גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

צוואה שלא בפני עו"ד

רובינו נוהגים לחשוב כי צוואה ניתן לבצע רק מול עו"ד והיא היחידה אשר תכובד בבית משפט במקרה הצורך, אך למעשה לא כך הדבר. קיימות מספר דרכים לבצע צוואה וכולן תהיינה קבילות בבית המשפט והמשפחה תהיה חייבת לכבדן.

 

צוואה בכתב יד
צוואה בכתב יד נחשבת כצוואה אשר אדם כתב בשעת צלילות מלאה כאשר מוחו עדיין מתפקד והדבר נעשה ללא לחץ של מי מבני המשפחה או כל אחד אחר אשר יתכן ותהיה לו התעניינות ברכושו של אדם. צוואה בכתב יד צריכה להירשם בצורה ברורה, בכתב ידו של האדם, להיחתם על ידו באופן מלא תוך ציון תאריך ולהיות סגורה הרמטית עד לפתיחתה המחודשת לאחר מותו. אם כתבתם צוואה ועמדתם בכל התנאים הללו, מדובר במסמך משפטי קביל לכל דבר ועניין ועל המשפחה לנהוג כרשום בצוואה.

צוואה למול עדים
בצוואה זו, הצוואה נרשמת בנוכחותם של עדים. על הצוואה להיות חתומה בחתימתו של מבקש הצוואה, בליווי תאריך ורישום מדויק לגבי רpatishכושו. גם לגבי העדים עליהם לחתום ולציין את מקצועם ואת העובדה כי אינם יורשים פוטנציאליים או מתעניינים ברכושו של המצווה. עדים כאלו יכולים להיות למשל פקיד בנק, נוטריון, רופא או אחות בבית חולים וכו'. חשוב כי הדבר יהיה מול עדים אובייקטיבים לחלוטין לרכושו של המנוח, שכן רק כך צוואה זו תחשב כקבילה מבחינת בית משפט.

צוואה בעל פה
כאשר מדובר באדם על ערש דווי אשר אין ביכולתו לכתוב, ניתן לבצע הכתבה של הצוואה. ההכתבה צריכה להיעשות מול עדים אובייקטיבים עד כמה שניתן. לצוואה זו יש להוסיף את הנסיבות והסיבות באשר לכך שהצוואה לא נכתבה באופן אישי על ידי המצווה וחן להוסיף את חתימתם של העדים. לאחר ההכתבה הצוואה נרשמת לרשם לענייני ירושה.

 

לקבלת פרטים נוספים אודות צוואות, פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

זכויות רכוש נכי צה"ל בגירושין

article thumbnailזכויות רכוש נכי צה"ל בגירושין חוק יחסי ממון מסדיר בין זוגות שנישאו לאחר המועד 1.1.74 את עניין חלוקת הרכוש בגירושין. אותו חוק טוען כי למעט מספר סייגים אשר מפורטים בחוק, הסדר לאיזון משאבים יחלק את הרכוש באופן שווה, גם בין...
להמשך המאמר

הסכם ממון- הביטוח שלך לעת גירושין

article thumbnailהסכם ממון - הביטוח שלך לעת גירושין הסכם ממון אינו נדרש רק לבעלי ממון, אלא לכל אחד שמעוניין לשלוט ברכוש שיישאר ברשותו בכל סטטוס שיהיה בו בחיים. הסכם שכזה נעשה בעיקר בין שני בני זוג, בכל שלב של מערכת היחסים ביניהם, וזה יכול...
להמשך המאמר

הסכמי ממון, הסכם ממון, הסכם חלוקת נכסים, הסכמי נכסים

article thumbnailהסכם ממון הסכם יחסי ממון הוא הסכם בין בני-זוג המסדיר יחסי-ממון שביניהם, הסכם הממון נכרת לפני הנישואין ועליו להיות מאושר על ידי נוטריון.
להמשך המאמר

אחוזי גירושין, אחוז הגירושין בישראל, כמות הגירושין

article thumbnailאחוזי גירושין בתקופה בה אחוזי גירושין רק הולכים וגדלים, צצים מחקרים רבים שמנסים למצוא את הסיבה לכך. הרי שאם נדע את הסיבה הרווחת- נוכל גם למצוא לכך פתרון, נכון? ובכן, אם על כל מקרה של נישואין יש שני מקרי גירושין- פני החברה...
להמשך המאמר

גירושין- יותר ממאבק משפטי, מאבק הגירושין

article thumbnailגירושין - יותר ממאבק משפטי הלהט, הרצון לנקום, היצרים המשתנים לפי מצב הרוח, הכול עולה בדיוק בתקופה שבה מתגרשים, מציף, מקציף וגודש את כוס התה הרגועה שלכם, ואתם רק מחכים לאותה הרמה להנחתה שתשים את ידכם על העליונה. גישור זוגי? ...
להמשך המאמר

   

חוקים דיני משפחה

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק הירושה

חוק הירושה, תשכ'ה -1965:
להמשך החוק...

חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט -1959

 חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), התשי"ט - 1959:
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...