלל בגידה, לבגוד, הסכם גירושין, גירושין בעקבות בגידה

article thumbnailגירושין בעקבות בגידה אחת מהסיבות השכיחות ביותר לגירושין היא בגידה של אחד מבני הזוג, בשנים האחרונות יש עלייה ניכרת בשיעור הגירושין ולרוב הסיבה היא שאחד מבני הזוג נפל לפיתוי ובגד בשני.  
להמשך המאמר

אחוז הגרושין, אחוז גרושין, אחוזי גרושין, אחוז גרושים

article thumbnailאחוז גרושין הקלישאה "עד החתונה - זה יעבור" תופסת משמעות שונה עם התייחסות לאחוז גירושין כה גבוה. רבים מן הצעירים ממהרים להנשא, אין זה סוד- זוהי מסורת מקדמת דנא- עוד מהימים שתוחלת החיים הייתה קצרה בכמעט שליש מזו של היום. אולם...
להמשך המאמר

הסכם אבהות, הסכמי אבהות, הסכם גירושין, עורך דין גירושים

article thumbnailהסכם אבהות בעבר הייתה החברה שמרנית בכלל ובכול מה שקשור לחיי המשפחה בפרט. כיום אנו עדים יותר ויותר למקרים בהם נולדים ילדים מחוץ למסגרת הנישואין, בין אם בכוונה תחילה ובין אם "יד הגורל" היא האחראית.    
להמשך המאמר

משמורת ילדים, משמרות על ילדים, משמרות הורים, חלוקת משמרות, משמורת

article thumbnailמשמורת משותפת לאחר גרושין משמורת משותפת הינה הסדר האחריות של הורים פרודים או גרושים, אשר שני הצדדים מעונינים לקחת חלק פעיל בגידול הילדים, פרנוסם, חינוכם וכו..
להמשך המאמר

   

חוקים דיני משפחה

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...