גירושין
 
דיני משפחה

מאמרים אחרונים

   

איך מתגרשים בני זוג מוסלמים?

שיטת המשפט במדינת ישראל היא שיטה שאמורה להעניק פתרונות לכל סוגיה משפטית שהיא גם לצורך העניין כרוכה בדת שונה מן הדת היהודית. המוסלמית החיים במדינה מתחתנים לרוב בגיל צעיר ביחס לדתות אחרות, כאשר גיל הגברים עומד בממוצע על 27 שנים, וגיל הנשים הממוצע הוא 22.

המשפט המוסלמי קובע, כי קשר הנישואין קורה מכוח הסכמת שני הצדדים, על מנת שלנישואין יהיה תוקף, ואין כורח באישורה של ערכאה דתית או בנוכחות איש דת. הקאדי, השופט המוסלמי שפוסק פסיקותיו לפי חוקי שריעה אחראי לבדוק כי אין מניעה לנישואין.

גירושין לבני דת האיסלאם
בית הדין השרעי (מהמילה א-שריעה, שפירושה ההלכה האיסלאמית), בו מ

 

patish

נוהל המשפט לפי מקבץ חוקי האיסלאם, הוא בית דין אזורי - בישראל קיימים שמונה כאלו, אשר דן בהרכב של קאדי אחד, וכן בית הדין לערעורים בהרכב של שלושה קאדים דנים בנושאי נישואין וגירושין בין בני דת האיסלאם. בדיונים דומים לאלו שבבית הדין הרבני.

מה עושים בני זוג מוסלמים המעוניינים להתגרש?
בית הדין השרעי מוכר בישראל כבית דין במסגרת המדיניות שאומצה - לגבי עקרון האוטונומיה למעמד האישי. כך, לאותו בית משפט ישנה סמכות מלאה לפסוק בעניין ירושה, נישואין וגירושין. ראשית, רצוי להתייעץ עם עורך דין משפחה אשר מצוי בדינים ובפסקי הדין הרלבנטיים, ולהגיש ביחד איתו בקשה לפתיחת תיק גירושין.

התרת נישואי תערובת
נישואין בין דתיים הקרויים גם נישואי תערובת אלו נישואים שבהם אפשר שבני הזוג יהיו בני דת שונה זה מזה, או שאחד ימיר דתו אל דת האחר. אצל מוסלמים, הגבר הוא קובע ולכן התרת הנישואין תיעשה בבית הדין השרעי. במקרה ההפוך, הדת היהודית אינה מכירה בנישואי תערובת, אולם כדי להתגרש באופן זה יש להתייעץ עם עורך הדין ולפנות לבית משפט לענייני משפחה.

לקבלת פרטים נוספים , פנו אלינו לטל': 03-9653140 או צרו קשר בדף הצור קשר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

 

 

המאמרים הפופולריים של פורטל Lamishpaha

זכויות הגבר בגירושין, זכויות הגבר, הגבר בגירושין, זכויות בגירושין

article thumbnailזכויות הגבר בגירושין  הליך הגירושין במדינת ישראל אמור וצריך למצוא שוויון בין בני הזוג המתגרשים.
להמשך המאמר

הסכם ממון איננו צוואה, הסכם ממון הוא לא צוואה

article thumbnailהסכם ממון איננו צוואה אחת מן הטעויות העיקריות של זוגות שעושים הסכם ממון היא המחשבה שמדובר בהסכם המהווה במקרה הצורך גם צוואה לכל דבר. ובכן ראוי ורצוי לדעת שמדובר בשני מסמכים שונים זה ומזה ובעלי תקפות משפטית שונה מבחינת...
להמשך המאמר

כיצד נקבעת חלוקת הרכוש בין בני הזוג, חלוקת רכוש בין בני הזוג, חלוקת רכוש

article thumbnailכיצד נקבעת חלוקת הרכוש בין בני זוג?
להמשך המאמר

עגינות, עגינות בדין היהודי

article thumbnailעגינות ענייני גירושין בישראל יכולים להתדיין רק בבתי משפט דתיים וזאתלמרות שרק כ-75% מתושבי המדינה מתשייכים ליהדות ובכללותם גם את החילונים אשר מחוייבים להתחתן ולהתגרש על פי ההלכה היהודית. בנושאי גירושין אחד המושגים...
להמשך המאמר

הכתובה - מסמך מחייב ולא בדיחה

article thumbnailהכתובה - מסמך מחייב ולא בדיחה החתונה בין שני בני זוג אולי ממסדת את הקשר הזוגי שבין השניים, אולם אינה מגדירה באופן מדויק את טיב מערכת היחסים בין כל שני בני זוג. סביר להניח - אם ללכת על פי הסטטיסטיקה הרווחת כיום, כי כשליש...
להמשך המאמר

   

חוקים דיני משפחה

חוק גיל הנישואין

חוק גיל הנישואין, 1950: ע"פ החוק מי שיכול להינשא הם רק נערים ונערות מעל גיל 17. אפשר אמנם לקבל אישור של בימ"ש לגיל נמוך יותר.      
להמשך החוק...

גירושין בין בני זוג, גירושין בין זוגות

גירושין בין בני זוג גירושין הוא עסק לא קל לאף צד. בדרך כלל מעורבים בכך לא רק בני הזוג אלא גם סביבתם - משפחתם מצד ההורים, הילדים, החברים שבדרך כלל גם משותפים. הפרדת הכוחות מחייבת הליך מורכב ולעתים קרובות אף קשה מבחינה נפשית...
להמשך החוק...

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) תשי"ג- 1953

חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), תשי"ג-1953:  
להמשך החוק...

חוק למניעת אלימות במשפחה

 חוק למניעת אלימות במשפחה:  המהות שלו- החוק הנ"ל הוא חוק שנועד להיות כלי בחלק מהכלים של ביהמ"ש (גם הזרחי וגם הדתי), אך, גם בלי החוק הנ"ל, ביהמ"ש לענייניי משפחה רשאי להוציא צו הרחקה, וצו מניעה.
להמשך החוק...

חוק אימוץ ילדים התשמ"א- 1981

חוק אימוץ ילדים, התשמ"א - 1981
להמשך החוק...

חוק בתי דין רבניים התשנ"ה -1995

חוק בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין), התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ"ה- 1995

חוק בית המשפט לעניני משפחה, התשנ"ה-1995:
להמשך החוק...

חוק יחסי ממון בין בני זוג תשל"ג- 1973

חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973:
להמשך החוק...