גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

פיצויים בגין הפרה של חוזה נישואין

מעבר לזוגיות הרומנטית ולהקמת המשפחה המשותפת, עומד בין בני זוג נשואים חוזה, הסכם שנערך על פי הדת או בכלל, ויש לו מעמד משפטי לכל עניין. זוגות נשואים שמגיעים לפירוק הקשר המשותף שלהם נאלצים לחוות מצב לא נעים ובנוסף לכך לסובב את גלגל השיניים הכבד, עתיר הבירוקרטיה, של בתי הדין ובתי המשפט לענייני משפחה.

בהתאם לבחירות שכל אחד ואחת עושים כבני אדם - לפרק את המשפחה, יש לבחור גם בדרך המועדפת לפירוק המסגרת - וחשוב להקפיד על דרך בוגרת ואחראית שתהיה הוגנת וכמה שפחות פוגענית לכל הצדדים - לרבות לילדים.

 


התנהגות שלא בתום לב
ההתנהגות הפוגענית שנעשית במרבית המקרים שלא בתום לב ומעמידה את שאלת הנישואין בצומת "יחסינו לאן" מכpatishוונת את המתגרשים לקראת עורך דין משפחה שיכוון את הלקוח שלו למסילה שמתאימה לו, בין אם בדרך הדיונים וההתנצחויות בבית המשפט עד לשביעות רצון בעניין מזונות משמורות ופיצויים אחרים, ובין אם מדובר בדרך של גירוש גירושין.

הפרת חוזה נישואין משום חוסר יכולת לקיים את הכתובה
בכתובה לבעל ישנן חובות כלפי אישתו ולהיפך. אילו לא יכול לקיים אותן כמו למשל לזון ולפרנס אותה, לדאוג לעונתה, לכסותה או לקורת גג מעל לראשה, האישה יכולה לטעון באמצעות עורך דינה כי יש לה עילה או מספר עילות לגירושין.


ניתן לתבוע גם בעבור נזק רגשי
פסקי דין מן העבר מראים כי ניתן לתבוע גם על עילות גירושין שקשורות ברגש. עגמת נפש כתוצאה ממעשה או מאי מעשה מסוים עלולה לעלות אף היא במחיר של אלפי, עשרות אלפי ומאות אלפי שקלים לצד השני. במקרים כאלו, הצד השני נוטה להגיע להסכמי גישור בין הצדדים שמפשרים תוך שקיפות ונטילת אחריות של שני הצדדים בעניין.

לקבלת פרטים נוספים, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

חיוב מזונות, חיוב דמי מזונות, תשלום חיובי מזונות

article thumbnailחיוב מזונות סעיף 3(א) לחוק תיקון דיני משפחה (מזונות) תשי"ט 1959 אומר כי אדם חייב במזונות ילדיו הקטינים וילדיו הקטינים של בן- זוגו על- פי הוראת הדין האישי החלה עליו. דיני מזונות נגזרו מדיני התורה, לכן כן מי שנישא בחתונה רבנית,...
להמשך המאמר

עילות גירושין, עילה לגירושין, עילה לגירושים, גורם לפרדה

article thumbnailעילות גירושין בית דין רבני ייתן פסק דין המחייב בעל לתת גט או המחייב אישה לקבל גט בתנאי ש על הצד התובע גירושין יוכיח עילת גירושין מספקת ותקפה על פי הדין העברי.
להמשך המאמר

זכויות האישה בגרושין, זכויות נשים בגרושין, זכות האישה בגרושין, מזונות האישה בגרושין

article thumbnailזכויות האישה בגירושין- כיצד קובעים את גובה המזונות זכות האשה למזונות מגולמת בדיני ישראל ,וקובעת כי אשה זכאית לחיות באותה רמה אליה הורגלה בבית בעלה. השיקול העיקרי בקביעת גובה המזונות הוא יכולתו הכלכלית של הבעל ורמת...
להמשך המאמר

המדריך למשמורת משותפת למתגרש הטרי

article thumbnailהמדריך למשמורת משותפת למתגרש הטרי פירוק התא המשפחתי? כנראה שאתם בכיוון, והילדים הם חלק מהעניין. יכול להיות שלקח לכם זמן רב להבין שאין מוצא, קשה לחשוב על מוצא אחר מלבד הגירושין והגיע הזמן לשמוע לגבי אפשרות לגירושין - מה זה...
להמשך המאמר

גישור גירושין יחסוך לכם כסף רב

article thumbnailגישור גירושין יחסוך לכם כסף רב כל תהליך הגירושין אולי ממש כמו תהליך הנישואים כרוך בעלויות מאוד גבוהות של כסף וגם כן במגוון רחב של כוחות נפשיים עבור שני הצדדים אשר עובדים את התהליך. היות ומדובר על תהליך מורכב אשר כולל...
להמשך המאמר

   

חוקים דיני משפחה

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...