גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

צוואה מהחיים

צוואה מחיים ("Living Will") היא צוואה שנעשית בדחיפות כפיתרון עבור אנשים שמעוניינים להביע רצונם לאי הארכת החיים באמצעי הנשמה או "באמצעים מלאכותיים" על פי ההגדרה. הצוואה הזו הפכה להיות מסמך משפטי או מסמך אחר שהייתה בו הצהרת כוונות מטעם המצווים.

 במסמך לרוב לא היו מפורטים הטיפולים והאבחנות אותם אין ברצונם לקבל, החוק לא הסדיר זאת מטעמו ועל כן המסמך המשפטי הזה לא היה מספיק כדי לממש את רצונו של אדם. אילו הפרוצדורה הזו הייתה מעוגנת בחוק, סביר להניח שהיה נוהל מסוים ומסודר לגבי קיום ההנחיות הללו של המצווה.

"חוק החולה הנוטה למות"
בשנת 2005 נכנס לתוקף חוק החולה הנוטה למות, המתייחס בתוכו למצב זה של רצון מצווה בנוגע לאי הארכת חיים באמצעים מלאכותיים, והנהלים הותוו לקיום רצונו. לפי סעיף 15 לחוק נקבע שיש לכבד אpatishת רצון החולה הנוטה למות - כל עוד יש לו כשרות משפטית לכתוב את הצוואה, כדי שלא להאריך את חייו באמצעים מלאכותיים. מדובר אם כן על המתת חסד פסיבית.

הסדרת נושא צוואה מחיים
אדם שציווה מלכתחילה באמצעות עריכת צוואה מחיים מאילו פעולות רפואיות יש להמנע, יכול מבעוד מועד להמנע מטיפול רופאי שאינו מעוניין בו. לצורך העניין עליו להיות חולה נוטה למות - כלומר שנותרו לו לפי ההערכות פחות משישה חודשים לחיות או בכל מקרה בו הדבר דרוש - גם אם אין באפשרותו להביע רצונו בנושא בעקבות תאונה למשל.

הפקדת הצוואה
לאחר עריכת הצוואה, יש להפקיד אותה אצל אדם אשר המצווה סומך עליו בשעת האמת. בזמן זה, האדם ידע להוציא לפועל את רצונו של המצווה ככתבו. זה יכול להיות בין היתר גם עורך דין אשר שומר על האינטרסים של מרשו, ובכך הטיפול בכך עובר לאדם אובייקטיבי.

 

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

הסכם אבהות, הסכמי אבהות, בדיקות אבהות, בדיקת אבהות,

article thumbnailהסכם אבהות בעידן האינטרנט והטכנולוגיה המפותחת יש הזדמנויות רבות ליצירת קשרים מזדמנים ללא מחויבות לשם הנאה בלבד. מדינות מערביות מפרסמות פרסומים המעודדים שימוש באמצעי מניעה בקיום יחסי מין בטוחים. מעבר לסיכוי לחלות...
להמשך המאמר

גירושין על ידי שליח, גירושי שליחים, גירושין בעזרת שליחים

article thumbnailגירושין על ידי שליח כדי להתגרש, דרושה הסכמתם של שני הצדדים לעניין, והסכמה זו מתבטאת על ידי הגשת בקשה לגירושין שחתומה בידי שני הצדדים. בדרך כלל משתמשים בשירותיו של שליו שמונה מטעם עובדי בית הדין שהוא בא כוחו של שולחו -...
להמשך המאמר

נישואין אזרחיים, נישואים אזרחיים, נישואים אזרחים, הסכם נישואים אזרחיים

article thumbnailהתרת נישואים אזרחיים   במדינת ישראל קיים מאבק עתיק יומין בהקשר לשאלה איזו מערכת של דיני משפחה תהיה נהוגה בארץ, בעיקר בנושא הנישואים האזרחיים.
להמשך המאמר

חובת תשלום מזונות ילדים לאב, חובת תשלומים למזונות ילדים

article thumbnailחובת תשלום מזונות ילדים לאב נישואין, גירושין והורות חד הורית - מתנהלת במדינת ישראל לפי כללי ההלכה. גם אם ישנה מחלוקת בידי שופטי בין הדין והמשפט, הם ישענו לרוב על בסיס חוקי ופירושי ההלכה. מדין התורה הוא שאב יפרנס את ביתו,...
להמשך המאמר

פתיחת תיק גירושין, לפתוח תיק גירושין, תיק גירושין פתיחה

article thumbnailפתיחת תיק גירושין תהליך הגירושין הוא אף פעם לא תהליך נעים. גם במקרים של גירושין בהסכמה ולבטח בכאלה שלא, הוא מלווה פעמים רבות בתחושות כעס ותסכול, כולל טרטורים ובזבוז זמן ובעיקר מעצבן. בכדי לנסות ולמזער נזקים ולהפוך את...
להמשך המאמר

   

חוקים דיני משפחה

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...