גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

הנישואין כבר לא כמו פעם - האם כדאי להתגרש?

יש המאמינים ב"פרק ב'" של החיים, וברגע שפרח העניין מן המסגרת הנוכחית, הרי שניתן "לסגור את הבאסטה" ולהפציע לעולם רווקות חדש ואתגרי. כאשר שני בני הזוג חושבים בדרך זו, הרי שקל לפתור את הדברים - לפנות לעורך דין גירושין או למגשר, ולנהל מסגרת של דיונים בנושאים שונים בהם דנים במהלך הפרידה.

אותם דיונים ידונו גם בזמן שבה אדם מגיש תביעת גירושין כיון שבן הזוג אינו מסכים לכך. ההסכמים עליהם יחליטו יכנסו לתוקף רק לאחר שבית הדין הרבני יתיר את הגירושין הללו ולאחר שראה ש"כלו כל הקיצין".

הילדים נמצאים בתווך?patish
לעתים קרובות, מעורבים גם הילדים בתוך התמונה. אולי יותר מאשר המתגרשים, הסובלים העיקריים של המהלך הזה הוא הילדים, וגם אם "ישדרו עסקים כרגיל" הרי שבעתיד הם עלולים לחוות הדרדרות בלימודים, דכדוך, פגיעה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. ההסתגלות של הילד יכול להיות כרוך במידה רבה ביכולת של ההורים לייצר מערכת תומכת ומתקשרת ביניהם.

ישנם כמה שיקולים שיש לבחון
חשוב לבחון שיקולים שקשורים לחיי הנישואין, כמו למשל מיצוי כל אפשרות כדי להציל את הנישואין - טיפול זוגי למשל הוא מקום שבו ניתן ליטול אחריות ולתעל את מערכת היחסים למקום אחר. יש מי שנוקט בתביעות גירושין דווקא כדי לייצר משא ומתן לשיפור מעמדו של התובע בזוגיות.

הגשת תביעת גירושין לצורך פרידה וחלוקה
במקרים הנפוצים, תביעת גירושין באה כדי לממש את הרצון או הצורך להפריד בין עולמו של אחד לעולמה, ובכך לייצר הסדרים, משמורות, חלוקת רכוש, קביעת דמי מזונות ועוד. פעמים רבות, כשבית המשפט אינו מקבל את עילות הגירושין, הרי שהוא מכוון את בני הזוג להסכם שלום בית, הליך משפטי שיש בו גם כדי לחוס על הצד שאמור לשלם מזונות, ולחיות בנפרד, תחת אותה קורת בית, בהסכמה.

לקבלת פרטים נוספים , פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

השוואת מחירים של עורכי דין למשפחה, מחירי עורכי דין משפחה

article thumbnailהשוואת מחירים של עורכי דין למשפחה ישנם מצבים מסוימים בחיים בהם אנו נדרשים לשכור את דירותיו של עורך דין לענייני משפחה טוב או עו"ד גירושין. אלה מצבים שבדרך כלל קשה לצפות אותם מראש, ולא כל אחד חושב שהוא ימצא את עצמו בהם, אבל...
להמשך המאמר

נוסח צוואה הדדית - מדריך למשתמש

article thumbnailנוסח צוואה הדדית - מדריך למשתמש בני זוג החיים ביחד ומתכננים את עתידם, מן הראוי שיתכננו גם מעט לאחר לכתם את אופן חלוקת הצוואה, ובייחוד אם הם מעוניינים שהצוואה תחולק על פי דרכם ולא לפי ברירת המחדל שמותיר חוק הירושה. צוואה...
להמשך המאמר

תגובת ילדים לגירושין, גירושין עם ילדים, רגשות ילדים להורים גרושים

article thumbnailתגובת ילדים לגירושין התא המשפחתי הינו תא מרכזי כבור כל אחד ואחת מאיתנו כאשר במסגרת זאת אנו מרגישים בטוחים ביותר ואהובים ביותר. הקשר בין ילדים להוריהם הינו הקשר החזק ביותר כאשר הלידים מאוד מושפעים מהתהגות ההורים כלפיה...
להמשך המאמר

צו הרחקה, צו הרחקה מהבית

article thumbnailמהם הנסיבות להוצאת צו הרחקה? לפי חוקי בית הדין אישה זכאית לגור עם ילדיה בשקט וללא חשש לסכנה פיסית ובמקרה שזכויות אלו מופרות רשאי בית הדין להוציא כנגד בן הזוג צו הרחקה.      
להמשך המאמר

קיבלתם ירושה עם נכסי נדל"ן ? - הנה הדרך לחסוך במס

article thumbnailקיבלתם ירושה עם נכסי נדל"ן ? - הנה הדרך לחסוך במס גם על נכסים או על כספים שעוברים בירושה מוטל מס מסוים, שמתבטא במספר אחוזים מכלל ערך הירושה. המס הזה יוטל אך ורק אם שווי הירושה עולה על גובה סכום מסוים, וישנה אבחנה בין מס על...
להמשך המאמר

   

חוקים דיני משפחה

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק איסור ריבוי נישואין, לשאת יותר מגבר או אישה אחת

חוק העונשין, סעיפים 175- 183: איסור ריבוי נישואין: הסדר של איסור ריבוי נישואין הקובע במנגנון דומה שאסור גם לאישה וגם לגבר לשאת יותר מאישה אחת (במקור האיסור הזה התייחס רק לגברים). גם כאן תוקף הנישואין קיים והאיסור...
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...